Looper: Nájemný zabiják (2012)

Nebylo to špatné, ale chyběla mi větší propracovanost a práce s postavami. Jinak vcelku originální a přímočarý film trpící klasickými nedostatky i přednostmi "filmů, kde se cestuje časem" (totiž to, že se u toho nesmí moc přemýšlet). Trochu mi přišlo divné časové zasazení i vyobrazení budoucnosti, ale nakonec se z toho vyklubal spíše thriller než sci-fi, takže tohle se dá v klidu odpustit. 6/10

Expendables: Postradatelní 2 (2012)

Až na Norrise, který je je tam spíše do počtu, všichni perfektní. Hlavně scény, kdy je na place Arnold s Brucem, jsou špičkové a jejich odkazy na různé akční filmy odlehčují atmosféru tím správným způsobem.

Ladíme! (2012)

Slabota. Jednou za čas mi nevadí podívat se na podobný typ filmů (tím myslím taneční/zpívací atd), ale očekávám od nich když už nic jiného tak skvělou choreografii a sympatické herce. Tady to celé táhla Anna Kendrick, ale zbytek bohužel dost zaostával. Vystoupení se zpíváním byly taky dost slabé, i když se zpívaly moderní a všeobecně známé písničky (znal jsem je i já, přestože pop mi nic moc neříká). Občas se naštěstí objevil nějaký vtípek a potichu mluvící číňanka vždycky pobavila, ale pustit podruhé bych si to opravdu nemusel. Slabší 2 *.

Tohle je válka! (2012)

V akčních scénách je na první pohled vidět, že se jedná o komedii a ne klasický akční film, protože režie je v těch chvílích naprosto nezvládnutá. Koho tím ale neodradí první scéna filmu, rozjede se to v celkem slušnou romantickou komedii s klasickou záletkou - ale z alespoň trošku netradičního prostředí. R. Witherspoon to tu pořád sluší, jen duo agentů mi ne úplně sedlo.. 55 %

Pan Popper a jeho tučňáci (2011)

Klasická rodinná komedie s Carreym v hlavní roli. Kdo ho má v oblibě v ostatních filmech, toho to bude určitě bavit o něco víc, ale i ostatní příznivce podobných komedií podle mě Mr. Popper dokáže zaujmout. Osobně bych ale Jima raději viděl v nějaké jeho typické ztřeštěnější roli, tady mi přijde, že hrál s rezervou. 6/10

Muž na hraně (2012)

Já se u toho dobře bavil a od podobných filmů ani nic jiného nečekám. Velmi slušná režie, hudba i herci (a to je v jiných filmech moc nevyhledávám) přebíjí nedotažený scénář (i když se zajímavou myšlenkou). 7/10

Drive (2011)

Ve všech směrech až na hudbu zklamání. Soundtrack je (obzvlášť pro takový druh filmu) špičkový, ale zbytek je na můj vkus až zbytečně artový - třeba vůbec mi nesedly pasáže téměř bez dialogů. Pochopil jsem jejich účel, ale pro mě to bylo zbytečné natahování filmu a Gosling by se mi víc zamlouval jako upovídanější řidič. Nezáživný konec bez jakékoli pointy celkovému dojmu také neprospěl. 6/10

Temný rytíř povstal (2012)

Slušné završení série a (možná) začátek úplně nové, pro mě třeba ještě lepší. Nolanův Batman mi nesedl tolik jako ostatním, přesto považuji TDKR za skvělý film, možná úplně nejlepší z trilogie. Bohužel mi tu chyběl jakýkoli vývoj postav (obzvlášť Catwoman), což bych přeci jenom u filmu, který má 160 minut čekal. Baneův hlas taky nezněl úplně drsně, jak by mohl zpod masky a celé mi to přišlo ne úplně do detailů dopilované. Ale i tak jsem se dobře bavil a závěr je bomba (doslova). 8/10

Bez dechu (2011)

Už podle obsazení jsem si dovedl udělat obrázek o tom, jaký film bude - klasický akční film pro teenagery, kde opravdu divákům nedovolují přemýšlet (jinak by ty díry ve scénáři byly dost na pováženou). Psychicky jsem se obrnil před Lautnerem a.. Ono to šlo. Samozřejmě, že se nejedná o film roku ani to asi jen tak někomu nenaruší žebříček nejoblíbenějších filmů, ale ty odpady tady nechápu. Nikdo snad na to nenutí nikoho koukat a opravdu není těžké dopředu uhodnout, jak bude (celý) film vypadat. 5/10

Expresní zásilka (2012)

Má to tempo, má to dobrý střih a má to J. Gordon-Levitta. Po příběhové stránce nic nového pod sluncem, ale díky zasazení do neokoukaného světa poslíčků to přináší svěží vítr do plachet akčních filmů, navíc je to řemeslně dobře udělané. Jediné, co mě celou dobu rozčilovalo, bylo zpomalení záběru při průjezdech křižovatkou. Nejde ani tak o to zpomalení, ale konkrétní záběry s naznačenou cestou kudy projet nebyly zrovna dvakrát dobře udělané. 7.5/10