Rande na dvě noci (2014)

Slušný film s velmi dobrou Analeigh Tipton. Její Megan je vtipná, bezprostřední. Chvílemi  (a nebo často) film sklouzává ke konverzačnímu dramatu, ale jinak to nejde, když jsou hlavní protagonstisté uzavřeni v bytu, neboť venku jde blizzard s vichřicí. Nakonec se pochopitelně dají dohromady, spousta věcí drhne, ale dá se na to koukat.

Život a smrt Petera Sellerse (2004)

Záslužné, autobiografické. Člověk však musí být Sellersův fanoušek, aby pochopil souvislosti- Provedení je nemastné, neslané. I když chválím natočené scény scén skutečných filmů PS.

Diktátor (2012)

Diktátor se mi líbil víc, než Borat. Ten je více absurdní a gagový. Tady nejdeme trochu hlubší postavy, i když prčy je dost a dost.

Psí poslání 2 (2019)

Ani není znát, že dvojku točil jiný režisér (tedy režisérka). Tak nevadí, že - z mého pohledu - jediná známá tvář je Denis Quaid. A už vůbec nevadí očekávaný hepyš, protože tomu psovi (tedy těm psům , Moly, Max apod.) se to musí podařit (ochránit C.J.) Všemu vévodí excelentní dabing Matěje Hádka, stejně jako v prvním dílu. 90%, skoro 5. PODRUHÉ 17-5-24 se mi to líbilo ještě víc. Přidávám 1.

Don Jon (2013)

Slaboučký čajíček. Scarlett hraje to, co hraje (namyšlenou pipinu). Problémy hlavního hrdiny Jona jsou dost nevěrohodné. Z takového filmu si člověk moc nevezme.

Lucy (2014)

Možná jsem se 3* velkorysý, ale není to špatný film. Scarlett jako vždy skvělá, námět zajímavý, vtipné prokládání "historickými" záběry. Jen ti Korejci to kazí. I tak, že jsem stáhnul kopii s ruskými titulky (když mluví Francouzi apod.) Rychle končím, než tam prdnu o * míň.

Šofér (2014)

Téměř odpad. Ale můžu si za to sám, že jsem kvůli Jessice Albě. tuhle srágoru stáhnul. Vyřešil jsem rychlým posunem, o nic jsem nepřišel, i 30 minut celkem stačilo. A moje obavy naplnil jeden z přisprostlých recenzentů povzdechem nad tím, že moja Jessica alespoň něco ukázat, ale neukázala.

Hrdina (2002)

Vzhledem k tomu, že jsem film viděl na malé televizi, nemůžu dostatečně ocenit veškeré vizuální efekty apod. Příběh dle historie je zajímavý, bojové scény skvělé. Chvílemi jsem v mysli překlikával na Killa Billa.

Místo u moře (2016)

Nebýt několika ukřičených scén, kdy si Patrick s Leem skáčou do řeči apod. líbilo by se mi to ještě víc. Člověk celý film (tedy od chvíle, kdy zjistí, co se stalo) čeká, že se Lee přeci jen sprovodí ze světa. Musí to být strašné žít s vědomím, že jsem zavinil smrt svých dětí. Je tak pro forma jsem mrknul, že Casey Affleck opravdu dostal Oscara. A dostal, ještě tento film uspěl v kategorii původní scénář. Další čtyři zůstaly nenaplněné. (Mj. Lucas Hedges (Patrick - Vedlejší herec) Michelle Williams (Randie - Vedlejší herečka). PODRUHÉ 28-8-23 stejné pocity, stejné hodnocení. Smutek, prázdnota, ztráta citů. Po třetí to už nedám .....

Sin City - město hříchu (2005)

Komiks neznám, zato Tarantina ano. Takže tři příběhy se občas prolnou v jedné místnosti (stiptýzový bar), kde se při vystoupení Nancy vyskytují John, Marv i Dick. Neznalý divák to musí brát z nadhledem. Mrtvých se nedopočítá a krev je málokdy červená.