Ochránce (2012)

Klasická "stathamovka", což určitě píšu už minimálně u třetího filmu s tímhle novodobým akčním hrdinou. Komu se jeho filmy líbí, bude spokojený i tady, komu ne, ať se tomu raději vyhne. Příběh mi bohužel přišel až moc okatě naroubovaný, takže v porovnání s ostatními filmy podprůměr, ale akční scény jsou natočené slušně. 5/10

Anonym (2011)

Nic světoborného, čekal jsem výrazně lepší film. Možná je to mou neznalostí britské historie (alespoň co se týče toho, kdo byl kdy na trůnu) nebo her od Shakespeara - R&J a Hamleta ale samozřejmě znám. Přišlo mi, že je to celé od začátku točeno až moc zmateně. Postupně se v tom naštěstí pozorný divák přestává ztrácet, ale obecně nemám rád přeskoky v čase a tady mi v první třetině opravdu lezly na nervy. Jinak hlavně výprava a vyobrazení doby je hodně povedené, bohužel to na dobrý film opravdu nestačí. 5/10

Záložní plán (2010)

Film je přesně takový, jaký si každý představí z popisku (romantická komedie s Jennifer Lopez a jedno klišé za druhým). Bohužel Jennifer není zrovna "Paní Herečka", takže film zachraňuje spíš všechno ostatní (herci, režie i scénář mi v rámci žánru přišli docela dobré). Jako komedie na jedno zkouknutí to proto docela funguje, jen u toho nesmíte moc přemýšlet. 5/10

Základka (2012) (seriál) odpad!

Nerad hodnotím seriál po prvním dílu, ale tohle bylo naprosto otřesné (pokusů o vtip je tu sice dost, ale ani jeden se opravdu nepovedl, naopak jsou dost trapné). Taky režie v čele s kamerou jsou na té nejnižší úrovni - chápu, že je to televizní tvorba, ale myslím, že jakýkoli zkušený kameraman nebo jen student by to natočili lépe.

Footloose: Tanec zakázán (2011)

Určitě existují lepší i horší filmy s tematikou tancování, ale v rámci tohohle subžánru se podle mě jedná o lehký nadprůměr (i když musím uznat, že jsem jich zase tolik neviděl). Bohužel u mě nové Footloose strádá hlavně díky hlavnímu hrdinovi, který mi nepřišel moc sympatický. Taky časové zasazení mi přišlo dost divné - hudba, kostýmy, účesy, to všechno je docela oldschoolové, na druhou stranu tam poslouchají v autě písničky z mp3 a reverend v kostele káže o internetu. Pro milovníky podobných filmů je to určitě povinnost, pro nás ostatní, jednou pustit a dost. 5/10

Kronika (2012)

Začátky u "homevideo" filmů bývají to nejnudnější a ani Chronicle není výjimkou. Na seznámení s postavami to ale stačí, takže když kluci postupně objevují své schopnosti, už musí být všem tak nějak jasné, co se bude dít. Právě ta část s procvičováním telekineze je na filmu vůbec to nejlepší, scéna s americkým fotbalem mez mraky mi asi zůstane dlouho v paměti. Jak se ale blíží konec, jako by z toho chtěli tvůrci vytřískat víc, začínají přidávat efekty (na malý rozpočet velmi dobré), ale bitka mezi budovami už je na můj vkus až moc předimenzovaná.

Bílý oleandr (2002)

Vcelku průměrné drama s velmi dobře hrající dvojicí Pfeiffer+Lohman, naopak Renée Zellweger mi šla (asi jako v každém svém filmu) docela na nervy. Jako celek ale film působí příjemně a ukazuje trošku jiný pohled, než jsme jinak zvyklí.

Chata v horách (2012)

V rámci žánru hodně originální myšlenka, bohužel takový vývoj událostí bych očekával spíš v x-tém díle, tady to mělo doběhnout do klasického konce s příslibem dalšího pokračování (a že by tu bylo možností). Také některé z efektů byly hodně odfláklé a jako vždy u mě platí, že raději méně (nebo žádné - jen líčení) a pořádně. I tak se ale jedná o povedený horor, byť mohl být ještě mnohem lepší. 65 %

Zahulíme, uvidíme 3 (2011)

Obrovský propad oproti předchozím dílům. V první polovině v podstatě není čemu se zasmát, druhá to naštěstí trochu zachraňuje, ale pár vtípků celý film nespasí. Nadsázka v druhém díle s prezidentem se tu ještě zbytečně stupňuje (santa, nebe, plastelína - přitom to byly ty lepší scény), 3D absolutně zbytečné (a nejen to, naopak překáží) a duo harold-kumar už jen vaří z vody a přehrává. 3/10

Hunger Games (2012)

Předlohu jsem nečetl, ale pokud se příběh filmu nějak výrazně nelišil, nemusela by být špatná - záleží na poměru akce a romantiky, ve filmu to bylo ještě snesitelné. Co se ostatního týče, podle mě zůstal nevyužitý potenciál při soubojích v aréně. Nemusel bych vidět zrovna víc násilí, spíše důmyslnější pasti a trochu víc emocí (jen ne víc té romantiky). Taky režie některých scén, kdy se vynechala hudba za účelem zvýšení napětí, na mě působila spíše naopak, ty části byly nudné a filmu škodily. Nejvíc mě ale překvapilo, že to celé vypadalo hodně neamericky, takže alespoň trocha originality a to se cení. 6/10