• Fantasy

Cesta do Ameriky (1988)

Až na velice časté přehrávání a celkově dost nekvalitní výkony VEDLEJŠÍCH postav se jedná o velice vtipnou podívanou. Avšak s nadbytečnými scénami a nadbytečnými herci si měli dát tvůrci víc práce.

V kruhu koruny - Jindřich V. (2012) (epizoda)

Celý film byla velkolepá divadelní hra plná krásných, ač na plátně zvláštně nepřirozených projevů. Snad si na to časem zvyknu. Příběh měl pár slabých míst, která jsem musela přeskakovat, ale jinak, herecky i příběhově byl film postaven bvíce než dobře.

Vinnetou (1963)

Teď už jsem se u filmu spíš zasmála, než že by mě nějak moc zaujal. Stále se tam však najdou nezapomenutelné a velice povedené okamžiky a těch pár nadbytečných scén mu odpustím, protože přîběh a krajina, v níž se odehrává jsou prostě nepopsatelně krásné a zajímavé.

Osobní strážce (1992)

Zezačátku velmi vtipná podívaná, pak se to začalo trošku vléct, ale díky napínavému příběhu a zvědavosti, kterou ve mně vzbudil koukala až dokonce a musím říct, že to stálo za to. Bavilo mě to a příběh zaujal.

Float (2019)

Bylo to docela názorné. Doufám, že si z toho rodiče vezmou ponaučení, ale jinak nic moc.

Tanec s vášní (2000)

To, co bylo v úžasných tanečních scénách, škoda, postrádaly herecké výkony a zachránili to trošku leda sympatičtí herci. Ačkoli mě na příběhu lautr nic nepřekvapilo, čekala jsem, že to dopadne uvěřitelněji, dalo se na to koukat. Poslední choreografie mě taktéž nenadchla, ale byla ve filmu znát snaha o jistou originalitu, která se tam úplně neztratila, ale nevynikla tak, jak by měla.

Kdo chce zabít Jessii? (1966)

Jako spousta českých nápadů je i tento velice originální a od začátku do konce vtipný. A neuvěřitelně šílený!

Tři kroky od sebe (2019)

Vezměme v úvahu otázku, jak by se daly filmy měřit podle smutnosti. Nenapadá mě nikdo, kdo by byl vhodným kandidátem k předloze tohoto prapodivného hodnocení a já asi také ne. U tohoto filmu mi však trvalo docela dlouho, než jsem se rozbrečela, přestože jsem měla namále. Ale pak už jsem nemohla přestat. A nepamatuju si film, který mi ležel v hlavě tak dlouho, jako tenhle. Film byl úchvatný, nenucený a pořád se v něm něco dělo, jako bych zapomněla, že někdy skončí. Stále jsem očekávala smrt někoho z protagonistů, ale ne se strachem nýbrž s nadějí k ukončení nejen jejich trápení ale i toho mého. A přesto jsem doufala, že se to nestane a že všechno dobře dopadne a také doufala, že to dopadne špatně, protože jinak by pak film nemusel mít takovou váhu. A dopadlo to přesně tak, jak mělo. Film celý byl přesně takový, jaký měl být. -- Hlupáci, kteří zde píšou, že by v jejich věku nebyli schopni vymyslet a říct to, co oni si neuvědomují, že tito lidé jsou mnohem hlubší než my. Že když je někdo tak blízko smrti, přemýšlí úplně jinak, je dospělejší. To vezměte v úvahu a buďtě rádi, že to nemusíte být vy.

Barry Seal: Nebeský gauner (2017)

Takovýmu hajzlovi bych snad byla schopná i fandit - tohle filmy dokážou. Herecky i příběhově precizní a neuvěřitelně zajímavý.