Funny Lady (1975)

Muzikál Funny Lady je dobrý a má veru, nielen milovníkom takýchto filmov, čo ponúknuť. Vtipných scén je tam dosť a hudba s výstupmi je dobrá a zábavná. Ibaže dej je nevyvážený a nie až tak zaujímavý. Pri pozeraní som sa cítil ako na horskej dráhe – chvíľu zaujalo, chvíľu bavilo a chvíľu nudilo. Slušný priemer.

Pád (2006)

Režisér Tarsem Singh spája takmer bezchybne reálny svet so svetom predstáv a snov. Vizuálne je veľmi krásny, hýri rôznymi farbami (isto inšpirácia čínskymi filmami) a svetmi. Našťastie to nie je samoúčelne a veľmi presvedčivo záverom filmu týmto všetkým zobrazí stret detskej naivity s realitou. Okrem toho super herecké výkony a hudba takisto vtiahnu do deja a divák si tak užije každú minútu. Lenže pozor, tento film nie je určený pre široké publikum, ale hlavne milovníkom netradičných až podivných filmov.

Prázdniny (2006)

Super "rozprávka", ktorá je vhodná nielen na VIanočné obdobie.

Rango (2011)

Táto rozprávková paródia na western sa vydarila len v niektorých ohľadoch, a to: dobre paroduje známe i menej známe scény zo slávnych filmoch rôzneho druhu, má super vizuál a hudbu. Lenže tvorcovia sa s príbehom a postavami tak nehrali, takže dej pôsobí dosť nemastno-neslano, po čase začne nudiť a taktiež postavy sú málo sympatické. To je žiaľ veľká škoda, pretože celý film je taký nevýrazný a tých pár kladov ho nezachráni od priemeru kam patrí.

Silverado (1985)

Western ako má byť - krásny divoký západ, pútavý a nie až tak svojím spôsobom otrepaný dej, super hudba a skvelé herecké výkony. Lenže nebyť tých posledných pár minút, od ktorých divák očakáva "bombastickosť" (pretože dovtedy je všetko takmer bezchybné), sú najslabším miestom filmu. Navodí to pocit, že tvorcom pri vyvrcholení deja dochádzal dych a za každú cenu ho potrebovali ukončiť. A ono sa im to podarilo. Ibaže tým zhoršili celkový dojem. čo je škoda. No i tak veľmi poteší.

Amélie z Montmartru (2001)

Bizarné spracovanie života jedného obyčajného a podivného dievčaťa. Vo filme sú použité zaujímavé prvky, herci hrajú veľmi presvedčivo a samotný dej okúzli tým najzvláštnejším spôsobom. Toto všetko dohromady navodí veľmi pozitívny a potešujúci filmový zážitok.

Ledové ostří 4: Oheň a led (2010) (TV film)

Čisto priemerný film určený pre TV, v ktorom sa nenájde nič nové, zaujímavé a ani nápadité. Keďže ide o pokračovanie Cutting Edge, s hodnotením treba ísť oveľa nižšie.

Pařba v Bangkoku (2011)

O celú triedu horšia než jednotka - menej nápaditá, menej originálna (často prebieha proces recyklácie) a menej zábavná. No napriek tomu poteší a spríjemní večer pri telke resp. počítači.

Mládí v hajzlu (2009)

Zo začiatku prinajmenšom sľubné - dejovo i hereckým obsadením. Lenže čo čert nechce, zostane to len pri tom sľubnom a aj to len pri hercoch. Všetko časom ide do hája a celok predstavuje nevtipný (zasmial som sa snáď len 5krát) film, v ktorom skoro nič nefunguje. Škoda času.

Králova přízeň (2008)

Zaujímavé spracovanie historickej témy. Dej a postavy sú ľahko pozmenené alebo zidealizované, ale hlavné udalosti sú vykreslené tak ako sa odohrali. Herci hrajú veľmi dobre a celkové spracovanie terajšej doby sa veľmi vydarilo (od kostýmov až po zobrazenie terajšej spoločnosti a vzťahov ľudí v nej). Avšak opäť tvorcovia kvôli dosiahnutiu menšej minutáže povystrihovali niektoré udalosti, ktoré tam citeľne chýbajú. Ak by tieto skutočnosti zapracovali do filmu aj na úkor menšej minutáže, bol by to prvotriedny film.