Captain America: První Avenger (2011)

Amíci jsou prostě nej a mají toho nej chlápka. Pro mě mírné zklamání, nijak zvlášť mě to neoslovilo, třeba takový Thor byl pro mě daleko záživnější. Řemeslně zpracovaná komixovka, pro mě nic víc.

Lady Ninja (2009)

Na Chocolate, Raging Phoenix a její představitelku to nemá, každopádně se jedná o ten lepší materiál, hlavně co se týče bojových scén.

Pěst proti pěsti (2011)

Průměrná bojovka s ohraným příběhem, ale dá se na to dívat, čekal jsem víc, ty souboje nic moc a trénink také, přišlo mě to trošku odfláklé.

Ve jménu vlasti (2011) (seriál)

Showtime má po Dexovi další pecku, první dva díly byly prostě supr, pokud tempo bude dále takové, je na co se těšit a bude soupeřit s Dexem o seriál č1:) Parádní zahájení první řady. No, po zkončení kompletní první řady se vůbec nedivím proč tento seriál získal Zlatý Glób. 2. řada stejně špičková, už se nemůžu dočkat honu na čarodejnice. 3 řada byla opravdu vrchol špionážních filmů, seriálů, jen škoda toho konce :( z okruhů/okolí/prostředí špionáže jsem neviděl nic lepšího, Homeland je prostě TOP! 4 řada, zatím 10 dílů ale musím napsat, scénaristé se opravdu předvedli, to je brutál! 5. řada, opět velmi slibný začátek, jeden z mála seriálů, který si udržuje kvalitu jednotlivých sérií.

Lepší zítřek 2 (1987)

Bože, na tom konci to byla teda šílená krvavá lázeň, ale co také čekat od dvojice Woo + Fat. Začlenění Fata do pokračování bylo nezbytné, bez jeho postavy by to byl poloviční film, Woo to udělal fakt chytře.

Šinobi (2005)

Japonská wuxia verze Romea a Julie se zajímavými charaktery, hlavně Yakushuji Tenzen. Ha, ta muzika mě z někama byla povědomá, Red Cliff ^^

Obávaný bojovník (2006)

Donnie Yen má svého Ip Mana, Jet Li má Huo Yan Jia, dokonalý film. Jet Li dokazuje, že umí i něco jiného než rozdávat rány a kopance.

Výzva k boji (2007) (pořad)

Už jsem o tom dřív četl v časopisu Maxim, ale až teď jsem měl možnost to vidět, povinnost pro každého fanouška bojových umění.

13 samurajů (2010)

První hodina a půl takové nudnější vyprávění, ale zbytek filmu to všechno smaže. Finální úsek je totální masakr na ostří katany.

Drak přichází (1973)

Asi můj nejoblíbenější Bruce Leeho film, díky jeho výkonu bojových umění, skvělé atletické postavě, charismatickému Johnu Saxovi a drsnému Bolo Yeungovi. Film plný skvělých rubanic a krásných asiatek:)