Texaský masakr motorovou pilou (2003)

Veľmi znepokojivo zobrazené bezútešné prostredie plné vyšinutých buranov, kde sa nemáte na koho obrátiť s prosbou o pomoc. Leatherface - narozdiel od zvyšku rodiny - naozaj naháňa strach a to skoro tak, ako v origináli z r. 1974. Brutalita je tu samozrejme mnohonásobne drsnejšia, pre bežné publikum možno až šokujúca. Len ma mrzí, že záver tu narozdiel od '74 verzie neprichádza tak náhle a nečakane, no na druhej strane musím priznať, že záporák to už lepšie schytať ani nemohol. S radosťou by mu dal 4*, len keby som ho nevidel s dabingom...

Cabin Fever (2002)

Tento film nie je prvým ani posledným, ktorý nám zobrazuje nevinných teenagerov nemilosrdne zomierajúcich v smrtiacom tichu lesnej chaty, ale určite je jedným z tých, ktoré sa oplatí mať doma v poličke a ukazovať ho priateľom. Za prvé - napätie tu je. Kto ho tu nevidel, asi to pozeral cez deň. Za druhé - jeden z hercov mi, neviem prečo, pripomínal Johnnyho Deppa, čo určite malo vplyv na výsledné hodnotenie. :) A za tretie sú tu dve scény, na ktoré som zízal s otvorenými ústami. Možno tu je spústa klišé a logických dier, možno to má viac než dosť divný koniec, ale otvorene priznávam, že by som osobne bozkával nohy tomu, kto by zariadil, aby sa takýchto hororov točilo viac. A aby sa k nám dostávali do kín.

Harry a Hendersonovi (1991) (seriál)

Jeden zo sitcomov môjho detstva. Mám to o dosť radšej, než film.

Garfield ve filmu (2004)

Kreslený Garfield bol vtipný, ten animovaný vie akurát krútiť svojim tučným zadkom k jednej z najotravnejších pesničiek všetkých čias. Zlý film. :(

Nenávist (2002)

Horor na jedno použitie, ktorý vás nenechá zaspať a na dlhú dobu vo vás niečo zanechá. Žiadne postupné budovanie napätia a atmosféry, len hnusné ľakačky, a to pekne jedna za druhou, takže ani nestihnete chytiť dych. Vrchol japonského duchárskeho hororu.

Plivu na tvůj hrob (1978)

Poriadna skúška trpezlivosti. Kvôli samotnej pomste sa oplatí vyčkať, no kým hlavná hrdinka prevráti stoly, načakáte sa ako u zubára. Zároveň však budete mať pocit zvedavosti a príjemného "ticha pred búrkou". A preto to nikto v polke nevypne.

Bílé peklo (2001)

Dobrodružný príbeh podľa skutočnej udalosti, na ktorom je najviac neuveriteľný fakt, že ho natočili v Nemecku. Malo to ale skončiť scénou na moste, tá bola najsilnejšia, a čo po nej nasledovalo mi prišlo úplne zbytočné. Ale koniec koncov, natočili to v Nemecku. :)

Vyvrhel z pekla (1981)

Nudné, nezaujímavé a nenapínavé, či už to pozeráte v lese o polnoci alebo na poludnie vo svojej obývačke. Po pol hodine som stratil záujem aj o vraždenie, a to už je čo povedať.

Strach.com (2002)

Nestrašidelné (a nepomôže tomu ani ten duch dievčatka a jej lopta), nenapínavé, nudné a celkovo ničím výnimočné. Vykrádačka Kruhu, ktorá sa našťastie trošku rozbehla práve keď som začal zaspávať - 15 minút pred koncom.

Phantasm (1979)

Atmosferický začiatok hororovej série, ktorá sa druhým dielom rozbehne na plné (strieborné, lietajúce) gule.