Cyprián a bezhlavý prapradědeček (1997) (TV film)

Docela sympatická televizní pohádková oddychovka, které nechybí špetka zdravého humoru a roztomilá tvář Kláry Pollertové-Trojanové.

O zatoulané princezně (1987)

Dětský film, který stojí na roztomilé Lucii Tomkové, avšak také film, kterému chybí patřičný náboj, který by jej pozvedl na něco více, než málo zábavný průměr až podprůměr.

Rychle a zběsile 8 (2017)

FF8 se ukázal jako poměrně sympatická a svižná akční oddychovka, která je sice opět vystavěna na stupidní scénáristické konstrukci, ale stačilo tento nedostatek vynahradit vtipem, nadhledem, údernými hláškami a zdravým testosteronovým měřením. Pomohly určitě kvalitní herecké posily s tváří harlize Theron, která si své záporné role chladné kyber-mrchy užívá neskutečně, a také Helen Mirren, která i na malé ploše dokáže potěšit svým šarmantním nadhledem. Snad poprvé v této sérii cítím vyšší míru spokojenosti, svěděla mě ruka sáhnout po čtvrté hvězdě, avšak výše zmíněná stupudita scénáře, nad kterou se dalo povznést, ze sebe občas vyplivla ultradebilní prvky, které se čtyřhvězdičkou úrovní prostě vylučují (např. dálkově řízená hacknutá vozidla - to už bylo hodně přes čáru)! Hlavními tahouny jsou tentokrát Johnson a Statham..

Přes noc třicítkou (2004)

Komedie s pohádkovým prvkem dětské osobnosti "uvězněné" v dospělém těle. Prvkem nikterak originálním, avšak vždy divácky vděčným. Tento film je nenáročnou oddychovou pohodovkou, která si nehraje na něco víc, tudíž správně naleděného diváka dokáže pobavit a potěšit. Jennifer Garner si role užívá, Mark Ruffallo jí je výborným hereckým partnerem. Díru do světa tato komedie sice neudělá, avšak já s ní nemám problém - takový ten příjemný průměr.

Ostravak Ostravski (2016)

Zábava stavěná na "ostravštině" ostravštější, než jakou mluví skutečný Ostravák - neznám případ, že by tato konstrukce někdy bavila (viz např. Ruda z Ostravy, kterého považuji za jednoho z nejslabších "bavičů" v českém showbyznysu). Tento film je dalším dílem, které zavání více trapností, nežli úsměvem, je dalším dílem, které se usadí na samotném dně české komediální tvorby. Za druhé nemám rád komedie, které se snaží "vychtěně" rozesmát mihotáním se skupinky dementních postav a ještě dementnějších dialogů. Ostravak Ostravski je tak pouze zakyslou rádobykomedií se sociálně-kritickými náznaky, která má svá pozitiva pouze v obstojném Chmelovi, sympatické (i když okrajové) romantické lince, pohledné Kajnarové a Ježkové, a odzbrojující Sarah Haváčové, která si nechá v autobuse sahat na zadek :)

Resident Evil: Poslední kapitola (2016)

Šestý, a nejslabší, Resident Evil pokračuje v kurzu nastaveném v předchozím filmu - nepovedené béčkařině bez nápadu, která je však tentokrát ještě vyprázdněnější. Ono svým způsobem byly béčkařinami všechny díly, avšak každý film dokázal nabídnout divákovi alespoň několik zajímavých okamžiků, P. W. S. Anderson bavil svými audiovizuálními prvky s povedeným soundtrackem, čímž si mě svým způsobem dokázal získat - tady se však tyto pozitivní atributy zcela vytratily (a vlastně už v RE 5). Naopak objevují se scény velmi hloupé, postapo atmosféra je dobrá, ale přesto nezajímavá, Milla Jovovich je stále pohledná, tady však jen podtrhává své chronicky špatné herectví. Potenciál série je již dávno vyčerpán - onou Poslední kapitolou měla být už čtyřka.

Příchozí (2016)

Takový kříženec Kontaktu a Interstellaru - myšleno v dobrém. Villeneuve si připisuje na své konto další významný filmařský bod, kdy stvořil působivé komorní sci-fi dotýkající se myšlenek o lidstvu a lidství. Amy Adams si připsala jednu z nejvýraznějších rolí, korunovanou především kvalitním psychologickým herectvím. Jeremy Renner jí je vynikajícím sekundantem. Na čem však Přistání také stojí je důraz kladený na audiovizuální stránku - toto sci-fi je totiž názornou ukázkou, že také zvuk dokáže vytvořit silnou součást filmu.

Nerve: Hra o život (2016)

Převažují pozitivní dojmy. I film mířený k mladšímu publiku se dá natočit formou, která zaujme a pobaví i ty starší. Nejedná se o žádný sofistikovaný majstrštyk, ale obsahuje v sobě nápad, napětí, svižnost a poměrně dobrou řemeslnou kvalitu korunovanou sympatickým obsazením vhozenou do světa generace bezmyšlenovitě utopené v současném internetovém a appkovém konzumu. Výborná nenáročná a vtahující filmová zábava a příjemné překvapení. Třešničkou na dortu jsou polonahé dívčí tělo Emmy Roberts a závěrečné titulky.

Salon krásy (2005)

Příjemné převapení - oproti mému očekávání tato komedie vůbec nebolela!