Potomci lidí (2006)

Emocionální nářez s nejpřirozenějším akčním hrdinou vůbec. Pro mě dost možná film numero uno

Iron Man 3 (2013)

Rozjezd je pomalejší, ale spíš bych to dával za vinu ladění se na Blackovu vlnu. Zbytek filmu je naprosto boží scénáristické řádění (na marvelovské poměry), kde Black a ty dialogy a ty postavy naprosto rulujou. Geniální trailery o ho*ně, člověk jen odtušil finále v přístavu, ale to je asi tak všechno a i to zahrnovalo věci, který jsem nečekal. Nemůžu si pomoct, ale ten film mi fakt připomněl tu Smrtonosnou zbran i Skauta apod., protože hodně podobnej a načasovanej humor, hlášky, celý slovní výměny, nápady, do toho dramatický scény, který kupodivu fakt byly dramatický (daleko za tim, co za drama předváděly jiný marvelovky, asi kvůli tomu, jak ...realistický/zemitý/ukotvený v našem světě bez božích kladiv a emzáků... zázemí se to snaží mít, za což deset palců nahoru), romantická linka fungující, záporáci vynikající, hra na osudovost v rámci charakterů (ne v rámci "vesmír se hroutí, všichni vyboucnem") taky parádní. To všechno logicky na poměrně malym prostoru, ale scénář si to prostě šetří. Jo a ještě vlastně akce. No já nemůžu říct ani popel, protože jí sice není tolik, ale stojí podle mě za to a opět... neni přehnaná, možná finále, ale to je logický a já si ho perfektně užil. Jediná nevýhoda, kterou v tom vidim, je fakt, že Favreau mi teď připadá jako břídil. A ještě... nečekal jsem, že to bude mít tak uzavřený konec. Hmmm, jsem zvědavej na příště :) Update k tý akci po druhym shlédnutí: Nemá chybu. Je v ní spousta nápadů a pokaždé pořádně graduje a ždíme z diváka pot a adrenalin. S předchozími Iron Many se nedá srovnávat, ještě teď mě děsí vzpomínka na honičku se stíhačkama, která trvala 30 vteřin a adrenalinová byla asi jako letící labutě poslouchající metal.

Konečná (2013)

Celkem příjemný překvapení. Arnie neni tak karikaturou sebe sama a občas je skutečně back. Osmdesátková atmosféra je v první hodince vybroušená a děj zábavnej. Hlavně část s uhánějící Corvetou. Překvapivě vážné a dojde i na slzy (který maj bejt dojemný, ne k smíchu). Nicméně když dojde na věc a začne něco jako přestřelka na náměstí, tak je to v loji a máme tu jakousi estrádu, která neni ani moc fajn akční ani moc vtipná. Spraví to až následná honička a vynikající scéna v kukuřici (fakt parádní nápad). Ne, že by tu byl Arnie za božana, ale vypadá to, že zkušený režisér by ho fakt dokázal dostat do áčkový ligy. Ve výsledku promarněná příležitost a bohužel i zbytečný film

Útěk z MS-1 (2012)

Super dementní scénář, téměř nulová a nijak zajímavá akce a Guy Pearce to s tím Hallenbeckovstvím přehání. Jenže po první půlhodině, kdy mě většinou ty jeho hlášky a ksichty štvaly, mu začala Maggie Grace díky scénáři nalejvat na tak výborný smeče, že mě fakt začlo bavit se na ně koukat. Nicméně absolutní selhání něco odvyprávět.

Tři mušketýři (2011)

Jednu hvězdu za chudáky herce, jinak naprosto hnusný nevkusný bláto. Člověk nemusí bejt intelektuál, aby se mu z Andersonovy režie (je mi dvanáct a jedu na heroinu) dělalo špatně

Twilight sága: Rozbřesk - 2. část (2012)

Zcela upřímně jedna hvězda za bitvu, která byla celkem super, protože na bezkrevní trhání hlav jsem byl připraven. Zbytek je neředěné peklo, u kterého aby člověk chcípnul nudou. Nevim, čim to bylo, že u prvního čtvrtého dílu jsem se celkem neškodně bavil.

Zkažená siesta (2012) (amatérský film)

V rámci amatérských kraťasů snad i dokonalé.

Klub rváčů (1999)

Viděno po desátý. Pět let od poprvé. A je to naprostá bomba. Dneska by tohle žádný studio nenatočilo. Divim se, že tenkrát. Režisérská práce jedna z nejlepších ever.

Podivní (2010)

Žral jsem už trailer a musim říct, že nelhal. Atmosféra, vizuál (americkej prdelákov ještě nikdy nevypadal tak sexy), jednotlivé scény, pár vážně intenzivních a mrazivých momentů, sympatický hrdinové!!!, celkem nedebilní chování. Technicky vzato dokonalý. Za ty prachy roztáčej koloběh někdy menších ale někdy i větších scén, které vypadjí vážně super. Je to fanouškovský. Umí použít nadsázku. A furt v tom cítím nějaký sociální podtext, což je asi blbost, ale je to dost fajn. Musim uznat, že to mysteriozní tady na csfd vážně sedí perfektně. A kdybych měl vysněnej nějakej obdobnej projekt, milerád bych ho vrazil Eisnerovi do pracek.

Válečný kůň (2011)

Zkrátit o hodinu a byla by to fajn jedna patetická kýčovitá jednohubka. Tohle je ale příšerně dlouhá věc, ve které jen občas probleskne starej dobrej Spielberg. Vlastně mám dojem, že by ještě mohl jednou zkusit nějakej opravdu válečnej film. Tohle ale už ne.