Divergence (2014)

Film by som zaradil medzi komerčné teeneagerské scifi romantický film s prvkami akcie, obdobou sú napríklad "Hry..". Film ma však príliš nezaujal, nebavil som sa tak, ako by som čakal od filmu s pomerne slušným rozpočtom. Od začiatku bolo jasné, kto bude hlavným hrdinom, že v prvej časti nemôže zomrieť a že musí samozrejme postúpiť do ďalšieho kola :) kto sa do koho zamiluje a podobne. PLUS: sympatickí herci, zaujímavá story, Kate Winslet. MINUS: filmu chýbalo napätie, akcia, film položí mnoho otázok, na ktoré som márne čakal odpoveď. Vyslovene film nebol zlý, ani nudný, skôr nezaujímavý, a hrozne predvídateľný.

Noe (2014)

Musím dať len dve hviezdičky. Film som si pozrel so záujmom. Ak film vychádzal naozaj z biblických textov, čudujem sa, že ho vôbec "tí hore" odsúhlasili, resp. pustili von. Celý film je v podstate fantastická rozprávka, o tom, ako Noe chcel zachrániť zvieratá pred potopou. Vo filme Noa vykreslili ako riadneho hlupáka, ktorý zachránil radšej zvieratá pred ľuďmi a ktorý chcel zabiť novonarodené dievčatá. Podľa mňa to bol psychopat, alebo som to celé nepochopil, alebo to nepochopili autori, alebo celý film je len celým zvráteným výmyslom... PLUS: kameňáci.

Počátek Země Nezemě (2011) (TV film)

Počiatok zeme - nezeme určený predovšetkým mladšej generácii je príjemná, možno trochu zdĺhavá fantasy pohádka. Film zaujme nádhernými exteriérami, s ktorými sa tvorcovia popasovali veľmi dobre, dej filmu je však pomerne pomalý, miestami nudný. Film však nikoho neurazí, nevnucuje sa. PLUS: kulisy, exteriéry, celkom schopné efekty, MINUS: dlhší dej, nudnejšie scény.

Zbav se svých miláčků (2013)

Dám 4 hviezdy, a váhal som, či pridať aj piatu. Beat generation ma fascinuje, film zachytil dôležitý moment zrodu myšlienky na nový poriadok.... film však dal priveľký priestor vzťahom účastníkov a len mierne bol doplnený ( čo mi chýbalo) mimoriadnymi citátmi, básňami a úryvkami z diel autorov. Hodnotím ho však pozitívne, keďže filmov s danou tématikou je žalostne málo.

Posedlá (2009)

Celkom pozerateľný thriller, ničím neurazí, ale ( i napriek Beyonce) nejak extra nezaujme. Na konci nechýba mierne napätie a šťastný záver. Jediné čo mi chýbalo bolo rozuzlenie.

Tupíři (2010)

Mierne som prilepšil hodnotenie. Myslím, že v dnešnej dobe patrí miesto vo filmovom priemysle aj paródiám - pokiaľ neurážajú. Táto je podľa môjho názoru vcelku vydarená, páčilo sa mi najmä to, že sa autori snažili úplne okopírovať originálne diela a pridali tam niečo vtipné, vydarené, neurážlivé.

Neznámá (2006)

Film spočiatku nenaberá príliš rýchle obrátky, treba si však počkať a kto si počká, ten sa dočká skvelej drámy. Film zaujme hlavnou postavou, prelínaním deja, vynikajúcou zápletkou ( vyvrcholenie príde fakt až tesne ku koncu), nádhernou dramatickou hudbou a výborným hereckým výkonom. Film je možno trocha dlhší, ale stojí za to si ho pozrieť. Hudba mi inak dosť pripomínala tú zo Psycha a filmu dodáva prvky hororu.

Ostrov ztracených duší (2007)

Také slabšie 3 *, film sa veľmi pomali rozbiehal, čo mne osobne celkom pri filmoch vadí. PLUS: rodinné pohodové fantasy. MINUS: pomalý štart, nudné dialógy, málo zaujímavých scén.

Já, Frankenstein (2014)

Ja so msa bavil presne na 4 hviezdičky, od filmov tohto typu nikdy neočakávam siahodlhé úvody, nudné dialógy a podobne. Bavila ma hudba, bavili ma démoni i chrliči, extra veľa akcie, dobré efekty...Skvelá žánrová jedohubka.

Území mrazu (2013)

Film presne podľa môjho gusta, až na 2 veci: na čoraz viac nesympatického hlavného hrdinu v podaní N.Cagea...bohužiaľ tento herec nemá kvality. Naopak J. Cusack zahral opäť vynikajúco. Druhou vecou je záver filmu ,ktorý pokašle celkom slušný úvod i stred. PLUS: vynikajúca kamera, krásne prostredie krajiny, film s prvkami klasickej detektívky a kriminálneho žánru, kvalitný záporák MINUS: záver filmu, slabý herecký výkon, málo " detektivizmu"....film stratil dych, hoci začal veľmi dobre, Hodnotím priemerne, film neurazí, ani nejak dlho neostáva v pamäti...