Bourneův odkaz (2012)

Úvodních asi 40 minut je to neskutečně nudné, s původním Bournem to nemá nic moc společného a jen to nutí přemýšlet, proč takový film vůbec vznikl. Pak se to ale postupně rozjede a někdy od poloviny začíná vcelku slušná akční jízda se sympatickou dvojicí. Trochu to zase přibrzdí poslední scéna, která vyzní úplně do prázdna (volné dveře dalšímu pokračování), ale i tak na jedno zkouknutí proč ne (jen kdyby to nemělo v názvu Bournea). 6/10

Rebelka (2012)

Místy nádherné animace - obzvlášť záběry na přírodu - a poměrně netradiční příběh (pro někoho, kdo si o ději nic nezjišťoval) dělají z Brave film, který určitě stojí za to vidět. Nejedná se o jeden z nejlepších animáků z poslední doby, ani od Pixaru, ale podíval jsem se na to s mnohem větší chutí než na pokračování nějaké zaběhlé série. 75 %

Co ty jsi za číslo? (2011)

Jak už jsem určitě někdy psal, všechny romantické komedie jsou naprosto stejné, vždy jde jen o tom, jak sedne do vkusu ústřední dvojice. Anna Faris mi lezla svým upištěným hlasem trochu na nervy, ale Evans je naštěstí od pohledu sympaťák a tahá film z průměru o něco výš. Navíc i když je What's Your Number? na romantickou komedii trochu delší, než je zvykem, uteče to jako voda a rozhodně jsem se v průběhu nezačal nudit. 6/10

Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

Určitě důstojný úvod k nové trilogii. Sice jsem se hodně těšil, ale zároveň se dost obával, abych nebyl zklamaný. To se naštěstí nevyplnilo, Hobit je v podstatě přesně takový, v jakého jsem doufal. I když trpí neduhami Společenstva prstenu (seznámení s postavami je prostě v prvním díle nezbytné), brzy se rozjede a ty tři hodiny utečou tak rychle, že bych si klidně dal hned druhý díl. 4.5 *

Let’s Dance: Revolution (2012)

Ale jo.. taneční filmy moc nemusím, ale jednou za rok, proč ne. Oceňuji alespoň originalitu (v rámci žánru) s tancováním na veřejných místech a ne zase jen další blbou soutěž mezi týmy. 55 %

Iron Sky (2012)

Slabota. Byl jsem bohužel až moc natěšený už od prvního teaseru někdy před dvěma roky a vyklubala se z toho nicneříkající parodie (nebo to mělo být brané aspoň z části vážně?). Některé scenérie jsem musel obdivovat, protože vypadaly dost propracovaně, jiné byly zase hodně odfláknuté, takže ani v tomhle ohledu nic moc. No a příběh až na tu originální myšlenku s nacisty vlastně naprostá klasika, kterou lze vidět v každém druhém filmu.

Prometheus (2012)

Vetřelce jsem neviděl ani nepamatuji, takže se to chystám v nejbližší době určitě napravit. Na druhou stranu, alespoň jsem při sledování Promethea nebyl moc ovlivněný a bral to jako naprosto samostatný film. Po zhlédnutí jsem spokojený i lehce zklamaný zároveň. Některé scény byly opravdu dost povedené a obzvlášť kulisy občas vypadaly, že je na nich vidět každý utracený dolar. Při počítačových animacích ale silně docházel dech a příběhově to celé mělo několik až moc velkých děr (a teď nemyslím celou historku s civilizací, jako spíš karanténu). Kolem a kolem, jsem rád, že vůbec takhle vysokorozpočtové sci-fi vzniklo (a je docela slušné), ale raději bych viděl několik Districtů 9.. 65 %

Madagaskar 3 (2012)

Tak zatím u mě s přehledem vítězí druhý díl, zejména díky hláškám "Morise". Cirkus je sice povedený, ale je to bráno více jako klasická pohádka se záporákem, předvídatelným dějem a šťastným koncem. Vtípky už holt šly trochu stranou. Jinak je to ale větší, barevnější a zvířátkovitější, než oba předchozí díly dohromady, takže každý si určitě najde někoho/něco, co ho zaujme. 65 %

Tajemství starého hotelu (2011)

Velmi pomalý a klidný rozjezd, nicméně sem mi docela sedl, i když to jinak moc nemusím. Innkeeprs nepřichází s ničím novým, ani nepatří k tomu lepšímu v rámci žánru - zejména konec přijde poměrně zničehonic a nikdo se nemá k tomu aspoň naznačit co, jak proč atd. Ovšem jako jednorázovka před usnutím (opravdu se nikdo nemusí bát, že by pak strachy nespal).. Proč ne. 5/10

Dětská hra 2 (1990)

U mě druhý díl předčil originál, ale i tak je pro sledování nutná jistá dávka nadsázky. Samozřejmě, že v roce 90 nemohli mít efekty na dnešní úrovni, ale některé záběry mohly být určitě vynechány (el. proud), naopak s Chuckyho hlasem si tvůrci mohli trochu víc pohrát. 5/10