Aladin (2019)

Vizuálne výborne spracovaný Aladdin. Avšak kúzlo pôvodnej kreslenej rozprávky to nemá a zanechá na konci rozpoluplné dojmy. Palec hore, že sa filmári toľko nesnažili vopchať moderné motívy dnešných "rozprávok" do filmu - tým by to úplne zabili. A Will Smith zjavne nestárne - žeby bol naozaj Džin?

Dokonalá lež (2019)

Ide v podstate o herecký konceert Helen Mirren a Ian McKellen. Príbeh sa umýselne zamotáva aby na konci prekvapil a obráti na ruby doterajšie posuny deja - za mňa výborný film na večerné pozretie. Celý film je tak trocha jedna veľká lož. :-)

Muži v černém: Globální hrozba (2019)

Tento pokus o restart je to, co ma dnesna mladez v oblube - dej svizny, rychly, nie moc hlboky s dobrymi efektami a znamymi hercami. Podla mna vydareny film. Avsak ak to mam zaradit a zhodnotit v ramci povodnej serie MIB, patri to skor k slabsim filmom tohto sveta. Nie som si isty, ci sa da uz nadviazat na povodnu seriu. Co vsak podla mna nie je dovod, aby to neskusali. Ak by bolo pokracovanie tohto diela viac prepracovane a chytrejsie so stipkou inspiracie povodnych MIB, rad by som si ho pozrel.

Na kometě (1970)

Z filmu je citit Zemanove koncacie nakrucanie hranych filmov a napriek, uz vtedy zastaralym trikom, je to velmi kvalitne nakruteny film. Z filmu citit vasen rezisera ku tejto profesii a kvalitne herecke vykony su uz len ceresnickou na torte.

Blíženec (2019)

Dobrý akčný film, ktorému kupodivu uberá na kvalite nasadené rýchle tempo. Nie je možnosť poriadne si obľubiť/spoznať postavy, sú ploché, určené (čierno-biele), atď. Pritom začiatok sľuboval oveľa viac inteligencie a hĺbky. Efekty sú na dobrej úrovni, akčné scény viac-menej americký štandard Ang Leeho a animácie tváre bohužiaľ ešte nie moc kvalitné (mám pocit, že Final Fantasy z roku 2001 zatiaľ v tomto nik poriadne nepokoril). Pozrieť, zabaviť sa a časom zabudnúť.

Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel (2013)

Ak by som videl tento film skorej ako čítal knihu, dam mu bez problémov 5*. Avšak som film po celú dobu konfrontoval s knihou, ktorá je perfektná. Asi by bolo lepšie, ak by urobili 2-3 dielny film. :-) No napriek tomu som sa dobre bavil. :-)

Trhlina (2019)

Tí, čo nečítali knihu, budú mať dobrý zážitok a kúpia si knihu. Tí, čo čítali knihu, budu mať rozpoluplný dojem, že to išlo nakrútiť lepšie a hlavne bez nových doplnení, čo nie sú v knihe. No napriek tomu, je to kvalitný film na SK pomery. P.S. čo všetci majú s tou rozrtrasenou kamerou?

Anna (2019)

Ano, Besson ma aj lepsie pociny. A ano, Besson to mohol nakrutit viac thrillerovo/sviznejsie. Avsak po dlhom suchu dobrych spion filmoch predstavuje tento vydareny nadpriemer, so sexy neopozeranou hereckou a znamymi sekundantami. Zvraty su dobre napisane. Dej, i ked nejde linearne, je prehladny. Nechal som sa proste uniesť a film si naramne uzil.

Tajný život mazlíčků 2 (2019)

Uz len viac usmevne ako vtipne. Stale je to dobre pozeranie aj pre dospelych. Nudit sa nebudete, animacia je super, dejovo sice menej putave ako jednotka (neduh sequelov), no kazdy predsa chce vidiet ako pokracuje zivot maznackov. :-)

Banda (2019) (seriál)

Temnejší svet superhrdinov/antihrdinov, ktorí sú v podstate obyčajní ľudia s nejakou tou silou navyše. Výborný námet. Správanie sa ako malých detí, ktorým dáte do ruky zbraň, pôsobí dosť vierohodne. Spracovanie seriálu patrí medzi prvé línie, hercov obsadili veľmi trefne. Občasné WTF momenty ešte viac zamotajú príbeh a upútajú diváka. Teším na ďalšiu sériu.