M*A*S*H - Bakteriologická válka (1972) (epizoda)

"I'm only paranoid 'cause everybody's against me."  Asi každý by chcel mať tak tvrdý spánok ako Frank. Krásny príklad toho čo všetko môže napáchať jeden tajný odber krvi a aký dokáže byť Radar kreatívny pri získavaní času a priestoru, jednoducho, pri zdržiavaní. Disney plus

Klan Gucci (2021)

Je to úplne môjho vedomostného a záujmového obzoru a asi preto ma to dokázalo zaujať a prekvapiť. Oceňujem skvelé herecké výkony a celkové vizuálne poňatie. Malo to prijateľné tempo a nebol to len ďalší nudný životopisný sumár. Ridley Scott je v roku 2021 neskutočne kvalitný. 90% HBO Max

Údolí mrtvých (2020)

Často tu zlyháva elementárna logika, ale je to neuveriteľná zábava. Základom je, že sa to neberie príliš vážne. A obrovské plus sú dialógy, ktoré majú často iskru a vtip, ktorých level ma príjemne prekvapil. Skvelá žánrová oddychovka. 70% Netflix

M*A*S*H - Nenávidím tajemství (1972) (epizoda)

"Ho-Jon, the elixir of life! Drinks for me and my men, and water for our horses!" Túto epizódu mal ťahať Hawkeye, ale top moment mal na starosti Henry a jeho romantické odovzdanie nového navijaku. Možno prvé kvalitatívne zakolísanie, ale nič závažné. Disney plus

Boba Fett: Zákon podsvětí - Kapitola 2: Kmeny Tatooinu (2022) (epizoda)

Tá línia zo súčastnosti ma stále nepresvedčila a jediný zaujímavý moment bol nástup "dvojičiek". Na druhú stranu je línia z minulosti úplný top. Tuskeni neboli nikdy tak atraktívny a zaujímavý ako teraz. 80% Disney plus

The Wall (2017)

Asi prvý film v ktorom ma John Cena a jeho herecký výkon neštvali. :D Minimalistická záležitosť, ktorá príjemne prekvapila. 70% Amazon

M*A*S*H - Henry, prosím, vrať se domů (1972) (epizoda)

"You people, you great doctors and you swell gals, who made this possible, are just too numerous to mention, but I'm mighty grateful to all of you - right down to my Right Hand, Cpl. Radar O'Reilly, who incidentally is in command of this unit, and just uses me as a front." Henry Blake skvele vystihol silu vojenských úradníkov. Zároveň by som poprosil jeho prejav v plnej dĺžke ako audioknihu. Určite by to bol skvelý liek na nespavosť. Disney plus

M*A*S*H - Kovboj (1972) (epizoda)

"Jeep crash. Tent... boom... crash... kill." Henryho zúfalstvo a nervová labilita má v sebe obrovský komendiálny potenciál. A najmä keď mu ide o život. Čítanie dopisu do helikoptéry je top moment. Disney plus

Ms. Marvel - Trable mileniálů (2022) (epizoda)

Príbeh sa rozbieha strašne pomaly a jediné čo to drží nad vodou je vizuál. Farebné ladenie a množstvo drobných komiksových nápadov udržali moju pozornosť. Dúfam, že sa to postupne rozbehne. 60% Disney plus