Stranger on the Third Floor (1940)

Príjemná noirová záležitosť s trochu prostoduchejším dejom, no so všetkými znakmi vydarenej klasiky. Okrem toho, zbožňujem tú večne utrápenú tvár Petra Lorra. P. S. pre liquida26 - aj mne ten sused niečím pripomínal Neda Flandersa. :)

Absolvent (1967)

Pre mňa sklamanie. Filmárske klady by sa našli, ale preboha, veď v tomto filme sú všetky postavy absolútne nesympatické. Dokážem sa vcítiť do Benjaminovej nudy a osamelosti pani Robinsonovej, ale nechápem tú sprostú Elaine. Ono prvá polovica ma celkom bavila, no časom ma začala iritovať každá jedna veta. Aj piesne Simona a Garfunkela. Ku koncu ma už od nervozity svrbelo celé telo – nie preto, že by ma zaujímalo ako to skončí, ale kedy konečne. A keď to prišlo, potvrdilo sa mi, že v šesťdesiatych rokoch boli naozaj všetci na drogách.

Noc a město (1950)

Noir z londýnskeho prostredia nočných podnikov doplneného o špecifický svet wrestlingu. Večne ubehaný a spotený Harry, podvodníček vo svete väčších podvodníkov, ktorý sa musí obracať, aby prežil, vzbudzuje svojou ambicióznosťou sympatie. O to je napínavejšie sledovať, ako tejto fox on the run dochádzajú sily až do štádia, keď je už len otázkou času, kedy doplatí na svoju nepoučiteľnosť. A Richard Widmark, hoci mi bol v Pick Up on South Street nesympatický, si ma v Night and the City nadobro získal.

Fur of Flying (2010)

Táto animácia sa mi nepáči. A ako sa mám zabávať na kojotových neúspechoch, keď chudáčik kňučí ako môj pes?

Coyote Falls (2010)

V 3D to už vôbec nie je ono.

Whizzard of Ow, The (2003)

Niežeby som bola nejaká upätá tradicionalistka... ale táto časť je už trošku za hranicou klasiky. Sú to starí dobrí Road Runner a Wile E. Coyote, ale na iný spôsob. Pobavila som sa, no zároveň som si povzdychla za starými časmi.

Šťastie na dobierku (1986) (TV film)

Sociologický prieskum deda Mráza (chodí na Mikuláša) + reklama na Bioelektrovíziu od Banketu.

Syn luny (2007) (TV film)

Životný príbeh Fulvia a jeho rodiny, hlavne matky, predstavuje v realite určite silný príbeh; vo filme je to však samý potlesk a patetický strih. Navyše scenár kĺže len po povrchu, takže buď sme svedkami výbojov matkinej energie alebo synových úspechov. Takže potenciál veľký, ale spracovanie priemerné.

Kráska a zvíře (1991)

Akože ale zviera je teda ukážkový neurotik, princátko je asi z tých mužov, okolo ktorých musia ich ženy chodiť po špičkách a neustále ich ubezpečovať o tom, že sú skvelí.