Oko dravce (2008)

Pět hvězd čistě za tu naspeedovanost

Mezi vlky (2011)

9/10. Neesonův osobní boj po ztrátě manželky podávaný bojem o přežití s bandou nasraných vlků, co nemaj problém udělat z tatíka od rodiny rodinné balení střev a krve ve skvělém sugestivním a naturalistickém balení napínavém jako kšandy. Vtažení do děje téměř stoprocentní. + Konec, kdy na slzu vážně došlo. PS: Myslim, že ženský to nebudou zdaleka tak prožívat :)

Ghost Rider 2 (2011)

Rumunsko + šílenej Cage - Seagal + Neveldine s Taylorem, nic víc, nic míň. Výstižnější to bejt nemůže Update: Další poznatek. Mám silné podezření, že Cage hraje sám sebe

Tenká červená linie (1998)

Nejlepší film o válce všech dob. Myslim, že o tom filmu dost vypovídá srovnání hudby Hanse Zimmera k tomuto filmu a k seriálu The Pacific. Ten rozdíl je snad jasnej. Tady neni co slavit. Tohle je svinstvo. Kamera neskutečná.

Babylon A.D. (2008)

Ubíjející a přitom ze začátku to vůbec nevypadalo špatně. O podobnosti s Children of Men (srnka? vážně?) ani nemluvim.

Zelený sršeň (2011)

Nečekal jsem půlhodinový explozivní finále. To byl nářez. Jinak moc blbý a nijak vtipný. Rogen je nesympatický hovado, čínan je frajer, ale trochu podivnej. Cameron Diaz hraje postavy, jejíž důležitost mě vskutku překvapovala. Ale natočený hezky, akce moc fajn.

Hledám Amy (1997)

Těžkej fucking romantickejm komediím. Nevim, kdy jsem viděl podobně opravdovej příběh, postavy, dialogy... nevěřim, že člověk, co natočí a napíše tohle, tak dokáže natočit sračku, takže na Cop Out se asi dívat nebudu. Akorát mi přišlo už trochu divný, když tam jistý postavě vadí jistá trojková zkušenost jiné postavy, protože mám dojem, že dneska už by to nepřišlo děsivě katastrofální nikomu.

Temný úsvit (2006)

Super. Tu Mallickovost jsem si užíval a když se tnulo do živého, tak jsem docela čuměl

Muži, kteří nenávidí ženy (2011)

Fincher točí super filmy a strašně super filmy na střídačku. Alien, Seven, The Game, Fight Club, Panic Room, Zodiac, Banjamin Button, The Social Network, The Girl... Teď je na řadě ten jenom super. No a Fincher se s tim zase nesral. Knížku jsem nečetl, takže nevim, jakej má myšlenkovej přesah a ponaučení do života, ale Fincher se na to evidentně vykašlal a prostě jen naservíroval divákovi příběh a bylo mu fuk, jak to na něj zapůsobí. Takže se tam nebojí fláknout dvacetiminutovej epilog, kterej nemá s pátránim společnýho nic, jen dokončí linii vztahu hlavních postav, který je rozhodně emocionální, ale Fincher na to zas kašle a to, jak působivý to vyústění bylo, Vám dojde až cestou z kina. Přesah a něco do života kromě aplikace anální zátky tady je. Ale zkrátka neni cpán divákovi do ksichtu. Já tuhle oddanost řemeslu a chuti něco odvyprávět co možná nejdokonaleji prostě žeru, navíc Fincherův vizuál je zas takovej, že by se na plátně nemuselo dít nic a já bych slintal, jak jsou to hezký obrázky. A ten fetiš na projíždějící vlaky... Postavy jsou naprosto super a až teď tak nějak doceňuju, jak opravdově a uvěřitelně Craigova postava působila, s Lisbeth to je podle mě hroší v tom, že z její mordorické minulosti se nedovíme skoro nic, takže je těžší pochopit, proč je to taková asociálka, ale je moc fajn a navíc Rooney je parádní kočka a tady to hezky ukázala (Craig si vynahradil nesouložení ze svejch Bondovek). Jinak jsem fanatik NIN, takže i to abstraktní a super temný mrazivý bezpocitový hučení Trenta Reznora se mi líbilo (soundtrack poslouchám každou chvíli, doporučuju zůstat do konce titulků a poslechnout si parádní cover od Trenta "Is Your Love Strong Enough") No nevim, co ještě říct. Asi jen to, že jsem celou dobu filmu vnímal, jak je to dlouhý a ukecaný a zároveň jsem si to opravdu užíval jako u Zodiaca (ten je ale mnohem víc stylovej a neni tak chladně a odtažitě vyprávěnej). Čímž se dostanu k násilným scénám a tam stačí jen říct, že jsou jako celý film natočený stylem "tady to máte a koukejte nebo ne". Nejsou přehnaný, ale jsou bez servítek a prostě tam jsou. 4,5 hvězdy. A těšim na Fincherův strašně super film

Sherlock Holmes: Hra stínů (2011)

Obyčejnej jakože vtipnej jakože akční průměr, kde se pořád něco děje jen aby se dělo. Až do scény v továrně, kde se film krásně zlomí do temnější podívané než dosud a až do konce je mnohem zajímavější sledovat, jak si hrdinové poradí s Moriartym, kterýho je tam sice málo, ale je super a je znát, že je to asi magor s velkou kapacitou. Pochvala patří i Zimmerovi, protože opět předvádí parádní práci. No a pak je tu scéna v lese, kdy jsem nevěřil vlastním očím, co to ten Ritchie předvádí a jak sugestivně a přitom strašně cool to působí. Bohužel až moc dlouho trvalo, než mě děj začal zajímat. 3,5 hvězdy.