I Am Not Okay with This (2020) (seriál)

Dobre nakrútený Carrie štýl teens seriál. Otvára veľa dobrých dejových línií a zabavý. Uvidíme ako dopadne pokračovanie.

Půjčovna masa - Série 2 (2020) (série)

1-séria je perfektná "podívaná" - typické farebné noir dielo so všetkým, čo tomu patrí. 2-séria síce rozvíja dej a má zaujímavé pokračovanie osudu postáv, no 1-série bohužiaľ už len sekunduje. Verím, však, že 3-séria napraví reputáciu a bude výborná minimálne ako prvá.

Mezi nebem a zemí (2006)

Film, ktory je vhodny do kazdej zivotnej situacie cloveka - ci ste stastni alebo ste na dne. Obsahuje velke myslienky a je nakruteny velmi dobrym sposobom. Herecky nadpriemerne zahrane. Urcite je vhodne vidiet film viackrat a siahnut po knihach. "Plytke miesta" v tomto filme nenajdete.

IO (2019)

Zaujimave tema, slabe spracovanie a rozvlacny nelogicky dej.. siahnite radsej po lepsich "bratoch" - Arrival.

Titans (2018) (seriál)

Veľmi kolísavý, nevyrovnaný seriál z DC sveta. Najväčší problém hlavnej dejovej línie, je jej umelé naťahovanie (obe série). Tým sa stáva seriál po čase menej napínavý, zaujímavý a s častými nelogickosťami. Celkový dojem zo seriálu vylepšia vedľajšie dejové línie. Koniec koncov je zábavné vidieť toľko Heroes pohromade. Efekty sú na seriálové pomery zväčša nadpriemerné, herci sú tiež fajn. Verím, že ďalšia séria sa poučí z neduhov týchto a bude chytrejšia, zábavnejšia a mohla by sa riadiť heslom menej je viac.

Štěstí na dosah (2006)

Výborne spracovaná téma na to, kde je vôľa tam je i cesta, aj keď tŕnitá. Človek dokáže ustáť hociaké životné situácie. Palec hore. Viac takýchto filmov poprosím.

Pevnost Šanghaj (2019)

Lepšia alternatíva než Battle Los Angeles - horšia než oba Dni nezávislosti. Na čínske pomery dobrá úroveň spracovania - horšie je to s dejovými vzťahovými linkami a kopcom nelogickosti počas celého filmu. I herecké výkony boli dosť mdlé. Na jedno popcornové pozretie OK.

Veronika se rozhodla zemřít (2009)

Televizne spracovanie filmu, ktore vsak neuskodilo a hlavnu pointu krasne a ucelene zobrazilo. Kvalitne nakruteny film na zaklade knihy Paula - bude to dalsia jeho kniha, po ktorej teraz siahnem.

Poutník - nejlepší příběh Paula Coelha (2014)

Film, ktory je nakruteny fanusikom pre fanusikov. Keby som necital par jeho knih, tak by som sa veru v tom skakani v case a hlavne vyznamu pute do Compostele uplne stratil. Je to velka skoda takymto sposobom nakrutit film o Paulovi. Ale palec hore za "experimentalne pojatie" - pripomina to jeho knihy. Bud si ich zamilujete, alebo ich proste zahodite. Prinos ma film len pre tych, co chcu poodkryt cast zivota Paula.

Star Wars: Vzestup Skywalkera (2019)

Vizuálny super štandard Star Wars s mierne prekombinovaným "sokujucim" ukončením zanecháva pocit, že Star Wars malo zostať len pri prvých dieloch - 4, 5 a 6. Človek si to užije len ak mierne pozabudne na minulé diely. No a po zobrazeni koncových titulkov, sa film zacne z hlavy "vyparovat"... Skoda