Lovci pokladů (2004)

Velmi pohodovy dobrodruzny film, ktory som videl uz vela krat a vzdy ma pobavi. Celkovo nechapem preco ma film take slabe hodnotenie. Svoj ucel pobavit dokonale splna. Cage hra dobre skvelo a vyborne sa zo svojim zo svojim partakom doplna. A ked sa k nim prida este Diane Kruger a John Vooight o zabavu je postarane. To ze je pribeh vycucany z prsta v tomto pripade neriesim.

50/50 (2011)

Velmi dobra drama o zakernej chorobe. Najvacsmi kvitujem ze sa vzhladom k teme nesnazi divaka privelmi vydierat, tak ako to uz v podobnych filmoch vacsinou byva. Velkym plusom je vyborne herecke obsadenie. J. Gordon-Lewitt ma v poslednej dobe velke stastie na divacky uspesne filmy a myslim, ze sa z neho stava veelky herec. Pacilo sa mi, ze v tomto filme ukazal aj inu polohu v akej som ho doteraz nevidel. Takisto sa mi velmi pacila Anna Kendrick. Je to velka sympatacka a zda sa ze z nej bude tiez skvela herecka. A dokonca aj Seth Rogen, ktoreho inak az tak moc nemusim si v tomto filme nasiel to spravne miesto a jeho postava bola aj napriek tomu, ze hral take iste hovado ako vzdy velmi dobre napisana, skvele zahrata a velmi sa do filmu hodila. V podstate az na jeden for, ktory sa mi moc nepaci,l filmu nemam co vytknut.. Dost dobre sa mi na to pozeralo a uz len za tu odlahcenost si tento film plny pocet hviezdiciek zasluzi.

Skyfall (2012)

Som velky fanusik novodobeho James Bonda v podani Daniela Craida o ktorom si mylsim, ze je ako James Bond najlepsi zo vsetkych doterajsich predstavitelov. Na Skyfall som sa velmi tesil, ale musi zhodnotit, ze som z filmu dost sklamany. Zdovodnil by som to tym, ze som cakal predca len nieco ine. Nie som si celkom isty co konkretne mi vadilo najviac. Ci to bola ta zdlhavost v prvej tretine filmu. Alebo to mohla byt aj znacna nuda v strednej casti, alebo dokonca ta finalna osobna finalna prestrelka v zavere, ktora sa ku postave Jamesa Bonda absolutne nehodila. Neviem. Je mozne, ze som nebol na film spravne naladeny a isto mu dam sancu este raz a mozno svoj postoj zmenim. Zatial je to vsak len lepsi priemer. Inak Javier Bardem ako zaporak bol skvely a Craig v tejto casti posobil dost unavene.

Vražedná hra (2012)

Uz filmy z Morganom Freemanom a Alexovi Crossovi su len priemerne, ale stale o dost lespie ako tento nudny pocin. V prvom rade Tyler Perry je neskutocne herecke drevo a chyba mu zdrava herecka charizma. Pribeh je sice biedny, ale ak by mal o cosi lepsieho rezisera mohla to dopadnut o nieco lepsie. Cohel vie tocit len rutinersky a bez napadu. Jediny kto stoji za zmienku je prekvapivo M. Fox. Svoju postavu si dokonale uzival a snad ako jedina bola celkom uveritelna. Faktom vsak ostava, ze Alex Cross je jeden z najnudnejsich filmov ake som za poslednu dobu videl. Aj tie dve hviezdicky sa mi zdaju moc.

Hon (2012)

Skandinavsku filmografiu som zacal pozerat len pred nedavnom a musim povedat ze sa mi velmi paci. Preto som sa velmi tesil na tento film a mozem povedat, ze je prave taka depka aku som cakal. Je strasne aku skaredo moze klamstvo maleho hlupeho dievcatka. Hlavna postava v podani M. Mikkelsena je skvela. Je vyborne napisana a predovsetkym perfektne zahrata. O vypäte sceny nie je nudza, hlavne scena v kostole je vyborna. Jednu hviezdicku davam dole pretoze som cakal predca len trosku tragickejsi zaver, ale tento tak trochu otvoreny zaver nebol zly. Len tragickejsi by bol v tomto ovela lepsi a este viac depresivnejsi.

Zabít tiše (2012)

Nieco medzi dvomi a tromi hviezdickami. Nakoniec som sa rozhodol pre lepsie hodnotenie. Zo zaciatku sa mi zdalo, ze sa jedna o vyborny nadpriemerny thriller. Zapletka je sice tuctova, ale skvelo napisane dialogy a herci ju vytahuju do ovela vyssej ligy nez v skutocnosti je. Vsetko sa to vsak zacina kazit ked na scenu prichadza postava J. Gangolfiniho. Zacne sa zbytocne kecat o nicom a cely film to spomaluje. V poslednych dvadciatich minutach film znovu zacne naberat tempo, ale uz nebavi tak ako zo zaciatku. Tri hviezdicky za tu vybornu prvu cast a za dost dobreho Pitt, ktoremu taketo ulohy neskutocne svedcia.

Argo (2012)

Po dlhsej dobe som spokojny z oscarom za najlepsi film. Argo je strhujuco napsany a vyborne z rezirovany film. Ben Affleck uz ako reziser nemusi nikomu nic dokazovat a jeho herectvo v tomto filme tiez nebolo vobec zle. Film drzi divaka pri obrazovke a nepusti az do konca. Tu v podstate nie je nic co by sa dalo vytknut. Z Bena sa stal vellky reziser a ja sa tesim na jeho dalsie filmy.

Twilight sága: Rozbřesk - 2. část (2012)

Som rad, ze to skoncilo a to viacej, ze to skoncilo celkom dobre. Podsledny diel Twillight sagy radim po prvom Sumraku za druhy najlepsi. Samozrejme herci ako Pattinson ci Lautner su vo svojich ulohach toporny ako takmer v kazdom diele ale myslim si skor ze to je len scenarom, ktora im neumoznuje sa vyrazne herecky presadit. Tak isto je to aj z Kristen Stewart, ktora nemusi dokazovat, ze je dobrou hereckou. O tom uz presvedcila v inych filmoch. Jednoznacne vsak treba napisat, ze touto sagou si vsetci traja zabezpecili vacnu slavu. A je jedno ci sa to niekomu paci alebo nie. Ich problem nastane v tom ci sa dokazu vymanit z tejto upirskej skatulky. Verim ze ano. Styri hviezdicky k tomuto filmu su podla mna zasluzene a naozaj velmi lutujem tych, ktory film ani nevideli a hodili ho do odpadu. Najskor treba pozriet a potom hodnotit.

Intimní past (2011)

Cudujem sa, ze tak vyborny herci ako su J. D. Morgan a H. Swank sa mohli prepozicat takej zivacke ako je Imtimna Pasca. Film je absolutne nezaujimavy a nema cim prekvapit, pretoze podobnych filmov bolo natocenych uz nespocetne vela. Rezia a scenar su bez napadu. Jedine co stoji za aku taku zmienku su dvaja hlavny predstavitelia. Ty vsak tiez nemaju co hrat, ale aspon trosku vytahuju tento prepadak z totalneho neuspechu. Jedna hviezdicka za nich dvoch inak by to bol odpad ako vysity.

Hořící keř (2013) (TV film)

Mam len jeden jediny, ale zasadny problem z touto miniseriou. A to ten, ze to nemala byt miniseria. Myslim, ze to mohol byt radsej film. Stacilo by osekat par scen a vynechat par postav a bol by to perfektne gradujucifilm film aky nebol v ceskoslovensku uz davno nakruteny. Ale aj tak velka spokojnost. Rezisersky perfektne, kamera velmi slusna a v niektorych momentoch dokonca excelujuca. Herecky taktiey skvele. Tana Pauhofova ma bavi cim dalej tym viac. Nebit tej rotahanosti hlavne v druhej casti asi by som uvazoval aj o piatich hviezdickach. V kazdom pripade vska kazdemu odpotucam.