Poslední Mohykán (1992)

Tento snimok ani po dvadciatich rokoch nestratil vobec nic zo svojho cara. Ani o den nezostarol. Videl som ho len dva krat. A to v v roku v ktorom bol natoce a pripomenul som si ho nedavno. A mozem povedat, ze vo mne zanechal este vacsi dojem ako predtym. Najvacsiu zasluhu na tom ma samozrejme Michael Mann. Znami pribeh z reziroval uplne z prehladom a niet v nom ziadneho hlucheho miesta. D. Day-Lewis je skutocne velmi presvedcivy a rola mu perfektne sedela, ale Wes Studi je uplne perfektny. Poslednych 15 minut tohotu filmu je lahodkou pre fajnovych divakov. A k tomu ta hudba. Nekopromisnych 5 hviezdiciek.

Mission: Impossible - Ghost Protocol (2011)

Pre mna velke sklamanie. Tretia cast sa mi zdala zo vsetkych najlpepsia a ja som ocakaval, ze pokracovanie sa bude niest v podobnom style. Bohuzial nic take sa nekonalo. Uz od sameho zaciatku mi to prislo neskutocne smiesne a parodicke. Toma Cruisa som nikdy nepovazoval za nejake vynimocne herecke eso, ale vo vacsine filmov mi vobec nevadil. Tu mi vadil hned od zaciatku. Jeho predvadzanie mi prislo neskutocne komicke a trapne. Simon Pegg sa do filmu absolutne nehodil, Rennera Mohol dostat o trosku viacej priestoru a Michaela Niqvista ( skveleho herca ) bolo vo filmu tiez poriadne malo. Tie dve hviezdicky sa mi zdaju az prilis.

Sinister (2012)

Atmosfera filmu na mna posobila naozak velmi sklucujuco. Pozeral som sam vecer v noci a naozaj som sa trosku bal a skoro som to nedopozeral. Moje hodnotenie je vsak len priemerne. A to aj napriek tomu, ze je film ako horo zrucne natoceny, ma velmi dobre herecke vykony a hustu atmusferu. Vsetko to dobre kazi to preedvidavost. Uz v prvej polovici som zhruba tusil, kto za tym vsetkym stoji. Horor ma sice skutocne vystrasil, ale bolo to len vybornou reziou Scotta Derricksona a nie svojou pointou.

Diaz: Neuklízej tu krev (2012)

Sice je to velmi silna tema a aj udalost, ale aj napriek tomu sima film si ma nedokazal ziskat az tak velmi aby som sucitil z postavami. Samozrejme krutim hlavou nad tym co sa im stalo a nenavidim policajtov, ktory zneuzivaju svoju pravomoc, ale film nie je natolko putavo natoceny aby prinutil k nejakej vyraznejsej emocii.

Nedotknutelní (2011)

Asi najlepsia drama natocena v roku 2012. Cakal som nejaky prehnane depresivny pribeh a dostal som nieco uplne ine. Depresivne to sice tak trochu je, ale podane je to skor lahko komedialnym sposobom. Tento film ukazuje, ze francuzi vedia aj spravne odlahcit temu a zbytocne dinaka citovo nevydiera. Herci v hlavnych ulohach neopozerany a skvley. Kdesi som cital, ze americania chystaju remake a cernosskeho herca ma stvarnit Chris Tucker. Aj ked som vo vacsine pripadov proti remakom, tak v tomto pripade by som bol velmi zvedavy ako to americania zvladnu. Myslim si ze, prekonat toto sa im len tak nepodari.

Nespoutaný Django (2012)

Tarantinov styl je poznat vzdy a je jedno aky zaner prave toci. Tentokrat sa vsak nejdena o pethviezdickovu zazilitost a to len z jedneho jedineho dovodu. Hlavna postava tu posobi ako vedlajsia. Jamie Foxx je zatieneny svojimi kolegami vo vedjsych postavach. Ch. Waltz a Leo DiCaprio si bez vacsich problemov kradnu film pre seba a knim sa pridava aj skvely vykon Samuela L. Jacksona, ktory v malej, ale velmi podpornej ulohe priam exceloval. Samozrejme vsetko ostatne je skvele ako vzdy to je vzdy v Tarantinovych filmoch. Krasna kamera, vyprava, hudba aj ked ten rap by si mohol predca len odpustit. A napokon vyborna rezia, scenar a perfektne vypointovane dialogy Tenkrat to vsak na plny pocet nie je.

Bourneův odkaz (2012)

Ovela slabsie ako Bournerovska trilogia Z mattom Damonom. Nemoze za to ani Rezia a ani herec v hlavnej ulohe. Rennerovi uloha velmi svedcala. Skor by som povedal, ze scenar je len priemerny. Prvych 45 minut ( az na scenu z vlkom ) je zivacka. Potom sa to solidne rozbehne a zotrva az do konca. Napriek tomu sa vsak jedna o zbytocny film, ktory tazi iba z uspechu svojich predchodcov. Takisto nechapem ucast Edwarda Nortona na tomto filme. Film na jedno pouzitie. Druha krat by to uz bola nuda.

Zátah: Vykoupení (2011)

Rubacka ako sa patri. Choreografia bojovych umeni neskotocne premakana a herci v ulohach nenormalne nadupany. Ak by som mal film hodnotit po tychto strankach bolo by mi malo aj 5 hviezdiciek. Ale z tychto filmov som uz naozaj vyrastol a do plneho hodnotenia mi toho vela chyba. Dej je o nicom scenar takmer ziadny a stotoznit sa z hlavnou postavou snad ani nejde. Tri hviezdicky su adekvatne a jedno pozretie bohate stacilo.

Pleasantville: Městečko zázraků (1998)

Originalna a hlavne zazivna retro komedia. Vsetko v tomto filme je perfeknte. Od hereckych vykonov, perfektnej kamere a uzasnne presnej rezii Garyho Ross. Tento film mam fakt velmi rad a nikdy si ho nenecham ujst. Vlastne si ani nepamatam, ci som niekedy videl originlnajsi film ako je Pleasantville. Myslim, ze asi nie. Jasnych 5 hviezdiciek.

Maturita duchů (2012)

Velmi sympaticka a pohodova komedia z ducharskeho prostredia. Nenuti cloveka aby sa nasilu smial a na nic sa nehra. Pobavil som sa paradne a az mi bolo luto, ze to nemalo dlhsiu stopaz.