Válečná jeptiška (2020) (seriál)

Seriál sa rozbiehal veľmi dobrým spôsobom - dosť zaujímavých liniek, mystika, akčné scény, dobre napísané postavy a sem tam čierny humor. No nakoniec však utrpel klasickým skracovaním (i nelogicky) dejových liniek; snaha, čo najviac ohúriť; nudným posunom deja alebo vzťahov medzi postavami a nakoniec aj priamočiare predvídateľné konanie postáv a rozplietanie deja. Ako celok, seriál je fajn, dobre sa naň pozerá. V druhej polovice série je nutné vypnúť mozog. Na letné večery, keď sa vám nechce čítať, predstavuje seriál dobré odreagovanie. No s porovnávaním s Buffy je o 1,5 triedy slabší.

Greyhound (2020)

Také iné poňatie Hon na ponorku, kde chýba udržateľné napätie, sympatické postavy, riadna fyzika a niekedy aj logika. No napriek tomu to rýchlo ubehne a film skončí práve včas. Škoda že, aj tých historických faktov je tam povedaných veľmi málo, takže ani z tohto hľadiska film nie je prínosný. Výhradne určené pre milovníkov vojnových filmov. Koniec hlásenia.

Circus of Books (2020)

Dokument, ktorý chce šokovať. Avšak okrem tajného podnikania manželov, ktorý nechápem, ako dokázali x-dekát skrývať, sa len ďalej zobrazuje prierez týmto show-biznisom. A to sa časom stáva menej pútavé, až nudné.

Equalizer 2 (2018)

Druhý diel je výrazne odlišný od prvého. Viac akcie a menej budovania charakterov postáv a dej je viac priamočiarejší. Čo fungovalo v prvom diely, tu už nefunguje. Denzel sa stáva moderným Zorrom, ktorého doženie minulosť. Týmto prelomom v príbehu film znovu upúta, ale celkový dojem už nezachráni. Opäť priemer = škoda.

Equalizer (2014)

Prvá polovica filmu veľmi upúta dejom, rozprávaním, postavami, akciou, tajomnom. Avšak v druhej polovici pôjde už len hlavne o akciu, ostatné ide stranou a tým sa stáva film nevyvážený. Denzel sa zdá byť nadčlovek, všetkých hravo zvláda a postupom času je to menej uveriteľné. Škoda. Potenciál na super film to veru malo.

BONDING (2019) (seriál)

Je to zábavné, svižné, netradičné. Odkrýva tabu vo svete sexu a ľudských chúťok, no je to zároveň nakrútené decentným spôsobom. Téma sa síce postupom deja stáva priehľadná, no i tak to neuberá v konečnom dôsledku na pútavosti. Som zvedavý, ktorým smerom sa vydá 2.séria.

Nejpozoruhodnější domy světa (2017) (seriál)

Kvalitný dokument, ktorý je rovnomerne vyvážený medzi technickou a umeleckou stránkou. odporúčam všetkým, čo zaujíma architektúra, alebo plánujú výstavbu. Inšpirácií a deinšpirácií je tu veru dosť.

Podfukářky (2019)

"vtipné" scény skôr trapné, než zábavné. Pozerať sa to ale dá, bo rozprávanie deja je svižné a nezachádza až do takých absurdít ako veľa terajších "komédií". Ak však hľadáte niečo kvalitné na príjemný večer, toto by som neodporúčal.

Královna Viktorie (2009)

Veľmi kvalitná snímka zachytávajúca mladé roky kráľovnej Viktórie. I keď sa mi to zdá na tú dobu dosť odľahčené vzhľadom k intrigám a podlostiam okolitých ľudí, pozerá sa na túto "rozprávku" pre dospelých veľmi dobre. Kostýmy a kulisy number one. :-)

Výstřední společnost (2019) (seriál)

Postava, ktorú hrá Laura Linney je tak otravná, že patrí asi k najlepšiemu v seriály. Výborne a uveriteľne napísané osudy postáv a ich problémy. Herecky trefne obsadené. Veľké plus je, že netreba pozerať predchádzajúce série, aby bol človek v obraze. :-)