To se vysvětlí, soudruzi! - Hoří, má babičko (2024) (epizoda)

Ve čtvrté epizodě se konečně řeší detektivní případ, jenž dává celkem smysl. Darija Pavlovičová naštěstí tentokrát nelevituje a hned je tak nějak líp. Vedle standardně dobrého Jiřího Macháčka mě začíná dost bavit Anna Fialová hrající roli agresivní estébačky Snížkové, která tady třeba při domlouvání rande fakt perlí. Poslední pětiminutovka se navíc opravdu hodně povedla. (60%)

Moonfall (2022)

Začátek této apokalyptické sci-fi vypadá poměrně nadějně, ale s postupujícím časem přibývá nesmyslů a klišoidních dialogů až na neúnosnou míru. Smůla pro Patricka Wilsona, který je zrovna v tomhle filmu nejvíc sexy, co jsem ho kdy viděla. (40%)

Diagnóza: Šampión (2015)

Námět je sice zajímavý, ale provedení už tak slavné není. Režie působí příliš sterilně, děj se nezáživně táhne, napínavější či emotivnější scénu bych tady asi hledala marně. Zkrátka mi to nesedlo, i když filmy podle skutečných událostí mám jinak docela ráda. Dokonce ani tolik opěvovaný herecký výkon Willa Smithe mě nějak extra neoslnil. (45%)

Síla (2021)

Takhle nějak to vypadá, když má člověk úplně pomotané priority. Kamil Fila nejspíš disponuje velkou fyzickou silou, ale bohužel vnitřní síly se mu nedostává. Martin Mareček neukazuje Kamila Filu zrovna v dobrém světle, takže z něj nedělá modlu, jak bývá u podobných snímků mnohdy zvykem. Za to mu dávám palec nahoru. Uvítala bych však, kdyby se dokument více věnoval životním etapám, které měly výrazný vliv na formování Kamilovy osobnosti (k těm určitě patří například sebevražda jeho maminky). Pak by totiž možná začalo dávat větší smysl Filovo poněkud vyšinuté chování k sobě i svým blízkým. (65%)

BANGER. (2022)

Nadějný český scenárista a režisér Adam Sedlák ve svém formálně výrazném celovečerním snímku přináší nebývale autentický náhled do života dnešních mladých lidí, raperské komunity, smažek a feťáků. Moc dobře se na to nekouká. Ovšem jakmile si zvyknete na styl, jakým je film natočený, děj vás chytne a nepustí, přičemž ubíhá svižně až do vyhroceného konce. Co se týče hereckých výkonů ústřední dvojice Adama Mišíka a Marsella Bendiga, tak tady nelze nic jiného než jen chválit. Nehledě na to, že druhého jmenovaného si navzdory všem předpokladům úplně zamilujete. (80%)

Ridley Road (2021) (seriál)

Špionážní britská minisérie Ridley Road se kromě napínavého příběhu pyšní také skvělými hereckými výkony a věrnou dobovou atmosférou. Děj byl možná místy trochu přitažený za vlasy, nicméně na dojmu to nic neubralo. Já si zkrátka nemůžu pomoct, ale tenhle dramatický retro výlet do šedesátých let minulého století na mě docela hodně zapůsobil. Vůbec nechápu, že se něco takového stalo zrovna v poválečné Anglii. Už jen ta představa je skličující. (85%)

Podezřelá (2022)

Jihokorejský scenárista a režisér Čchan-uk Pak si zaslouží uznání. Řemeslo má perfektně zvládnuté a svůj um tak může soustředit především na příběh a vyprávění. Snímek Podezřelá je plný neotřelých nápadů a kreativity. Přesto to na mě nějak nezafungovalo. Musím přiznat, že v ději jsem se místy ztrácela, přišlo mi to trochu zmatené. Dokonce ani tu romantickou linku jsem si moc neužila. Herci ji nedokázali patřičně prodat. (60%)

Jako nikdy (2013)

Tak takhle nějak to prostě v životě chodí. Ztrápeni zákeřnou nemocí a bolestmi si často vybíjíme zlost na našich nejbližších... Tohle určitě není film pro každého, na mě ale silně zapůsobil. A to nejen proto, že Jiří Schmitzer tady vypadá, jako kdyby opravdu umíral. Roli nerudného, svérázného malíře, kterému se nikdo nedokáže zavděčit, ztvárňuje naprosto nepřekonatelným způsobem, až z toho mrazí. Velmi přesvědčivé herecké výkony ovšem podávají také Petra Špalková a Taťjana Medvecká. Každopádně se jedná o zdařilou komorní vztahovku plnou trefných situací a dialogů. (75%)

Hubne celá vesnice (2024) (pořad)

Kladem tohoto soutěžního pořadu budiž účast úplně obyčejných lidí, což ovšem tvůrce neopravňuje k tomu, aby vše bylo prezentované tak neuvěřitelně amatérským a nezáživným způsobem. Tím pádem výrazně klesá i divácká atraktivita.

Oscar 2024 (2024) (pořad)

Už si ani nevzpomenu, kdy naposledy došlo k podobně spravedlivému rozdělení prestižních filmových cen Oscar jako letos. Koncepce pořadu se celkově mimořádně vydařila. Humoru bylo tak akorát, aby zůstala zachována důstojnost a noblesnost slavnostního večera. Povedla se i hudební část programu. Nejvíce mě zaujalo vystoupení obstojně zpívajícího Ryana Goslinga, po jehož boku se v průběhu show objevil nestárnoucí Slash, který s gustem předvedl svůj kytarový um.