Agent beze jména (1988) (seriál)

Dovolím si nesouhlasit se spoustou místních komentářů, ale ze všeho nejvíc bych se vysmál tomu opičákovi, který to zařadil mezi TV seriály. Cos hulil? Je to delší film rozdělený (samozřejmě zbytečně) na dvě části. Ale mnohem mnohem radši ho mám rozdělený na dvě části, než aby ho zkrátili! Jedna jedinná minuta stopáže tam není navíc! Je to o dost méně akční, než Bourne s Damonem, ale prosímvás to přece není měřítko. Všechny filmy jsou mnohem míň akční než tyhle. Tady je té akce tak akorát. Ani ve snu by mě nenapadlo říct, že jí je málo. Co je bohužel problém, ta akce není kvalitně zpracovaná, je to sotva průměrná osmdesátková akční filmařina, takže nic moc. Rvačky slaboučké, autohoničky taky, přestřelky docela jdou, ale to, jak sejmul toho snajpra, to mi spadla huba, že se taková kravina dostala do jinak kvalitního filmu. Krom akcí se tam toho dělo taky hodně, já jsem se nenudil ani minutu a velmi mě učarovala dějová linie. 100%! Předlohu jsem nečetl, nicméně prý se jí tu drželi víc než v remake a to obvykle bývá výherní tip. (Tam to zase dohnali hustotou a kvalitou akce.) Super! 5* dát rozhodně nemůžu, krom méně kvalitní akce to u mě sráží ještě špatná a hlavně naprosto nevhodná hudba, šáhlé a neumělé milostné scény a vůbec ta notorická úloha hlavný ženské postavy, dále povaha argumentujích nebo hádavých dialogů. Fakt to tak nemám rád. Všecko to sedí do 80. let, budiž, ale i tehdy to mohli udělat o něco líp.

Dracula (1992)

V kategorii lehce až středně umělecké softcore porno horních 10%. Jo počkat, tady mi něco neštimuje... Coppola, Hopkins, Oldman, moment... to má být vážná kinematografie? Aha. Dobře, takže v této kategorii... hm, dolních 20%. Snažili se, triky luxusní, kozy taky, výprava, někteří dokonce i výborně zahráli (Oldman, holky). Ale panebože kdo napsal takovou nehoráznou sračku? Jak tohle mohlo v 90. prorazit, nevím. Děj čistá kule. Ano, řekněme si to na rovinu, upíří tematika mě hodně míjí a ještě víc mě míjí tematika degenerovaných a rozmazlených viktoriánských fracků a jejich pokryteckých dramátek londýnské stoky. Nic kolem Drákuly jsem pořádně neviděl, nečet, neslyšel, jen takové to matné povědomí, ale proboha, nezaujatě, konstruktivně - toto má být Ačkový příběh? Leda tak péčkový příběh. Dávám jednu hvězdu za kvalitní softcore pornografii, která má vše na svém místě - dobré kozy, téměř věrohodné sténání, 50% stopáže naprosto zbytečné a přehnaně retardovaný příběh pro odlehčení situace.

Roh Gondoru (2020)

Pěkná kamera, pěkný exteriéry a tak, ale prostě příběh o ničem. Pro mě osobně celkově lidé Rohanu jsou vesměs nezajímavá epizoda, ale tohle bylo dějově ještě o čtyři ligy níž. Neumím se taky sžít s tím, že koukám na 20min film a 3min z toho jsou v podstatě trailer a 4min titulky - to, že to bylo i v LOTR (teda ty nesmyslně dlouhý titulky), neznamená, že stejnou debilitu musím opakovat i zde. Dál jsem nepochopil urputnou snahu zaměřovat se na ty souboje - co z toho? No, jedna hvězda z toho. Za snahu a za to, z jak mála přecijen nějakou muziku vykouzlili.

Zprávy ze světa (2020)

Jo Tom, dobrák vod kosti. Já jsem se nenudil, chytlo mě to, ale objektivně a retrospektivně prostě čajíček. Na Hankse a Greengrasse rozhodně. Kde je ten realismus moderního filmařství? Nebo jsem zaspal dobu a už je zase fuč? A nebo je to prostě shit? Spíš. Dějově a smyslově to hodně pokulhává, scénu v pouštní bouři jsem musel normálně zastavit a rozmylet se, že co sakra jsem to právě viděl za halušku? Už aby přišla na plac tvorba covidová, ovlivněná nějakým novým, silným, inspirujícím podnětem, a nerecyklovalo se tady to vaření z vody. Ve výsledku nejen děj, ale i poselství filmu slaboučké.

Lov na Gluma (2009)

Bravo. Vzhledem k okolnostem natáčení, bravo. Za to dávám jednu hvězdu. Druhá hvězda - no, Pán Prstenů má u mě jednu, oproti tomu tohle mělo horší vizuál (i když ne zas tak moc, opět, vzhledem k rozpočtu neuvěřitelně dobrá práce!), na druhou stranu to byla o kousek menší kravina. Přesto, zbytečný film, příběh o ničem, pro mě to k původnímu příběhu nijak ničím nepřispělo ani ho neoslavilo důstojně, herci slabí, scénář taky.. Naštěstí z toho aspoň neudělali megatrapný hollywoodský doják. V profesionálním ringu bych to mohl taky ještě vypočítat takto: -2* za děj/scénář, -1* za kvalitu, = 2*.

Dark - Season 3 (2020) (série) odpad!

Kdo tuhle řadu napsal, tomu přeji úspěšnou odvykačku a soudní zákaz přibližování se k tvorbě příběhů.

Dark (2017) (seriál)

Tak komentář k tomuto vyšinutému dílu si rozhodně dovolím, protože jsem předvedl heroický výkon a dokoukal jsem to. Ono, zdá se to jako pouhých 26h, ale ty se občas stanou pekelně dlouhými. Základním faktorem, proč jsem to vůbec dokoukal, bylo, že se zoufale snažím chytit něčeho, co mě posune v němčině. A že zrovna tady mluvili tak krásně čistě a rozvážně. Jinak bych to zapích nejpozději ve druhé řadě (šťastnou rukou vyhýbající se šoku v řadě třetí), resp. bych to možná ani vůbec nezačal. První dvě řady jsou takové, no, musíte si k tomu dát čouda, stejně jako si ho dali scénáristi/režiséři, ale ok. Ty bych ohodnotil možná i na 3 hvězdy, tedy alespoň po tom čoudu a bez poslední řady, s nějakým smyslem naivní holčičky, že se to nějak dobře rozuzlí. Na třetí řadu si člověk ale musí dát kilo krokodýla a bazén Bečvy, opět, tak jako to udělali scénáristi s režisérem. Zatímco první dvě řady v sobě spojují pozvolný mix zajímavé zápletky, nikam nevedoucího rozuzlení, občasného opakování vzorce zápletky, relativně o něčem studie jednotlivých postav, vztahů, dob, rádoby chytrých průpovídek, které ve výsledku nedávají smysl nebo jsou zbytečné, neotřelé hudby, velmi hloupého chování spousty postav, jakož i spousty sestav ve scénáři, poctivých hereckých výkonů a především neuvěřitelně vymakané výpravy, především v oblasti výběru herců a jejich masek, je až neuvěřitelné, jak dokázali vymakat ty podoby, to jsem snad ještě neviděl, tak v poslední řadě se z toho obratem vykrystalizoval mix pouze té výtečné výpravy, hloupého a nelogického chování postav a totálně zfetovaného scénáře v tempu Nascar, nikam nevedoucího rozuzlení, kulometným stylem otravně a směšně opakujících se a nikam nevedoucích vzorců zápletky... Poslední řada čistá nula, tudíž aritmetickým průměrem 2*, ale to jsem hodně schovívavý a přihlížím k té výpravě, k písničce z 80., k postavě Jonase a možná si to ještě beztak rozmyslím a půjdu na 1*. Znovu to rozhodně v životě neuvidím, krom výše uvedeného snad ještě proto, že v posledním díle poslední řady se dozvíte, že jste předešlých 20 dílů viděli naprosto zbytečně a vlastně to byla jen taková vata na vyplnění vysílacího času. Jméno Dark jsem nepochopil přesně do epizody 01x08, kde se to v jedné scéně okamžitě vyjasní, odkud vítr vane. Hodně dark, lol. Nečekal jsem to. Hlavně ne u nedělní večeře s ženskou. Ale vzhledem k tomu, jaká je to kravina, tak spíš Dark čivava. Ruce pryč.

Kmotr III (1990)

Podobně kvalitní jako jednička a dvojka a stejně jako dvojka je tohle čistě smutný až depresivní příběh. Rozklad. Vůbec mě to netěšilo a další shlédnutí přicházejí za hodně dlouhou dobu. Možná oproti předchozím malinko slabší příběh, např. postava Vincenta je dost nedomakaná - z nechtěného nikoho se stal donem jakože jak vlastně?

Kmotr II (1974)

Podobně kvalitní jako jednička. Narozdíl od jedničky ale je tohle čistě smutný až depresivní příběh. Rozklad. Vůbec mě to netěšilo a další shlédnutí přicházejí za hodně dlouhou dobu. Stejně tak trojka.

Kmotr (1972)

Po mnoha stránkách skvělý film, ale něco mi tam prostě... nevím. Ačkoliv se to dobře drží předlohy a zfilmovalo jí to důstojně, samozřejmě dokonalost to není a celkově mě kniha bavila víc. 4 a půl.