Birds of Prey (Podivuhodná proměna Harley Quinn) (2020)

Zasa trefa vedla. Tento film nie je crazy, nie je vtipny, nie je zaujimavy, nie je putavy, nie je originalny. Tento film je len trapny a ma niektore dobre spracovane akcne sceny. 2* su za to, ze to svizne ubehlo a za mozny prislub pokracovania, ktory sa z nedostatov tohto dielu pouci. Som velky optimista? ;-)

Challenger: Poslední let (2020) (seriál)

Po dlhej dobe kvalitny a prekvapivy dokument. Vacsinu veci som okolo raketoplanov netusil. Zrucne, napinavo a aj poucne spracovane dielo, ktore je mozne pozerat viackrat.

Jumanji: Další level (2019)

V tomto filme neprisli s nicim, opakujem s NICIM novym. Mal som pocit, ze pozeram predchadzajuci diel. Vsetko zopakovali a ziadne novinky nepriniesli. Asponze to bolo svizne, ked uz nic ine. Prosim, dalsie diely uz len ako TV filmy po 24:00. Dakujem.

Projekt Power (2020)

Slubny trailer ma navnadil na neskutocne nudny film. Mal sice potencial, ale uz po prvej 1/3 filmu ho pomaly ale isto pochovavali. No a posledna 1/3 filmu bola zalostne trapna, nelogicka a nezaujimava. Ach jo. Nic v tomto filme nefunguje. Siahnite radsej po nejakych starych X-menoch.

Charlieho andílci (2019)

Od odpadu deli tento film len dve veci - 1.odkazy na starsie snimky tohto mena a 2.je to taka pitomost, ze sa po case clovek musi len smiat. V tomto filme je vidiet svet dnesnej mladezi - nic zlozite, vsetko jednoduche az povrchne, vela umeleho a farebneho (cest vynimkam). Aspon keby sa herci snazili hrat :-D.

Ledové království II (2019)

Film urceny vyhradne pre deti. Dospeli budu castejsie pozerat na hodinky, hlavne pocas nezazivnych a nechytlavych muzikalovych sekvencii. Prvy diel bola dobra oddychovka aj s dobrou hudbou. Tento diel je uz vsak hlavne strata casu.

Noví mutanti (2020)

Moc mi to nezapada do konceptu X-men, ale pozerat sa to da a zaujimave vizie moznych buducich pokracovani potesia.

Vyproštění (2020)

Tak zaujímavo to začalo, až aj to v 1/3 filmu skončilo. Bez logiky, emócií, sympatických postáv, riadneho vrcholu filmu. Tvorcovia zjavne veľa hrali PC hry, bo zvyšných 2/3 filmu bol hlavne boj, streľba, chvíľu bla bla, čo nám malo akože dať nejakú tú hĺbku a emóciu a opäť boj a streľba. Ale na druhú stranu spracovanie, strih a efekty filmu sú na slušnej úrovni. Zhrnutie: jedná sa o nemastný-neslaný mix Equalizer, Taken, John Wick a Hardcore Henry. P.S. Thor si tam zakilluje do sýtosti, to asi preto aby bol ďalší Marvel film vekovo prístupnejší - hold trénovať sa musí :-D .

Old Guard: Nesmrtelní (2020)

V tomto období sucha po dobrých akčných filmov so štipkou mystiky predstavuje tento film peknú letnú osviežujúcu búrku. I keď obsahuje scenáristické i režisérske chyby, môže to byť začiatok zaujímavej ságy. Užil som si ho do sýtosti.