• Fantasy

Marabunta: Mravenci útočí (1998) (TV film)

Tak 15 let zpátky by se mi to líbilo. Po vcelku rychlém začátku, přechází do katastrofického módu, kde lidi naprosto přestávají uvažovat. Až na vědce, který jel na dovolenou a nyní zachraňuje město se většina lidí chová jak po vyžrání mozku mravenci. Los i mrtvola Trenta Murdocha jsou fajnové, ale po tomhle startu už to vše jen padá a nezachrání to ani pěkná baba s brokovnicí a magneziovými náboji.

Amores perros - Láska je kurva (2000)

Skvělý film, který jsem poprvé v kinech a po druhé o dvacet let později. Neztratilo to za tu dobu nic, spíš bych řekla, že jsem si ho o to více užila. Takhle by se mělo točit.

Slečna Drsňák 2: Ještě drsnější (2005)

Neurazí, ale nenadchne. Jednička byla prostě lepší a občasné chrochtnutí Sandry Bullock to prostě nespasí anikdyž ji zrovna dloubne hláškou Regina King.

Ospalá díra (1999)

Dnes jsem se k filmu vrátila po dvaceti letech a stále má své velké klady. Ospalá díra, to je Tim Burton, jak ho zřejmě nikdy více neuvidíme. Romantický i fantastický, a přesto stále horror + zajímavá výprava, která se vám vybaví i po letech. Osobně soudím, že je velkou škodou Timův přechod na odlehčené pohádky, neboť mu klasický horror až neskutečně sedí.

Ján a Martina (2019) (TV film)

Velmi silný a dobře zpracovaný dokument, mapující okolnosti vraždy investigativního novináře Jána Kuciaka a jeho přítelkyně Martiny Kušnírovej. Měli jsme možnost v českých médiích vnímat částečné informace, které nyní obohaceny a spojeny v hodinový dokument podávají ucelenější obrázek o této tragické události. Pro Slováky možná nezajímavé, neboť byli po dlouhou dobu zahlceni, ale u nás Čechů to může být konečně zajímavý pohled na to, co se u našich sousedů vlastně stalo a kam rozhodně nechceme dojít.

Psí veličenstvo (2019)

Ať chcete nebo ne, jistá paralela s Lady a Trump se přímo nabízí, i když spíše politická, než romantická. Psí veličenstvo je hezký rodinný snímek, který pobaví, ale nenadchne. Možná jsem prostě jen čekala víc od snímku avizovaného dva roky dopředu. Nicméně musím pochválit uměleckou stránku filmu, neboť věrnost prostorám Buckinghamského paláce se nezapře a rozhodně bych ji tak kvalitně v animáku opravdu nečekala.

Voldemort: Origins of the Heir (2017)

Dobrý amaterský film, za zpracování teda rozhodně 5*, ale s dialogy a scénářem už to jde dolů. Proč si myslím, že by se na to Potterfans měli podívat? Jednoduše proto, že je to nostalgie a další příběh ze světa Čar a kouzel, který je udělán from fans-for fans stylem.

Pérák (2016)

Vskutku dobrý počin českého studenstva, kde jediné, co se mi nezamlouvá je mix legend do sebe. Myslím, že by si Pérák, Golem i Foglar, zasloužili své mikrosnímky. Co musím vychválit je kresba, animace a hudba. Myslím, že stále máme šikovné mladé umělce, kteří mohou dospět do světového formátu.