Star Trek VII: Generace (1994)

"Stará generace" je vystřídána mladou, myslím, že docela obstojnou, rýsuje se nám nadějná posádka. Shatner se s ST (a svou životní rolí) rozloučil tím nejlepším způsobem, jak se sluší a patří na kapitána Enterprise.

Valkýra (2008)

Silná vlna válečných emocí se skupinkou, které realizovala převrat jsem hodně sympatizoval, škoda, že se jim to nepovedlo.

Fanoušci (2009)

Zábavná komedie, pro fandy SW něco víc:)

Star Trek VI: Neobjevená země (1991)

Tak to je šupa, ještě o chloupek lepší než výtečný 4tý díl. Myslím, že se jedná o více než důstojné zakončení jedné dlouhé etapy lodi Enterprise a její úžasné posádky.

Star Trek IV: Cesta domů (1986)

Čtvrtý díl je příjemné překvapení, je plný zajímavého děje, pěkně zamotaný, promyšlený, zábavný a také napínavý.

Star Trek III: Pátrání po Spockovi (1984)

Trochu ukecanější ale výborný film ze světa ST. Fandové si nechali vzkřísit svoji oblíbenou postavu, docela je chápu, bez Spocka by to nebylo ono.

Star Trek X: Nemesis (2002)

ST filmů je málo xD, tak proč si v nich neudělat pořádný hokej. Po premiéře nového ST od Abramse (který mě sakra naladil a dostal jsem obrovskou chuť poznat posádku Enterprise trošku lépe), jsem si pustil Khanův Hněv, jelikož první díl jsem viděl a po K.Hněvu šup pěkně až na konec xD Kvalitka, první díl, který jsem s P.Stewardem viděl. Rozhovory s jeho dvojčetem přímo jiskří emocemi. Pěkná napínavá naháněčka na závěr nenechá jediného scifi fandu chladným.

Star Trek II: Khanův hněv (1982)

Výtečná scifárna, které nechybí hutná atmosféra, akce, kvalitní záporák a výtečná hudba. Je radost sledovat tento příběh lodi Enterprise a její posádky. Už první díl nasadil docela solidní laťku, v pořadí druhý celovečerák ji s lehkostí překonal, jsem zvědav, jak se bude nastolená úroveň (ne)udržovat. Fandové ST asi neunesou ten konec. "The needs of the many outweigh the needs of the few" 18.6.2019 kino Aero odvysílalo tento klenot ze ST universa na velkém plátně. Těžká pocta starým sci-fi filmům, pecka zážitek. Jednalo se o vůbec první kino projekci tohoto filmu v ČR. Díky!

Star Trek (2009)

Abrams naplnil všechny moje očekávání. Kormidlo nové Enterprise drží pevně a jistě. Akce střídá akci, ve filmu je plno inteligentních a vtipních dialogů perfektně skombinováno (z filmu prostě srší život a radost). Největší síla Star Treku, teda alespoň z mé strany spočívá v postavách, všechny hlavní i vedlejší postavy jsou bravurně zahrané, herecké výkony na úrovni, každá postava je něčím zajímavá, z každé čiší výtečné charizma. Úvodní seznamovačka s jednotlivými členy nového (starého) týmu byla prostě úžasná. Vesmírné prostředí, lodě, planety, jedním slovem dechberoucí. V každé pravé scifárně musí být také nějaké ty bitvy(ky), velkolepá úvodní bitva se opravdu povedla, dostáváme vlnu nejen akce, ale také silných emocí. Film postupem času nabírá na obrátkách a nezastavitelně míří k vyvrcholení, dvě hodiny mě přisly jako nic, moc jsem si ten film užil, po SW 3 nejlepší (nejen)scifárna, které se za poslední roky objevila. Také se mě zdálo, že se Abrams některýma scénama, nebo scenériema inspiroval z SW....:P Bylo mě, jako, když malý chlapec dostane svoje první lego. Jak toto dílo přijmou zarputilí trekkies? Zbořil Abrams, to, co se od 60tých let vyvíjelo? Myslím, že ne, dal fanouškům Star Treku šanci, naději, že se dočkají dalších filmů z ST vesmíru, vlil novou krev do starých, opotřebovaných žil. Hvězdné datum 19.června 2009, film shlédnut po2hé v kině s asi měsíc a půl odstupem, tentokráte jsem byl obeznámen s posádkou Eterprise, díky shlédnutí všech předešlých dílů a musím konstatovat, že Abramsovi se povedlo neurazit trekkies a ještě ke všemu pořádně pobavil diváky, kteří přisly do kina jen na film..ne na Star Trek. Jeden z nejlepších a nejpovedenějších comebacků. "Space: the final frontier. These are the voyages of the starship Enterprise. Their ongoing mission: to explore strange new worlds, to seek out new life forms and new civilizations, to boldly go where no one has gone before"

Spirit (2008)

Zas tak špatné mě to nepřišlo, chvílema to bylo nudnější, křečovité. Ale bylo tam i pár pozitivních bodů. Líbilo se mi vyprávění příběhu, Samuel Jackson v některých scénách vypadal až směsně:), Eva Mendesová zářila, když se odhalila, tak se mě tajil dech xD Scarlettka hrála poměrně nezajímavou roli, ale dodala jí šmrnc. Hlavní hrdina docela sympaťák, bohužel mi nijak nepřirostl k srdci.