Opravdová kuráž (2010)

SKUTOČNÁ GURÁŽ je v mojich očiach neobyčajne obyčajný film. Možno Coenovci jednoducho starnú a taktiež majú problém trafiť sa do chleba.:D Nech je pravda akákoľvek BLOOD SIMPLE už nikdy prekonaný nebude. P. S. Scéna pri ktorej Rooster Cogburn kope do retardovaných indiánov je prinajmenšom úsmevná.

Živí a mrtví (2007)

O čom to k...a vlastne bolo? Tento snímok má jeden zásadný problém. Viete aký? Nemal vôbec vzniknúť, ak ide o reflexiu vojny v bývalej Juhoslávii, tak je až zúfalo nezaujímavý, nudný, plochý a cítiť z neho amaterizmus na stovky metrov ďaleko. Naozaj sa na Balkáne nenájdu lepší herci, ako tieto polená? Dve* dávam za akú - takú atmosféru a magora Vijaliho.

Země kůlů (2010)

Depresívna, hustá atmosféra postapokaliptického sveta spolu s dobiedzajucími upírmi dobre obsadenými a zahranými rolami nedávajú veľa priestoru ku kritike, no niečo sa predsa len nájde. Predstavte si prepracovanejší scenár, vyšší rozpočet a drsnejší záver. To už by som chcel asi veľa. Šesť* aj tak dať nemôžem.

Galaxy Quest (1999)

Dôstojník Ellen Ripleyová je mŕtva nech žije Gwen DeMarcová ako poručík Tawny Madisonová!!!

Světová invaze (2011)

V mojich desiatich rokoch modla. V pätnástich rokoch akčná bomba. Momentálne? Obyčajná šumienka. Šumienka tisíckrát ochutnaná a vyšumená , ale nikdy jej neodoláte.:) P. S. Neštvú Vás už všetky tie drsňácke role pre Michelle Rodriguez?

Svítání Zulů (1979)

Pekný film o tom ako uhladení, nafúkaní, arogantní Briti dostanú na frak od negríkov z kmeňa Zulu. Neviem čím to je, ale mám pocit, že režisér Douglas Hickox sa bál urobiť zo ZULU DAWN naozajstný veľkofilm. Kde sa stratili tisícky komparzistov zo začiatku filmu? Kde je poriadne napätie a strach z prichádzajúcich černoškov? Stačilo málo a snímok mohol byť viac ako dobrý.

Películas para no dormir: La habitación del niño (2006) (TV film)

LA HABITACIÓN DEL NIÑO je skutočne dobrý film. Prečo film a nie horor? Nemôžem označiť za horor niečo čo mi za celú dobu nezrýchlilo tep nad zdraviu škodlivú hranicu.:D

Insidious (2010)

Žiadna revolúcia v hororovom žánri sa určite nekoná. Po oslavných komentoch od niektorých užívateľov som čakal naozaj poriadny náklad, no bohužiaľ nestalo sa. Duchárska časť Vás pekne navnadí a tešíte sa na ďalšie dávky strachu, ale zrazu prichádza na scénu úsek s astrálnym cestovaním a v tomto momente dostáva INSIDIOUS pekne na frak. Záver všetko zachraňuje a prihadzujem jednu* práve zaň. James Wan strašiť vie inak ako ostatní, ale tentokrát skôr mierne sklamanie.

Frozen (2010)

Neverím, že na svete existujú blbci väčšieho kalibru ako hlavné postavy v tomto filme. Ešteže sa scénu dorazia vlci a dokážu rozprúdiť krv v žilách samotným hercom, tak ako aj divákom.

Návrat k vítězství (1981)

Blbé, naivné a hlúpe. Takýmito prívlastkami sa pýši NEROVNÝ ZÁPAS, asi ťažko by zaujal, ak by v ňom nešlo o najkrajší šport na svete v podaní hviezd ako Pelé, Bobby Moore či Osvaldo Ardiles. Odpúšťam a dávam tri*.