Penelope (2006)

Príjemná romantická komédia, v ktorej hlavný plus sú herci. Dej je jednoduchý, ale herecké výkony posúvajú snímku na vyššiu kategóriu, takže filmový zážitok je veľmi pozitívny. Vrelo odporúčam napr. na Vianočné sviatky.

Půlnoc v Paříži (2011)

Woody Allen i tu nesklamal. Nakrútil sviežu, inteligentnú a dejovo veľmi zaujímavú komédiu, ktorá má aj čo ponúknuť na zamyslenie. Nejde síce o jeho vrcholnú tvorbu, ale poteší isto každého.

Temný rytíř (2008)

Znamenitý film, v ktorom všetko funguje tak ako má a vytvára sa tak dokonalá ilúzia sveta, v ktorom žije a bojuje proti zlu Batman. Jednoducho genialita.

Třetí princ (1982)

Super česká rozprávka, ktorá poteší každýkrát.

Divočina (2006)

Trapný a slabý odvar slabého Madagaskaru. Kam na takéto rozprávky stále chodia, nechápem.

Jméno růže (1986)

Kniha Name of the Rose patrí medzi moje najobľúbenejšie, takže logicky som sa veľmi tešil na film. S potešením musím povedať, že sa mi veľmi páčil. Režisér vierohodne zachytil opátstvo a temno tej doby, postavy sú tiež super zahrané a masky perfektné a pomerne celú dobu sa držal predlohy. Avšak ako jej čitateľ mám menšie výhrady a to vo vykresľovaní postáv alebo odohrávaní sa niektorých dejových liniek. Je to tam veľmi zhustené a keby som nevedel o čo ide, tak by som možno ani nezistil súvislosti. Ďalším bodom, ktorý ale až tak nekazí dojem, je zmena konca filmu. Pôsobí trocha ako happyend, čo isto veľmi poteší hlavne nečitateľov knihy. Na záver treba len podotknúť, že film zaraďujem k tým výdareným sfilmovaným knihám.

A co když je to pravda? (2005)

Romantická komédia, ktorá sa snaží ukázať, že osudová láska zdolá všetky prekážky. Ide o klasickú večernú jednorázovku, od ktorej sa nedá nič viac očakávať než len jednoduchú zábavu.

Kovbojové a vetřelci (2011)

Veru dosť slabý film. Dejovo je vcelku zaujímavý, až do toho rozuzlenia, ale ostatné je také nemastné, neslané a často nudné. Herci sa snažia, ale scenár ich hold nepustí, takže to väčšinou času vyjde nazmar. Dialógy strašné – snažia sa robiť film vážny, poučný, lenže sú tak špatne volené a vymyslené, že skôr spôsobia sparodovanie klasických westernov. Jediné čo najviac poteší sú dobre zvládnuté efekty. Lenže to je asi všetko pozitívum, čo sa dá nájsť v tomto diele. Takže „podtrženo sečteno“ – tento film je akurát tak vhodný na vyplnenie večerného času, keď je človek dosť unavený a nevadí, ak zaspí počas pozerania.

Válka Bohů (2011)

Tento film, ktorý sa porovnáva vo veľkom s 300-kou, jej veru nesiaha ani po členky. Odchádzal som z kina dosť sklamaný, hlavne z deja. Nechápem, prečo scenáristi menia skvelé antické mýty, resp. vymýšľajú, keď na to nemajú?! To čo tu naservírovali je dosť slabé, ako keby to dali nejakému školákovi napísať. Dej je veľmi predvídateľný, často nelogický a nepútavý. Čo sa týka ostatných vecí – herci, hudba, kamera, akčné scény,... sú len priemerné. Vo filme sa nenájde žiadna scéna, ktorú by si človek zapamätal, tak ako v spomínanej 300-ke. Jediné pozitívum sú efekty. Je vidno, že sa tu nešetrilo a po vizuálnej stránke je film veľmi vydarený. Lenže tieto „orgie“ sami o sebe nestačia na vylepšenie filmového zážitku a tak tento film predstavuje pre mňa sklamanie roka. Dúfam, že nebude pokračovanie, bo isto skončí zle.

Fotři jsou lotři (2010)

Strašné pokračovanie, ktoré je bez nápadov, bez vtipných gagov, bez zaujímavého deja a nových postáv, bez kvalitných hereckých výkonov,.... Tejto časti chýba proste všetko, čo bolo super na predošlých dieloch. Veľké sklamanie nad premrhaným potenciálom.