Zack a Miri točí porno (2008)

Od Kevina Smitha jsem toho moc neviděl. Ale tento film je fakt nářez, má štávu. Především vtipné a chytlavé dialogy, v pozdější části filmu supr scénky. Ten nápad je originální xD Jedna z nej komedií za poslední roky, tématika porna rulez xD a tu blondýnu jsem poznat hnedka, Katie Morgan -*

Rychlí a zběsilí (2009)

Poctivé 4 hvězdy, fandové série si mohou jednu připadat. Lin to měl tentokráte mnohem jednodušší, vrátily se mu všechny esa zpět do hry. To, co dělato rychle a zběsile právě tím zběsilým je opět tady. Rychlá kola, navoskované auta, tuning a kočičky, jen je tady toho všeho tak poskromnu. Ke slovu se dostává akce, která je hodně dobrá, i když jsem někdy musel přivřít obě oči xD. Sečteno a podtrženo, konečně pořádně odvedená řemeslná práce, se vším všudy, jen o krapet horší než první díl, ten je prostě nepřekonatelný. Díky Vine, že jsi se vrátil zpět -*

Strážci - Watchmen (2009)

Tak už jsem se konečně dočkal i já, po dlouhých odkladech jsem se dostal do kina na toto veledílo. Po filmu 300 jsem k Snyderovu umu hodně vzhlížel a dokonce věřil, že on to dokáže, rozpohybuje na velkém plátně, to, co podle autora předlohy nikdy rozpohybované být nemůže. A stalo se tak, Snyder si s obsáhlou předlohou pohrál, doslova pomiloval, něco vypustil, něco zkrátil, něco změnil. Nejde to prostě natočit přesně, tak jako je v to komixu a snaha se cení ne? Snyder ukázal více něž snahu, na filmu je znát, že Snyder to má opravdu rád. Já osobně jsem čtenářem předlohy, jednoho z nejzásadnějších komixů vůbec a musím říci, že jsem rád za to, jak to dopadlo. Dopadlo to opravdu výborně, film mě pohltil, tak jako kniha, hltal jsem každou sekundu filmu a porovnával to s předlohou, byl to opravdu skvělý zážitek. V prvním momentě jsem byl naštvaný, jak to Snyder vyřešil s tím výbuchem, později až jsem vychladl, tak jsem si uvědomil, že i tato verze je přijatelná, udělal to lehce po svém. Největší hvězda filmu je určite Rorschach (hned za ním macho Ozymandias), ani jsem nečakal, že tam bude příběh té malé holčicky, to mě docela potěšilo. Další sympaťák byl Ozymandias, ten mě dostal svým suveréním vystupováním a sebejistotou. Až někdo bude točit TOP 10 nebo Smaxe, doufám, že to bude Snyder. Zajímavý byl výběr Snyderovy hudby k jednotlivým scénám, takové songy bych tak opravdu nečekal a jak to fungovalo suprově. Nejedna slza ukápla při tomto veledílku, hlavně úvodní představení Minutemanů mě dostalo. Watechmeni se řadí spolu se StarWars 3 k největším perlám posledních xlet. DC verze je opravdu luxusní rozšíření. " Kdo střeží ty, kdo střeží nás?" Nejlepší zpracování komixové předlohy? ANO!

Vikingové II (2008)

No byl jsem filmem velmi zaskočen a příjemně překvapen a potěšen. Nečekal jsem moc a dostalo se mě hodně slušného béčka. Ač je na konci kopa přehnaných věcí, tak jsem jim to sežral i s navijákem. Takového draka jsem teda nečekal, ten nápad je opravdu prvotřídní. Prostředí nemohlo být zvoleno lépe, meče, štíty, vikingové.... herci byli dost vpohodě. Škoda, že ta jeho puška zůstala skoro nepoužita. Je to mezi 3-4 sakra:)

Velcí bratři (2008)

No tak teda tomuto počinu se nemusím bát dát vyšší hodnocení, fakt jsem sem bavil, jak už dlouho u žádné komedie. Ten malý čerňoušek byl prostě cool!!

JCVD (2008)

Vypadá to, že se fanouškům této belgické modly blýská na lepší časy. Film je zajímavý svým provedením, nezmlátí tam skoro nikoho. Ale je tam pár dobrých narážek na Seagala, Woo....Přál bych Van Dammovy aby se mu povedl návrat na výsluní aby se dostal zpět, tam kde byl před xlety.

Inkoustové srdce (2008)

A máme tady Frasera opět ve fantas akci. Rozhodně lepší než Cesta.... Hodně se mi líbil nápad toho filmu s tím čtením, pohádkové postavy byly suprové. Bohužel se celý film nesl v dosti vlažném tempu a okamžiky, kdy bych byl připoutaný k filmu, nebo by mě vzaly dech nebyly....až na konci, což bylo málo. Ale i tak se jedná o pěkný dobrodružný počin, který stojí za vidění. Stačilo málo a hodnocení mohlo být o něco vyšší.

Hua pi (2008)

Až na překombinovaný konec(na můj vkus), pohodový film. Donnie Yen se tam moc ke slovu nedostane ale i tak na konci lehce zazáří. Myslím, že dobře zvládnutý akční film s lehkými prvky fantasy z produkce HK.

Ip Man (2008)

Donnie Yen ukazuje a dokazuje, že patří mezi současnou elitu, která se objevuje ve filmech s bojovou tématikou. Film není jen bezmyšlenkovitá rubacine, ale má i povedený příběh. Krásně všechno zapadá do sebe, perlou filmu jsou tak jak jsem očekávál bojové scény, u Donnie Yena vždy na špičkové úrovni, souboje byly prostě dechberoucí. Při sledování filmu jsem měl pocit, že už jsem něco lehce podobného viděl....malá podobnost se snímkem Fist of Legend tam je....Čína vs Japonsko, mladý mistr vs generál:) Sečteno a podtrženo, více takových filmů pls. Jeden z nejlepších filmů o bojovém umění.

Chi bi xia: Jue zhan tian xia (2009)

"Unbelievable" Woo na podruhé a ještě lépe než na poprvé. První část ač byla našlapaná, tak byla jen předzvěst toho, co na nás Woo pustí posléze. Ty taktické bitevní nápady jsou opravu nehorázné, tak jako celá hra taktického vyčkávání a škádlení se. Na straně "dobra" opět září individuality z první části. Woo se opravdu na konci vyřádil, námořní bitva excelentní (až na některé "low" efekty) a šermířské souboje taktéž. Velkou roli hrály maličkosti, které se staly z ničeho nic, krásně a nenásilně vložené do děje a hlavně účelně, funkčně a uvěřitelně. Stále jsem byl něčím překvapen. Např. tanec s mečem byl úchvatný. Není co dodat, Woo všem ukázal, že nepatří do starého železa a, že je velkým STRATÉGEM. Skoro 5ti hodinový Red Cliff I&II BluRay v DTS je filmová lahůdka vrcholné vojenstké/válečné strategie