Jurský svět: Nadvláda (2022)

Z hľadiska príbehu to bola hrôza. Seriál Walking with Dinosaurs od BBC mal podstatne funkčnejšie scenáre ako Dominion. Bolo to predvídateľné, hlúpe a všetko dianie bolo podriadené štastnej náhode. Ale... Ja som sa ale vykašlal na príbeh a skôr si všímal dinosaury. V tomto smere film fungoval skvele, respektíve zobrazená plejáda dinosaurov bola špičková. Celkovo ich bolo vo filme 30. Aj keď Dimetrodon nie je technicky dinosaurus, a ani pterosaury sa nerátajú a Mosasaurus je...skrátka sa mi veľmi páčili. :) A ak zabudnem na tie debilné kobylky, tak aj ich zasadenie do nášho sveta ma bavilo a bolo kreatívne a funkčné. Či už v úvode, alebo v závere. Škoda, že medzi tam boli dve hodiny zbytočného filmu. 50%

Boba Fett: Zákon podsvětí - Kapitola 5: Návrat Mandaloriana (2022) (epizoda)

Naozaj nerozumiem, prečo je piata epizóda seriálu spojením medzi druhou a treťou sériu iného seriálu. Feet sa tu neukázal ani na sekundu. Na druhú stranu je to kvalitatívne skvelá epizóda. Mando prechádza zmenou a dúfam, že sa v ďalšej epizóde predvedie v plnej sile. 90% Disney plus

Ms. Marvel - Vzplanutí (2022) (epizoda)

Konečne to chytilo trošku švih, lebo potom rozporuplnom úvode, som sa musel do druhej epizódy trošku nútiť. Teenage ladenie z toho kričí a je logické, že to nesadne každému. Mne sa ale stále páči farebnosť a iskra ktorú to mám. A samozrejme zaujímavé je aj kultúrne zasadenie. 70% Disney plus

The Gray Man (2022)

Aj keď bol príbeh od začiatku otrepané klišé, vcelku som sa bavil. Potom sme sa ale presunuli do Prahy a tam sa dianie odtrhlo z reťaze tak obludným spôsobom, až to začalo byť komické. Záver už bolo len monumentálne zmätkovanie a snaha nejako to upratať k aspoň trochu logickému záveru. 60% Netflix

Predátor: Kořist (2022)

Najlepší predátor od Arnieho duelu v džungli. A to mám dvojku naozaj rád. Jediné, čo mi trochu prekážalo, boli digitálne zvieratá. S tými sa mohli prohrať trochu viac. Inak ale spokojnosť. 90% Disney plus

Predátor 2 (1990)

Už to nie je klasická džungľa, ale džungľa veľkomesta. Predátor je však aj v tomto prostredí ako doma. Danny Glover je síce iný hrdina ako Arnie, ale nedá sa inak ako mu fandity. V dobe keď som videl film prvý krát, ma ako decko strašne bavili rôzne technické vychytávky. 90%

Predátor (1987)

Kultová záležitosť. V tomto filme funguje jednoducho všetko.

Vzestup Želv Ninja: Film (2022)

Zo začiatku mi vadila tá infantilnosť a uletenosť, ale postupne sa príbeh vyvíjal a tieto prvky už neboli tak časté a intenzívne. V závere by som pokojne niektoré scény označil za hororové. Nemám napozeraný Nickledeon seriál a tak mi asi nejaké súvislosti ušli, ale bola to vcelku pozerateľná akčná jednohubka. Taký korytnačí terminátor pre deti. 60% Netflix

M*A*S*H - Drahý otče (1972) (epizoda)

"Father Mulcahy: Shh-shh-shh. He's exhausted. // M.P.: OK. Where's the guy that exhausted him?"  Keď Hawkeye píše dopisy svojmu otcovi, vždy to stojí za to. Množstvo drobných línií sa ťahá celou epizódou a top je určite Radarov džíp, prípadne Henryho prednáška. Záverečný prílet Santa Klausa je už len čerešničkou na torte. Disney plus