• Pohádka

Ostře sledované vlaky (1966)

Brodsky je kvalitni, ale jinak je to cele Menzel ve sve nejoslizlejsi podobe, coz veru neni muj salek kafy.

Pasiáns (1969) (TV film)

Spickove obsazeni v nejlepsi forme zarucuje minimalne nadprumernou zabavu, jen je tzo cele trochu moc sedesatkove-studiove ;)

Kočár nejsvětější svátosti (1962) (TV film)

Werich nastesti v uloze, ktera koreluje s jeho hereckym projevem, takze nijak zvlast nerusi skvely herecky koncert J. Adamove.

Byl jednou jeden král... (1954)

Werichuv herecky a tvurci egoismus, ehm styl, byl vpravde snesitelnejsi v dobach, kdy ho jeste vyvazoval podobnym, ale vic charming, stylem Voskovec. V dobach solo kariery pod rudou vlajkou je stravitelny o dost mene a vetsinou zalezi spis na tom, jak moc zabavne jsou veci okolo. Tahle pohadka ma to stesti, ze se v ni vyskytuji Tri princove, za ty klidne plny pocet bodu. Jen je velka skoda, ze maji ponekud omezeny prostor, byt to cele jen o nich, je to nedostizna klasika.

Vrchní, prchni! (1980)

Sice to cele navzdory ironickemu komentari dohromady jako film nijak zvlast nedrzi, spousta momentu je hooodne cringe (vsechny pokusy o erotiku, napriklad, nekdy se mi zda, ze S+S zamrzli myslenim nekde na stredni), ale polivcicka proste byla, no.

Konec starých časů (1989)

Menzel a Vancura nejsou vetsinou na zebricku me hitparady ani solo, natoz dohromady, ale tady se to nejak vzacne vyrusilo, takze je vysledek vcelku snesitelny, byt si porad Menzel cinta na pentli vic nez by bylo zahodno. Ale zachranuje to dobre obsazeni, Abrham se pro jednou do sve role opravdu hodi a jeho (ne)herecky projev sem vic nez pasuje. Zezadu mu jisti zada Adamira, ktery prinasi opravdu prirozenou noblesu.

To se mi snad zdá (2023)

Amerikansky pokus dohnat a predehnat Lanthimose, ktery ale pres slibny pocatek zustava zasekly v jakesi starecke konzervativni uprdenosti a o nejakem punchi nebo myslence aspon trochu dotazene do konce si muze opravdu jen nechat zdat.

Salaar (2023)

Telugu Rohypnol. Bombastické záběry jsou tak moc bombastické, že už je to skoro na zívačku. Děj je tak komplikovaný, až se víčka pozvolna klíží. A na vrcholu toho stojí Prabhas, který sám ve většině scén není docela určitě vzhůru (trade mark). Jižanské kydličky jsou fajn, tady je to ale poněkud přehnané a zároveň nenabízí nic extra vzrušjícího.