• Fantasy

Tanec s vášní: Rozbal to! (2008)

Chválím za krásné záběry tanečníků, ale jinak to byl tak typický snímek. Poruším své pravidlo: SPOILEREM: potkají se dva, pak se rozhádají, pak se zase srazí, všechno je na houby, pak je to úžasné, pak ještě lepší, pak zase hrozné, pak scéna rozhodnutí a pak je to zase úžasné. Takže film o ničem, až na ten krásný balet.

Ratatouille (2007)

Vždycky když mám chuť na film o Paříži a jídle, vím, kam jít. Snímek je prodchnutý nádhernou atmosférou. To mě zaujalo úplně nejvíc, ačkoliv samozřejmě musím vychválit i úžasnou animaci, příběh, nápad, scénář, originalitu, hudbu, dabing, atd. atd.

Mikrokosmos (1996)

Jako menší jsem film milovala. A to nejenom kvůli krásným záběrům zvířátek. Fascinoval mě tento úžasný svět a samozřejmě bezvadná hudba.

Muž, který sázel stromy (1987)

Znova jsem si tento nezapomenutelný snímek připomněla a líbil se mi snad ještě stokrát víc, než předtím. Nevím, co říct jiného než slova nádherný a dokonalý.

Slavíci v kleci (2004)

Kdysi mi film doporučila kamarádka a já jí musím dodatečně poděkovat, protože se rozhodně jedná o fantasické dílo plné krásné hudby, ale i dojemných a vtipných scén a s krásným a originálním příběhem.

Serpico (1973)

Pacino zde vytvořil velice zajímavou postavu, která mě od začátku do konce překvapovala. Příběh je zajímavý, dobře udělaný, přesto zde ty dvě hodiny byly znát. Celou dobu jsem s napětím očekávala, kdy se dozvíme, jak se to seběhlo. No, byla jsem trošku zklamaná, jelikož pro mě to nebylo příliš dobře vysvětleno a chvílemi jsem tápala, co se vlastně stalo. To se naštěstí spraví v dalších částech, v nichž je už vše jasné. Ačkoli mě trochu zklamal konec, herecky, dějově i scénáristicky se jedná o skvělý kus.

Hráči (1998)

Norton si vedl naprosto skvěle a scény s ním mě naprosto bavily. Matt Damon mi zde ale moc nesedl a až na pár zajímavých scén se jedná o docela prázdnou podívanou bez ničeho překvapivého nebo zajímavého.

Sólokapr (2006)

Přiznám se, že mě to docela bavilo a Johansová ukázala, že umí zahrát i jiné role než dokonalé krásky, ale chvílemi přehrávala. No, je to taková svižná, přesto chvílemi nudná podívaná, z níž mám pocit, že neúplnosti. Jak po stránce dějové, tak emoční.

Loupež ve velkém stylu (2017)

Opravdu se mi film líbil. Není v ničem klasický, oplývá originalitou a vtipem. Snímek je udělán krásně, velice dobře zahrán a herecke výkony jsou skvělé.

Tiché dítě (2017)

Výborně udělaný film se skvělým poselstvím.