Ztraceno v překladu (2003)

Minulo mě to. Mladá se k Billovi nějak měla. Ale hlavně, když přijedu do Japonska (nebo někam, ale zrovna do Japonska tuplovaně) navíc s plnejma kapsama peněz, tak poslední věc, co se mi může stát, je, že se budu nudou nakládat v trapnym bezpáteřnim zápaďáckym baru v kořalce. Tenhle extrém neosobnosti, odcizení a bezcílnosti, bezprizornosti americkejch městskejch floutků mně nezasahuje ani vzdáleně. Syndrom zbytečných lidí... není můj šálek kafe.

Zrození naděje (2009) odpad!

Celé je to jen totální vata. Bezcenné.

Počátek (2010)

Mnoho povyku pro nic. Hodně dobrá zápletka, výtečné řemeslo, výborně zahráli třeba Murphy, Cotillard, Watanabe a samozřejmě Dicaprio. Napětí, akce.. no a tím to tak asi končí. Logika děje v troskách, porušování všech svejch pravidel i pravidel logiky prostě není kůl zápletka, je to tak leda kůl v plotě. A ve finále hlavní dějová linka pouze o debílkovi, kterej je nejlepší ve svym oboru na světě a přitom nezvládá úplně základní věci jako ovládat svůj sentiment. Retardovanost rozuzlení naštěstí do značné míry vykoupil závěr, který jsem dříve nechápal a štval mě, ale nakonec tam sedí výborně - když haluz, tak haluz. I přes to sotva za tři a pryč z mého kompu.

Narušitel systému (2019)

Neuvěřitelná pecka! Jasných 100%. Většina proslavených herců a režisérů si může sbalit svých pět švestek a odjet na doučování k v době natáčení 34leté režisérce bez zkušenosti s velkým filmem, která se bez skrupulí vytasí rovnou s úžasně zpracovaným 2h snímkem na složité téma, který nemá jedno jedinné slabé místo a k snad ještě 8leté holce, jejíž herecký výkon jí může bledě závidět každý druhý oskarový výherce. Fakt mi spadla huba. Docela jsem se divil, že nechali mladou holku 3 týdny v lese s mladym chlapem s pochybnou minulostí, nicméně zoufalé situace žádají zoufalá řešení.. A ve filmu je to jedna zoufalá situace za druhou. Peklo. Mockrát to asi znova neuvidím.

Malé ženy (2019)

Nekonečná palba žvanění obyčejnejch holek o jejich nicotnejch problémech, speciálně v době občanský války, mi ukradlo hodinu mého života. Kdyby to bylo na hodinu a půl, možná bych se hecl a dokoukal, ale takle ani omylem. Jo, Jo je výjimečná a její máma je taky super, ale to by ten film musel být víc o tom, než o hovně. Fandil jsem jim, holky hrály dobře, ale co z toho? Knížka je prej mnohem lepší, to věřim, ale stejně jde v podstatě o fádní problémy z prostředí, který je mi vrcholně ukradený. Rozhodně filmu nepomohla ani totální nepřehlednost dějové linky spojená v megamínus s faktem, že režisér, maskéři ani herci (teda spíš herečky) nebyli absolutně schopní přiřadit dané časové lince příslušnou vizáž. Vše vypadá úplně stejně. S rozpočtem 40k bych to třeba pochopil, za 40M je to žalostné. Specielně dnes, kdy v některých životopisných a dalších dekády popisujících dílech jsou tvůrci schopní ze stejných herců vytvořit tak důvěrné časové verze jednoho člověka, že by člověk až řek, že to musel natáčet 80 let. A tady nula nula nic. Trapas... Ještě si musím rozmyslet, že za co vlastně tu jednu hvězdu dávám.

Odnikud (2017)

No dobře natočené, dobře zahrané, silná atmosféra a tak dále... dalo by se s tím pracovat na pěti hvězdách, ale s tím dějem to na víc jak na tři nebude. Děj prostý, nic navíc, nevím. Kdyby to bylo drama na toto téma první, tak bych řekl bravo. Ale takovejch příběhů a psychologickejch profilů tady už bylo, čekal bych něco navíc, ne takovou osekanou průkopnickou kostru, která mohla šokovat tak někdy před sto lety. Ve výsledku to ve mě nic nezanechalo.

Terminator Genisys (2015)

No, poslední shlédnutí mi taky teda ubralo na ideálech. Ale dějově nápadité to bylo. Kromě konce, to byla sračka.

Terminátor: Temný osud (2019)

Slabé 3*. Dá se na to koukat, ale to je tak vše. Oproti Genisys ještě sešup dolů. Tady je to už vyloženě pestrá vykrádačka předchozích dílů, v plné nahotě nám bylo vyloženo, že dokud na to ovečky budou chodit a cálovat prázdný obal, tak se bude recyklovat velmi dobře recyklovatelné do velmi nekonečna. Ochránce o ničem, chráněnec o ničem, záporák ultra o ničem, Linda ušla, ale její cool drsňácká fasáda mi přišla strojená, ty fucky a shity všech třech holek byly hrozně nasílu, vůbec jim to nesedělo, Arnie s přehledem a nadhledem, i když to bylo takové trošku víc srandu a sentiment už (po střízlivé úvaze, nic proti), předigitalizovaný akční scény ničemu moc nepomohly, zbraně absolutní nula nula nic. Řemeslo dobrý, herci jako nezahráli špatně, když hodím na 2h 50IQ bodů do mrazáku, po vzoru scénáristů, tak no problem. Možná jen pro to, že mě ta sága prostě baví. Kdo dá hvězdu nebo dvě za výše uvedené mínusy, tak to pochopím.

Eastie Boys (1999)

Kterej vylízanec tomu nadal Eastie Boys? A že to tady ani nejde najít pod originálním jménem? WTF? Film jsem si relativně užil, ale taky jsem ho místy moc nepobíral... stejně jako u Herr Lehmanna tady postavy často mezi sebou hrozně melou jeden přes druhýho pátý přes devátý a mně to prostě vadí, nemám to rád. K pozitivním stránkám se tu už vyjádřilo dost lidí a těm patří ty 3 hvězdy, třeba mi to příště docvakne líp a na čtyři...

Podfukářky (2019)

Zasmál jsem se. Nejlepší fór byl, když se na plátně objevil ten "12letej kluk". Kterej jinak náhodou podle mě zahrál dost dobře, odhlídnu-li od věkovýho ohodnocení.