The Best and the Brightest (2010)

Nudnější komedii jsem už dlouho neviděl. Nějak nechápu, jak se k tomu po přečtení scénáře NPH mohl upsat.. Na tomhle filmu totiž nefunguje nic, postavy jsou nevýrazné, hlavní myšlenka se sháněním školky je možná aktuální, ale vtipnější situace by vymyslel opravdu kdokoli - pokud to mermomocí někdo chtěl vydat pod žánrem "komedie".

Umění zapadnout (2011)

The Art of Getting By se asi nejen u mě nevyhne srovnání s It's Kind of a Funny Story - díky Emmě Roberts a v podstatě stejnému žánru. Pak ale tenhle snímek působí dost šedě a skoro bez nápadu, což je určitě škoda, protože jinak se jedná o solidní (trochu romantické) drama s docela příjemnými herci a melodickou hudbou. 65 %

Voda pro slony (2011)

Velmi milé překvapení. Water for Elephants i přes delší stopáž (i když v rámci žánru zase tolik ne) ani chvíli nenudí, dokáže vykreslit postavy a zaujmout skvělým příběhem. Na takový cirkus bych se šel i podívat, ty dnešní náhražky jsou jen slabé odvary. PS: A Reese Witherspoon bych skoro nepoznal..

Smrtonosná past 4.0 (2007)

S uběhlými léty se Die Hard změnilo (a s tím i McClane) - moderní pojetí z tohohle snímku dělá možná úplně něco jiného než byl první díl. Jestli je to krok správným směrem, to ať si každý určí sám. Za sebe ale můžu říct, že se mi to líbilo až na drobné výhrady jako je závěrečná část scény se stíhačkou (až taková nadsázka tam být nemusela).

Smrtonosná past 3 (1995)

Že se druhý díl vyrovná svému předchůdci se občas stane, ale aby ani se třetím dílem nepřišel pokles kvality se jen tak nevidí. McClane tu má dokonce parťáka a s ním přichází i nový vítr do plachet, navíc je hlavní záporák zase o něco stylovější než v minulém dílu.

Smrtonosná past (1988)

Oproti Poslednímu skautovi slabší, ale jinak pořád výborný film. Jen tu možná Willisovi chybí správný parťák a více nezapomenutelných hlášek..

Nepřítel pod ochranou (2012)

Být fanouškem "agentských" filmů, asi by se mi to líbilo o dost víc. Takhle můžu sebevíc přemýšlet, co mi na filmu nesedělo a nemůžu na to přijít - herci mi sem perfektně sedli, režie byla hodně povedená i v akčních scénách (kterých bylo překvapivě docela dost) a příběh nebyl pětkrát zamotaný, až se v tom nedalo vyznat, jak to občas bohužel bývá. Přesto se u mě film nevyhrabal dál než do nadprůměru a myslím, že si na něj za pár dní ani nevzpomenu. Byť pořád nevím proč.. 6/10

Havran (2012)

Působilo to na mě tak, že se tvůrci nedokázali dohodnout, jestli to bude film o životě Poea, případně jeho dílech, nebo mystery thriller typu Se7en. Výsledek je pak možná trošku splácaný dohromady, ale nějakým záhadným způsobem docela funguje. Co ale úplně nefungovalo byl pro mě John Cusack v hlavní roli, který mi sem úplně nezapadl. Luke Evans jako detektiv byl podstatně lepší. 55 %

Poslední skaut (1991)

Akční klasika s nezapomenutelným dabingem od Soukupa. Willis tu pálí hlášku za hláškou a všechno funguje přesně tak, jak má.

Nezvaní hosté (2011)

Já nevím, jestli si všichni hororoví tvůrci myslí, že čím víc efektů, tím větší zábava, ale když je tam chtějí dát, ať to udělají pořádně. Ve scéně ke konci ty rostoucí kořeny (či co to bylo) by se hodily do filmu možná před třiceti lety a Intruders by se bez toho určitě obešli. Naopak hlavní záporná postava byla rozpohybována opravdu dobře, až mě to překvapilo. Příběh alespoň trochu zavání originalitou a hercům jejich role sednou, takže bráno jako béčková žánrovka, proč ne.. 5/10