Temný rytíř (2008)

Za prvé - je to na čtyři a půl hvězdy, nejlepší film všech dob to rozhodně neni a nebude. Ale jinak paráda. Vizuální stránka (je dobře že Nolan nesnáší CGI), herecké výkony (z hlavních představitelů je překvapivě nejméně výrazný Bruce Wayne Christiana Balea) a hudba jsou bez debat za 5 hvězdiček. Forma ale drtivě válcuje obsah, a po dějové stránce mi to prostě přišlo nedotažený a nijak fascinující. A Batmanův hlas je přehnaně zmršenej, škoda, Bale má sám o sobě dobrej hlas (i když chvílema se mi zdálo že mluví s rozštěpem). All in all, je to pecka, kterou by člověk měl vidět v kině. Ale vzhledem k tomu že Nolanovi Batmani rezignují na komiksovost, tak nejlepší komiksovou adaptací letošního sezóny je stále Iron Man (taky díky tomu že Tony Stark měl větší charisma než Bruce Wayne). 90%

Doktorská pohádka (1982) (TV film)

great! aneb jak se dá za 50 Kčs udělat skvělej a vtipnej snímek. Menšík, Lipský, Nárožný, Císler, Dvořák, všichni to strašně dávaj!

Street Kings (2008)

WOW! Řádně stylová a drsná jízda! Ayer dělá sice furt to samý, ale zatim to pořád stačí, i když od začátku přesně víte jak to dopadne. Standartní příběh + kopa slavnejch herců + skvěle natočená akce v interiérech (zejména úvodní korejskej shootout) se rovná kopec zábavy, takže se na film určitě ještě minimálně jednou podívám a doufám že mě nebudou drobný plot holes bít do očí ještě víc. Líbilo se mi že ač má film dost známejch jmen tak každej v něm dostal dost prostoru - teda nepřesvědčivej Diskant Evans ho dostal možná až moc a Hugh Laurie je ze všech na plátně suverénně nejmíň (no skoro nejmíň, ve jménech vysoko psanej hiphopa Common je na plátně asi minutu, což je ale dobře :) ). Keanu je drsňák od začátku do konce a Forest Whitaker byl dechberoucí! Vážne bych se ho nebál nominovat na oscara za vedlejší roli, protoze co na plátně předvádí, to je famozní - i když kdyby na to tlačil jen o malinko víc tak už přehrává. Poctivý 4 hvězdy.

Horton (2008)

Bejt mi deset, tak bych pro tohle zabíjel pač je to skvělá pohádka. Bohužel sem už mimo hlavní cílovou skupinu, takže jsem se nebavil celou dobu, protože některý fóry sou prostě moc dětský. Ale zábava to je a dá se to v klidu přežít, akorát sem od Carreyho čekal trochu víc exhibicionismu, ale jinak pohoda. Pro děti jasnejch pět hvězdiček, jinak hodně slušný tři, rozhodně nadprůměr. A tý klokanici měl Horton už na začátku cáknout jednu chobotem a byl by klid :) "Yes, Horton, she sent you a bunny with cookies."

Nabít a zabít (2006)

Překombinovaný a převysvětlovávací. Ten film má OBROVSKEJ potenciál, kterej je ale prakticky od začátku zabíjenej scénářem. Zahráno s přehledem, ale celkově to je průměr, což je škoda, protože psát scénář někdo zkušenější, tak to mohla bejt bomba. Akorát zatraceně roztomilá Lucy Liu už snad nemůže bejt roztomilejší než tady. Btw taky vás sere ten českej název?

Killer (1989)

Chow Yun Fat je zvlastnost. Na tomhle filmu je presne videt jak nektery sceny posila do kytek strasnym herectvim a jindy zas film tahne. Mam ho rad, ale presne tim vystihuje celyho Killera.. neco je genialni a neco mi proste mi prijde uz prehnany a nejen nadsazeny... sice sem zjistil ze pulka vychytavek v mym oblibenym Face Off je puvodne odsud, ale stejne me ten film nedostal tolik jak sem cekal. Po druhym shlidnuti to je na 3,5 hvezdy - takze to zaokrouhlim na 4, tu imaginarni pulhvezdu pridavam za to, jak Betmän je z Wooa dycky krasne nadsenej.

Rovnice smrti (2007)

Totalne zbytecny film. Trailer navozoval ze pujde vicemene o SAW 1, no film se to vsak od pocatku snazil vyvratit - pravda, malomluvny temny uvod s vecne kouricim cynickym ztrhanym policistou vypadal jako slibny rozjezd, ale problem je ze film vlastne zadny rozjezd nema. Pres hodinu se nedeje temer nic, temnotemna nuda s hyperlacinou roztresenou rucni kamerou, ktera filmu nedava realnejsi rozmer ani nahodou. Skarsgard je fajn, ale to je asi tak vsecko. Vraha odhalite uz v traileru, coz nepotesi, i kdyz zde jiste nebyl zamer drzet vrahovu identitu utajenou az do konce - je to provareno zhruba okolo pulky filmu, v tom pripade ale nechapu snahu o zmateni divaka scenou s "vedcem-dokturkem" , kor kdyz na identite postavy pak zavisi dalsi odvijeni deje... Proste levna nuda s docela ostrym mucenim na konci, jednou celkem prekvapivou pointou a evidentne zadnymi ambicemi.

Bazén (2001)

Jo !!! Tenhle film je tak neskutecne spatne napsanej, treskute strasne natocenej (ultralacina kamera, neustaly pocit ze nekdo zamerne vystrihnul par zaberu aby zvyraznil logicke diry ve scenari) a prehlidka naprosto tragickych skopcaku, doplnenych herecky trochu nadanejsimi Brity a ceskym krovim. Objektivne vzato jedoznacny odpad, ale ja naperu dve hvezdicky, protoze od tohle filmu jsem cekal ze se pobavim na ukor tvurcu - a film predcil vsechan ocekavani!! Smal sem se skoro celou dobu, vrahuv motiv byl vylozene ROFL (a to tyhle zkratky nenavidim, ale tahle to presne vystihuje) a samozrejme Linda Rybova a jeji smrt je za samostanou hvezdicku :) - i kdyz je to samozrejme taky uplna ptakovina jako zbytek filmu. Chudak McAvoy, tehdy este asi netusil jaka ho ceka budoucnost.

V Bruggách (2008)

naprosto spokojen!! vynikajici film, kteremu nemuzu dat pet hvezdicek i kdyz bych moc rad, ale za jednu naprosto hrube nelogickou scenu proste nemuzu. Farrell na hrad! // seru na to, dávám pět, to se jinak nedá, je to pecka :)

Sexbomba od vedle (2004)

Solidni, i kdyz sem teda teen komedii s Emilem Hirschem moc neveril. Hirsche sem nemel rad, a po tomhle filmu ho nemam rad este vic :) - protoze Elisha je vazne hot as hell !!! Uz dlooouho se mi nestalo abych nejakou postavu sledoval naproto pribity k zidli (s jazykem na veste :) ) - a to sem blondyny nikdy nemusel. Kazdopadne teen movie s absenci fekalniho humoru a minimem trapnych scen se skutecne jen tak nevidi, navic vcelku dobre zahrana (i presto, ze Emile Hirsch je srac).