Bestie (2020)

Taken po taliansky. Je neuveriteľná škoda, že to malo v scenári toľko dier. Hlavný hrdina mal tú správnu charizmu a keď sa zamračil, bál som sa, že mi praskne televízor. Otcovský "beast" mód som mu veril a škoda len aj trochu nedotiahnutej akcie. Atmosféru to malo ale skvelú a to aj vďaka tomu, že to nebolo tak uhladené ako Taken. 60% Netflix

Elvis (2022)

Neuveriteľné ako ma dokázal strhnúť film o spevákovi, ktorý je absolútne mimo môj hudobný vkus. Malo to dravosť, pompéznosť a dokonalý strih. O hudobnej stránke a hereckom výkone Austina Butlera a Toma Hanksa asi nie je potrebné hovoriť. Jeden z top filmových zážitkov za posledné obdobie. 100% HBO Max

Denní směna (2022)

90. roky sú späť. Tento film sa vôbec nebral vážne a bolo to super. Máme tu totiž nedotiahnutú akciu, slabé finále, zopár fakt strašných hereckých výkonov, ale... je tu Snoop Dogg, Scott Adkins, veľmi vtipný Dave Franco a skvelý Jamie Foxx. Nekonal sa síce žiadny výnimočný zážitok, ale zabavil som sa. Príjemná jednohubka. 60% Netflix

Love, Death & Robots - Obleky (2019) (epizoda)

Táto epizóda mi veľmi sadla. Zápletka bola síce jednoduchá, ale kompenzovalo to množstvo akcie a originálnych nápadov. A posledný záber bola čerešnička na torte. Fakt super. 100% Disney plus

Já jsem Groot (2022) (seriál)

Jednohubky na ktorých sme sa zo synom zabavili, ale samozrejme, žiadna extra veľká pridaná hodnota tu nie je. Účel to ale splnilo, takže spokojnosť. Disney plus 70%

Bombardování (2021)

Žiaľ, vo vojne sa stávajú aj takéto tragédie. 💥 Letka RAF má v pláne vybombardovať centrálu gestapa. Séria omylov však spôsobí, že vybombardovaná je kodaňská škola plná detí. Na mieste zomrelo 86 detí a 16 dospelých. 😞 Je to silný a dosť surový film. Nič pre slabé povahy, keďže šok a zúfalstvo obyvateľov Kodane bolo znázornené dokonale. Trochu mi tam ale chýbala nejaká bodka, alebo dovetok týkajúci sa omylu RAF. 😐 Vrelo vám tento dánsky film odporúčam. Na Netflixe ho nájdete ako The Bombardment. Netflix 80%

Boba Fett: Zákon podsvětí (2021) (seriál)

Mrzí ma, že z toho v druhej polovici urobili Mandaloriana 2.5. Inak som bol ale spokojný. Ak by to zúžili na 5 epizód bez Mandových odbočiek, mohlo to byť ešte hutnejšie. Rodriguezova akcia mi tam tiež sedela. Celkovo bol tento seriál na úrovni druhého Mandaloriana. Takže spokojnosť.  Disney plus

Boba Fett: Zákon podsvětí - Kapitola 6: Z pouště přichází cizinec (2022) (epizoda)

Naozaj nerozumiem prečo je aj táto epizóda skôr Mandalorian 2.5 ako Boba Fett. Epizóda to samozrejme nie je zlá a asi kvôli Hamillovi je to najlepšie hodnotená epizóda z celého seriálu, ale mňa to až tak moc nevzalo. Chcem ulice Mos Espa a boj o nadvládu. Nie výcvik Jediho. 70% Disney plus

Samaritán (2022)

Stallone je kráľ! 👑 Úloha mentora, ktorý vie čo a ako mu neuveriteľne sedí. A zápletka môže byť pokojne superhrdinská. Však aj Rambo a Rocky sa dajú považovať za superhrdinov. Prvá polovica filmu sa najviac ponášala na Rockyho/Creeda, kde bola dôležitá interakcia medzi samotárom čo chce mať pokoj a chlapcom, ktorý sníva o svojom hrdinovi. Čím viac ale blížil záver, dianie pritvrdzovalo a finále už bolo skoro ako Rambo 4. Hlavný zvrat je predvídateľný, ale jeho prezradenie je neskutočne efektné. Sly to stále vie. Viac takýchto superhrdinských filmov! 80% Amazon