Projekt X (2012)

Kdo viděl alespoň jeden trailer, muselo mu být jasné, jakým směrem se film vydá. Očekávat od něho něco jiného než "amatérské video" z jedné epické pařby by pak byla hloupost. Takže kdo chce film se scénářem na úrovni, ať si pustí nějaké oskarové drama, pro nás ostatní je tu dokument o chlastání, které se malinko zvrhne. A díky krátké stopáži to naštěstí nepřestane bavit. 7/10

Jump street 21 (2012)

Jedna z nejlepších komedií, kterou jsem za poslední dobu viděl - zábavná jízda od začátku do konce, v níž se duo Tatum, Hill oprovdu našlo, navíc je skvěle doplňuje hláškující Ice Cube. Bál jsem se, aby se všechny vtipné scény neobjevily už v trailerech, ale tak se naštěstí nestalo, protože to by v traileru musek být opravdu celý film. 8/10

Bourneovo ultimátum (2007)

Asi nejlepší díl trilogie a návrat Bournea ve skvělé formě. Některé scény mi pořád přišly až zbytečně nepřehledně sestříhané, ale jinak se Greengrass více přizpůsobil Bourneovu stylu a je to znát. Scénáristicky hodně povedené a Matt Damon tak nějak vyzrál pro svou roli. 8/10

Bournův mýtus (2004)

O poznání horší než první díl, hlavně co se týče režie - akční scény (a i scény, kde se toho víc děje) jsou zmatené a to u akčního thrilleru zrovna nepotěší. Scénáristicky je to na úrovni, nicméně oproti Identity není přítomné takové to tajemno, takže u mě krok zpět. 65 %

Zloděj životů (2004)

Nadprůměrný thriller snažící se o získání diváků všemi možnými způsoby - abych nespoileroval, tak zmíním jen Angelininy vnady :-) Bohužel si v mých očích hraje trochu na něco, co není, a i když tu v podstatě všechno funguje, alespoň trochu znalý filmový fanoušek může zapomenout na scénář a jen se kochat.

Agent bez minulosti (2002)

Skvělý Matt Damon (jako vždy) v akčním filmu, který toho divákovi moc neprozradí - a to ho dělá zajímavějším než konkurenci. Obecně nemám moc rád filmy s jakýmikoli agenty tajných služeb, ale tohle je zručně natočené a má to hlavu a patu, nikdo se nesnažil o nějaký obrat, který by pak jen zkomplikoval scénář. 75 %

Monte Carlo (2011)

Naprosto typická (romantická) komedie pro mladé holky jedoucí podle toho nejjednoduššího scénáře. Všichni ví, jak to dopadne, ale díky docela sympatickému hereckému obsazení a trochu zajímavějšímu prostředí se na to s klidem můžeme koukat i my, akčními filmy zocelní zástupci druhého pohlaví :) 5/10

Dannyho parťáci 3 (2007)

Po druhém díle, který přišel s oživením, přichází poměrně stereotypní a zbytečně překombinovaný další (až moc věcí se odehrává současně, tím pádem dost zmateně). Stará parta zůstává, takže pro fanoušky určitě povinnost, škoda jen vynechání C. Zeta-Jones, potenciál téhle postavy zůstal nevyužitý. Kdyby se ale někdy objevilo další pokračování, určitě bych se rád zase podíval. 65 %

Dannyho parťáci 2 (2004)

V prvním díle bylo samozřejmě nutné se nejprve seznámit se všemi postavami. Ty se sem vrací jako staří známí, takže se může rovnou přejít k věci a to filmu svědčí. Clooney dostává méně prostoru (= u mě body plus) a navíc mi celkově scénář přijde lepší - hlavně u scény s Willisem jsem se i pořádně zasmál.

Dannyho parťáci (2001)

Hvězdně obsazené, se zajímavou zápletkou, ale ve finálle až moc nemastné, neslané. Možná je to tím, že Clooneyho moc nemusím, tak jsem mu úspěšnou loupež ani tolik nepřál, ale i tak mi to přijde docela přeceněné. 65 %