Diplomová práce (1996)

V 96tom by to na mna asi inak posobilo, ale ja tento thriller videl az teraz a mozem povedat, ze to na mna posobilo naivne a nedoveryhodne. Scenar je biedny, vela veci neni domyslenych a chovaniu postav chyba logika a navyse posobia velmi nesympaticky. Je vela starych thrillerov z podobynm zanrom ale tie ani po rokoch nezostarli ( 8mm, Sedem, Mlcanie Jahniat ). Znova sa cudujem tak vysokemu hodnoteniu. Tento film si zasluzi maximalne 40 percent.

Rychle a zběsile 5 (2011)

Prehnane ako kazda cast serie, ale zatial najlepsie natocena. Akcia spickova. V buducej casti sa ma vratit moja najvacsia oblubenkyna tejto serie Michelle Rodriguez. Tesim sa.

Pan Popper a jeho tučňáci (2011)

Bavit ludi je podla mna najtazsie z filmoveho zanru. Jimovy sa to dari, uz peknych par rokov. V tomto pripade mu na pomoc prichazaju roztomili tuciaci. Jedna sa vsak len o malinko nadpriemerny film na ktory sa rychlo zabudne. Na tri hviezdicky to vask stale staci a na sobotny relaxacny vecer je tato komedia ako stvorena.

Texaský masakr motorovou pilou 3D (2013) odpad!

Zlatanina, ktora nesiaha Texaskym masakrom z roku 2003 a 2006 ani po clenky. Postavy totalne nesympaticke a scenar mi pripadal akoby ho pisalo osemrocne decko. Strata casu. Dlho som nedal odpad, ale tento brak si nic ine nezasluzi. Este aj vrazdy tie su slabucke a efekt 3d takmer neviditelny.

Gangster Squad – Lovci mafie (2013)

Tak plochu gangsterku ako su Lovci mafie som snad este nevidel. Postavam sa tu nedava ziadny priestor a len akcia stieda akciu. To ako tak dokaze divaka udrzat pri obrazovka. Herci sa tu snazia, hlavne Penn, ale ani on nema co hrat. Nemozem si pomoct, ale toto je asi najhorsia gangsterka aku som kedy videl. A gangster Mickey Cohen musi asi v hrobe robit salta. Zasluzil si lepsie spracovanie. Zatial najlepsie bol vykreslny vo filme Bugsy, ale to bolo este za jeho mladych cias. Ostava len dufat, ze si nejaky schopny reziser najde cas a dobreho scenaristu a natocia o nom ozajstny film a nie takyto paskvil. Davam dve hviezdicky a to len z ucti k zanru, ktory mam najradsej.

Lovci hlav (2011)

Dalsia vyborna krimi zo severskej vyroby. Na taketo filmy ba som sa mohol divat cely film. Vyborna hrava rezia, perfektny herec v hlavnej ulohe a skvely gradovany scenar. Z hlavnym hrdinom som sucitil a a prezival to peklo co sa mu stalo s nim. Myslim si, ze o reziserovi Tyldumovi este budeme vela pocut a na zfilmovane knihy od Jo Nesba sa neskutocne tesim pretoze pise vyborne.

Jack Reacher: Poslední výstřel (2012)

Nemastne, neslane. Zo zaciatku celkom fajn, prinuti divak k pozornosti. Dejova linka tiez nie je zla, ale je to zbytocne zdlhave a dost ukecane. Kniznu predlohu nepoznam, ale film ako taky ma moc nepresvedcil. Cruise mi nevadil. zato jeho herecka kolegina mi vadila poriadne. Akcia ako z filmov z pred desiatich rokov. Ked sa ma niekto po roku opyta o com bol tento film budem si pamatat len prvych desat minut a to je dost malo. Pre mna male sklamanie.

Mama (2013)

Mama je dobry horor, z dobrym nametom a velmi zrucnym reziserom. Vsetko funguje takmer dokonale. Vela tomu pridavaju aj vyborne detske herecky a perfektna a krasna Jessica Chastain ktora ked chce vie byt fakt presvedcivou hereckou. Film nenasilne vtahuje divaka do pribehu a stupajuce napatie udrzuje divaka v strehu. Vsetko toto dobre kazi zbytocne dlhy a srdcervuci zaver. Inak by to bolo za styri.

Konečná (2013)

Celkom schopna akcna jednohubka z jednoduchym pribehom, vyborne natocenou akciou a sympatickymi postavamy. Je skoda ze sa to sem tam snazi byt zabavne a pretoze nie vzdy sa to podari. Arnold dokazuje ze este do stareho zeleza nepatri a rany este stale rozdovat vie. Akonahle vsak pride na rad herectvo je rovnako biedny ako vzdy, ale na to som si uz zvykol. Najvacsi ma bavila postava, ktoru hral Peter Stormare. The Last Stand je dobry akcny film a uzil sim si ho viac ako obidva diely Postradatelnych. A chvilkami som uvazoval aj o styroch hviezdickach. No Mozno po dalsom pozreti svje hodnotenie o jednu hviezdicku navysim.

Jako za starejch časů (2012)

Bomba. Stary gangstri to znovu roztocili a tentokrat si uzivaju este viac a to preto ze to v pokrocilom veku dokazu docenit :-) Al Pacino po dlhej dobe konecne v polohe v akej ho mam najradsej na seby strhava vsetku pozornost a aj vo svojom veku je stale frajer a charizmi ma na rozdavanie. Ch. Walken mu zdatne sekunduje a ked k nim prida este A. Arkin ( mohol tam ostat trosku dlhsie ! o zabavu je postarane. Jednoznacne vyborny film, pri ktorom som sa neskutocne bavil.