Temný rytíř povstal (2012)

Nikdy som nebol az taky odvareny z Nolanovych Batmanov. Povstanie Temneho rytiera povazujem za cisto priemerny film, ktory je o dost nizsie od svojich prvych dvoch predchodcov. Som rad ze Nolan z touto seriou konci a som zvedavy z cim pride. Pretoze aj ked mu Batman priniesol celosvetovu slavu mne osobne sa viac pacia jeho thrillerove veci (Insomnia, Dokonaly Trik). Dufam, ze znovu bude chciet natocit nieco v tomto duchu.

Gang Story (2011)

Neviem spomenut na lespie natocenu gangsterku za poslednych 5 rokov. Film presne podla mojho gusta. Olivier Marchal toto jednoducho vie. A je jedno ci pribeh rozprava zo strany gangstra alebo policajta. Tento film je podla mojho nazoru zatial jeho najlepsim. Navyse Gerard Lanvin predvadza vyborny vykon a postava mu neskutocne svedci. Som si isty, ze fanuskovia zanru budu slintat blahom.

Sherlock Holmes: Hra stínů (2011)

O dost slabsie ako prva cast, ktora ma ohromne pobavila. A to viac ma to mrzi kedze som sa tesil na Noomi Rapace, ktora patri od filmu Muzi, ktory nenavidia zeny k mojim velkym oblubenkinam. Mrzi ma to ale asi po prvy krat ma Guy Ritchie dost sklamal.

Total Recall (2012)

Mne tento remake nepripadal zbytocny. A to som z toho sam prekvapeny. Chytilo ma to hned od zaciatku. Perfektny vizual, neskutocne natocene nahanacky ( vytahy, auta, atd. ) a non stop akcia. Celu dobu som sedel pribity do kresla a nechal sa unasat filmom a vobec som sa nezamyslal nad tym ako prvoplanovo a priamociaro to vypada. Jednoducho som sa nechal bavit. Navyse Colin Farrell je a vzdy bol skvely herec a aj ked tu nema vlastne co hrat tak hlavna postava mu perfektne sedi. A netreba zabudnut ani na Kate Beckinsale, ktora ma prekvapila asi zo vsetkych najviac. Bola ako Jason Bourne v sukni. Takze, ked si to tak vsetko poratam a ked sa nad tym spatne zamyslim, tak mi z toho vyjde ze som videl super akcny sci-fi film pri ktorom som vypol mozog a nechal sa bavit. Takze svoj ucel to splnilo a menej ako styri hviezdicky ani neprichadza do uvahy.

Válečný kůň (2011)

Tento film by sa kludne mohol volat Gyč. Pretoze to jedine ma pocas sledovania filmu napadalo. Doslova som tych 141 minut pretrpel. Spielberg bol vzdy tak trpsosku pateticky, ale tu to uz prehana. A ten herecke drevo v hlavnej ulohe tomu nasadzuje korunu. Velke sklamanie. Davam dve hviezdicky za zvladnute bojove sceny a vypravu. To spielberg vzdy ovladal a vie to stale. Inak je to vsak slabucke a rychlo zabudnutelne. Tesim sa na Lincolna. Po vzhliadnuti traileru som si isty, ze si Steven napravi reputaciu.

Moje letní prázdniny (2012)

Prekvapenie. Zo zaciatku som bol z tej basy trsku zmeteny rovnako ako Mel Gibson. Ono ma to vsak hned po chvilke v tiahlo do deja a az do sameho konca nepustilo. Gibson na seba strhava vsetku pozornost a som rad, ze som ho po dlhom case videl v takomto dobrom filme. Prave take postavy aku hral tu mu sedia najlepsie. A aj ked je film mierne pritiahnuty za vlasy, tak nemoze zapriet originalitu a to ja najvacsmi odcenujem a preto sa si zasluzi chvlaitebne styri hviezdicky. Melovi zelam vela podobnych uloch. Toto sa podarilo.

Srdečné pozdravy z Ruska (1963)

Tak ako som pisal v komentari k filmu Dr. No rozhodol som sa pozriet si vsetkych bondov pekne poporade. Som vsak iba pri druhom a uz ma to prestava bavit. Tieto stare bondovky su tak neskutocne naivne, ze sa mi az nechce verit ako sa mohol stat agent jej velicenstva takym kultom. Zapletka biedna az naivna, dialogy strojene, pri bitkach som smiechom skoro spadol z gauca najme pri tej ked Bonda chcela kopnut jedovatym hrotom ta stara ruska agentka a on specialny agent z neskutocnym vycvikom sa jej ledva ubranil. Jednoducho trapne. Connery nie najlepsim bondom ako vela ludi hovori. Uz teraz mozem z istotou napisat, ze v mojom rebricku bude patrit niekde na spodok a mozno aj na ten samy. Z prizmurenim obidvoch oci davam dve hviezdicky, ale je to naposledy co berem ohlad ku kultovemu dielu. Ak mi budu dalsie bondovky pripadat naivne a trapne budem ich hadzat nekopromisne do odpadu. Tesim sa na Goldfingera.

Země bez zákona (2012)

Zatial asi najvacsie sklamanie tohto roku. A to patri filmy z obdobia prohibicie medzi moje najoblubenejsie. Trailery naznacovali velky gangstersky zazitok. Ale len na par brutalnych scen a styroch velmi dobrych hereckych vykonov ( Hardy, LaBeouf, Pearce, Wasikowska ) nic neponuka. Pribeh je slabucky a priemerny scenar dopredu jasny. V tomto filme vas nemoze nic prekvapit a vsetko ide podla jasnej sablony. Postavam ( ak nepocitam LeBeoufa ) sa moc priestoru nedava. Celkom ma sklamal aj vykon J. Chastain, ktora sa mi velmi pacila vo filme Debt. Moje priemerne tri hviezdicky su hlavne preto, ze Lawless su gangsterkou len na jedno pouztie. Druhy krat by som sa uz na to asi nedopozeral. Neostava mi nicine len si pockat na Gangster Squad – Lovci mafie. Som si celkom isty, za si napravim chut.

Mechanický pomeranč (1971)

Satira na nasilie. Malcom McDowell predvadza exceletny vykon. A podla mojho nazoru je Mechanicky Pomaranc najlepsmi Kubrikovym filmom. Spievanie v Dazdi uz nikdy nebude take ake bolo predtym.

Dr. No (1962)

Tak som sa rozhodol, ze si postupne poporade pozriemvsetky bondovky. K tejto prvej mozem povedat, ze vo svojej dobe to bol urcite velky hit. Connery uloha neohrozeneho agenta svedcala a na filme sa celkom pacilo, ze sa berie dost vazne. Chybalo mi vsak viacej akcie a tiez by ma potesila vacsia ucast hlavneho zaporaka. Dr. No sa mi velmi pacil a aj na malom priestore zanecham u mna velky dojem. Kraska Urschula oblecena ako divozienka tiez prisla dost neskoro a jej krasa ma oslnila. No u mna je prvy Bond tak ci tak len zlahka nadpriemernym filmom. Takze tri hviezdicky a som zvedavy na Srdecne pozdravy z Ruska.