Noc v muzeu 2 (2009)

Typicka americka dvojka. Pridaju sa postavy, a pribeh si odskoci do neznama. Komicvto Bena Stillera mi nepride vobec komicke, a bol som prekvapeny, ze mi v jednotke moc nevadil. Dokonca mi nevadil ani v dvojke. Tesil som sa na dobove postavy, ale v tomto diely je ich uz naozaj vela a iba jedna a tym padom dostali aj malo priestoru. Uzil som si snad iba Ameliu Earhart v podani rozkosnej Amy Adams co sice nie je zle, ale je to celkom malo. Na nedelne popoludnie vsak tato komedia nie je az taka zla. Nejako extra sa sice pri nej nezasmejete, ale celkom rychlo ubehne a celkom rychlo aj vysumi z hlavy.

Mariňák (2005)

Je to sice odo mna skromne hodnotenie a mozno by som dal aj za styri, ale nemozem si pomoct, pretoze mne osobne tento film nic nove nepovedal. Cely film som sledoval partiu mladych americkych alebo poamericstenych chuliganov z ktorych nikto sam netusi preco sa do vojny vlastne prihlasili. FIlm sice az tak ulne nenudi a realistycky ukazuje ako to tam asi moze byt, ale podla mna zostal niekde tak na pol ceste aj ked ma svoju pointu a svojsku "mendesovsku" myslienku. Jake Gyllenhaal ako hlavna postava marinaka nebol zly ale mne osobne sa viac pacila postava jeho sniperskeho partaka, ktoru vyborne zahral Peter Sarsgaard. Jamie Foxx takisto moc dobry.

Kick-Ass (2010)

Velmi dobry film. Ale podla hodnoteni a komentarov som predca len ocakaval vacsiu bombu. Nemozem vsak popriet ze som sa vynikajuco bavil. V tomto filme sa da najst vtip, akcia aj dokonca aj troska dramatu. Navyse disponuje kvalitnym scenarom, co sa u podobnych filmoch casto nevidi. Rezia je naprosto perfektna a malu Chloe Moretz som si doslova zamiloval. Nie som sice z toho uplne paf, ale uz teraz sa tesim na pokracovanie.

Ninja Assassin (2009)

Keby som bol skolopovinny teeneger, tak by som tento film hodnotil ovela lepsiu znamkou, ale to uz nie som. Ke d som bol maly a dej ma az tak nezaujmal, tak som miloval podobne filmy. Stacilo mi, ze sa na scene neustale biju. Dnes to uz vsak tak nie. Nemozem vsak povedat, ze to bolo az take zle. Odcenujem vynikajucu choreografiu subojov rovnako aj velmi dobry vizual aj ked ta digitalna krv sa mi nepacila. Film vsak celkom rychlo ubehol a aj ked to bola poriadna kravina, tak ma nijako zvlast neurazila a v podstate splnila svoj ucel.

Horší než smrt (2007)

Nemam nic proti anglickemu suchemu humoru. Mam rad aj cierny humor. Dokonca mi nevadi ani trochu morbidneho humoru ak ho nie je vela a je dobre davkovany. Ale co je moc to je prilis. Tento film a humor v nom mi nic nehovori. Pre mna to bolo abslutne nevtipne a neprijemne. Len z tazkostou som sa na to dodival a cakal som ,ze sa najde aspon nieco co budem moct na tomto tak vychvalovanom filme odcenit. Cakal som dost dlho a ta jedna hviezdicka patri najstarsiemu hercovi na vozicku a jeho poslednej hlaske. Inak je tato komedia fakt horsia ako smrt.

Nezapomeň na mě (2010)

Ocakaval so trosku narocnejsiu dramu a vyborne napisanymi postavami. Po vybornom uvode som bol vo velkych ocakavaniach. Aj ked sa film v strede spomali neda sa vsak popriet, ze by sa na to nedivalo pekne. Herci su tiez perfektny. V Twillighte a hlavne v New Moon som napisal o Robertovi Pattinsonovi, ze je to herec bez najmensieho talentu. Tu vsak musim napisat, ze ulohu rebelantskeho mladika zahral vyborne a mne sa osobne sa v tomto filme pacil zo vsetkych najviac. Zaver filmu bol pre mna necakany a vyborne nakruteny. Aj ked nemam moc rad romanticke filmy tak musim uznat ze Remember Me patri medzi tie kvalitne. Nie je presladeny, lahko plynie. Je to proste pribeh zo zivota. Chcel som dat tri hviezdicky, ale za zdalo sa mi to malo. Styri su zasluzene.

Saltová (2010)

Po slabom hodnoteni na csfd.cz a negativnych komentarov som od filmu Salt vela necakal. Po dvadciatich minutach pozerania som si bol isty, ze sledujem najlepsi akcny thriller z politickou zapletkou od cias slavneho Bourna. V poslednej tretine vsak uz bolo tych zvratou aj na mna privela. Aj napriek tomu je to vsak vyborny akcny film a keby bol scenarista trosku prizemnejsi mohla vzniknut dalsia skvela trilogia, ktora by mohla konkurovat perfetnemu Bournovi. Scenarista sa vsak vysantil az moc. Angelina bola v tomto skvela a uloha jej paradne sadla uz iba vdaka tomu, ze je jedna z mala hereciek, ktorym dokazem uverit podobne postavy. Rezisersky je to tiez dobra praca a ja hodnotim cistymi piatimi hviezdickami, lebo ma uz veru davno nebavil film ako prave tento. A dufam ze natocia aj pokracovanie.

I Love You Phillip Morris (2009)

Cakal som cistu " carreyovku " a to bola asi chyba. Tento film vsak nie je ani cista komedia. Je to komedialna drama a to sa mi k danemu pribehu zalozenom na skutocnom pribehu moc nehodi. Bud to mala byt cista komedia, alebo solidne zrekonstruovana drama. A myslim ze ako drama by si to viedlo o poznanie lepsie. Nemam nic proti homosexualom, ale musim priznat, ze to bolo teple az moc. Kazdopadne pochvalujem herecke vykony dvoch chladnych akterov aj ked Jim Carrye svojho " partnera " Ewana McGregora vysoko prehrava. Taktiez odcenujem drzy pristup rezisera k danej teme a pacili sa mi aj vyborne prestihy v dejovych liniach, ktore neboli zmetene a dokazali urdzat moju pozornost. Aj ked som cakal vacsiu zabavu hodnotim tento film cistymi troma hviezdickami hlavne koly Carreymu, ktory tahal cely film.

Kriminál (1989)

Po dlhsom case som si zasa raz zaspominal na stare dobre osemdesiate casy a pustil si staru klasiku z oblubenym Sylvestom Stallonem. Neviem co som trochu nenechal uniest nostalgiou, ale musim povedat, ze sa mi Kriminal pacil este viac ako pred rokmi. Pribeh je sice sablonovity, predvidatelny a plny klise, ale v tomto pripade mi to vobec nevadilo. Stallone stvarnil postavu chlapika, ktory si chce v pokoji odsediet svoj trest a do nicoho sa nezapliest tak fantasticky, ze si neviem v tejto ulohe predstavit niekoho ineho. Vyborne mu sekundoval Tom Sizemore a tak isto aj vzdy dobry Donald Sutherland hrajuci slizkeho a pomstychtiveho riaditela vaznice. Velmi dobry stary film na, ktory sa da pozriet aj teraz uz len kolu Stallonemu, ktory aj v tomto filme dokazal, ze vobec nie taky zly herec ako sa o nom hovori.

Krev: Poslední upír (2009)

Beckova jazda pri ktorej som uplne vypol mozog a priznam sa, ze som si ju zo zaciatku aj celkom solidne uzival. Potom nastalo tolko zvratov a nedotiahnutych situacii, ze som uz dej nechal bezat bez uplneho povsimnutia a zabaval som sa na prisernych trikoch, zvlastnej krvi a naivnych, ale zato sympatyckych hlavnych hrdinkach. Vacsina subojov nie moc dobre natocenych, ale zasa suboj v lese ma strhol a povazujem ho za najlepsi na celom filme. Zaver uz bol moc pritiahnuty za vlasy, ale v podobnych beckovich filmoch je vsetko dovolene takze celkovi dojem to az tak nepokazilo. Pred pustenim filmu som zhruba vedel do coho idem a v podstate som dostal to co som aj cakal takze sklamany som neni. Aj ked druhy krat by som to uz asi nedopezeral.