Život podle Dana (2007)

Přiznávám, že z tohoto filmu jsem na rozpacích - příběh v sobě něco má, avšak hlavní i vedlejší postavy jsou mnohdy stavěny do natolik uměle hloupých až trapných momentů, že jsem jako divák zcela ztrácel sympatie a empatie ke komukoli v dění. Steve Carell se role zhostil ve svém osvědčeném minimalistickém stylu, sympatická Juliette Binoche s ním tvoří výborný herecký tandem. Ve zkratce: neurazilo, nenadchlo, občas zaujalo, každopádně podruhé již nemám potřebu tento film zhlédnout.

Captain America: Občanská válka (2016)

Když se po rozpačité Johnstonově jedničce dvojky ujali Russoové, zdálo se, že by se Cpt. America mohl stát vlajkovou lodí marvelovského universa. Bohužel trojka si "dvojkovou" úroveň udržet nedokázala. Především se přebujelá stopáž nedokázala zcela naplnit svižnou zábavou - je zde mnoho hluchých míst. Za druhé těch postav je zde opravdu už mnoho, což má za následek chaos, který je násoben naprostým selháváním v akčních sekvencích, které působí velice průměrně. Záporák postrádá to správné charisma. Přes to všechno, mě tento film neiritoval, neubíjel a dokázal alespoň průměrně zabavit.

Strážci Galaxie Vol. 2 (2017)

Už s prvními Strážci galaxie jsem se nedokázal naladit na stejnou notu, avšak dokázali pobavit alespoň sporadicky. Druhý díl už pouze ubíjel nudou. Marvelovka v té nejhorší formě, další díl(y) již ponechám bez povšimnutí. Těch 30% tomuto komediálně křečovitému digibordelu dávám jen z úcty k hercům, kteří když už nemají co hrát, si uvolněně užívají.

Ve znamení lásky (2016)

U romantických filmů je potíž, že hranice mezi emoční silou a kýčem je velice tenká, každý jednotlivec tuto hranici navíc vnímá odlišně. The Choice své dobré okamžiky jistě má, romanticky na mě zapůsobil jen velmi rutinně, s absencí prvků, které by u mně navodily opravdu intenzivní prožitek. Co je však nejzásadnější - v okamžiku, kdy měl děj dosáhnout vrcholu, zcela selhává, nefunguje a působí prvoplánovitě. Netvrdím, že herecké obsazení přímo selhává, ale působí spíš průměrně. The Choice je opravdu, jak mnozí píší, profesionálněji natočená a nasnímaná červená knihovna "pilcherovského" střihu. Slabé tři. 50%

Sedm statečných (2016)

Svižný western s bouřlivým finále na jedno podívání, který nijak neuráží. Stojí na sympatickém obsazení a padá na souvislosti s klasickým originálem, k němuž se hlásí.

Wonder Woman (2017)

Konečně koukatelná "popcornovka" od DC, především díky tomu, že Snyder se držel daleko od režisérské stolice, byť je cítit, že coby producent se snažil do mnoha aspektů natáčení režisérce Patty Jenkins zasahovat. Vcelku příjemná oddychová záležitost, jejimž pilířem je sympatické obsazení s Gal Gadot v čele, které titulní role přesně sedla. O čtvrtou hvězdu Wonder Woman přišla z důvodu rozpačitého finále, které se nevyhnulo typickému prázdnému digibordelu, filmům DC vlastním. Přesto, jsem suma sumárum jako divák lačný po večerním restartu u nenáročného bijáku, spíše spokojen. S nadsázkou prostě taková vysokorozpočtová Xena s líbeznější tvářičkou.

Vesmír mezi námi (2017)

Oddychové sci-fi se zajímavým námětem kombinované s příjemnou romantikou, kde nechybí emoce ani nadhled. Za sebe mohu říci, že se dvěma hodinami strávenými při tomto filmu jsem spokojen. Herecké obsazení je dobré, potěšil Gary Oldman, nestárnoucí Carla Gugino, a především ultrasympatická kráska Britt Robertson, jejíž roztomilé komediální afekty si mě dokázaly již podruhé získat. Asa Butterfield se obsazen také přesně. Lehký nadprůměr - sedlo mi to do nálady.

Collateral Beauty: Druhá šance (2016)

Je pravdou, že Collateral Beauty se pokouší vymáčknout z diváka emoce občas poněkud na sílu, přesto si mě dokázal získat pro své nesporné kouzlo, myšlenky, zajímavá slova a právě ony emoce na pomezí lásky, času a smrti pod uhlazenou taktovkou režiséra Davida Frankela. Velkým plusem je velmi silný casting, ze kterého vypíchnu zejména skvělou dvojici dam Naomie Harris a hereckou jistotu Helen Mirren. Film to určitě není zdaleka dokonalý, ale oněch dvou hodin jsem v žádném případě nelitoval. 70%

Rogue One: Star Wars Story (2016)

Bohužel mám z Rogue One rozpačité pocity. Ať se na tento film podívám z kteréhokoli úhlu, shledávám parametry nastavované kaše s průměrnou a nezajímavou chutí. Kvituji pokus o střípek do SW ságy v trochu jiném stylu, ale tady jsem zažil pouze dvě hodiny nudy s nezajímavými postavami a dějem (který mi od poloviny byl vlastně úplně ukradený), takže jsem ve výsledku upadl do letargie, ze které mě už nedokázalo probudit ani svižnější finále. Felicity Jones si mě bohužel také nedokázala získat. Je mi líto, ale zatím asi to nejslabší film z univerza SW. 50%

Vojtík a duchové (1997) (TV film)

Toto pokračování už bylo zcela zbytečné, a na kvalitě to je bohužel znát. Nudnější a prázdnější než díl první.