Písečná žena (1964)

2 hodiny mě zaráželo, jak dokáže někdo já koukat na film jako je tento. Opravdu parádní atmosféra, postavy, kamera, zápletka samozřejmě... no ovšem poslední půl hodinu jsem trpěl, když přicházelo další a další vyvrcholení. A poenta mě minula obloukem. Sled událostí a hrdinův přerod mi přišel dlouho a skvěle budovanej, ale nakonec dost rychlej.

Twilight sága: Rozbřesk - 1. část (2011)

Ano, dávám tři hvězdy. Nějak se to stalo, ale nebolelo mě na to koukat. A že bych vyprskl smíchy nad nějakým vysloveným shitem, to se stalo asi jen dvakrát. Zbytek mě bavil jako normální neškodný film, kterej je "v pohodě". Líbilo se mi, že postavy se tu chovali jako menší paka, než co si pamatuju z minule. Řekl bych, že méně emo. Ti lidi tam i lépe hráli. Napínavý scény byly napínavý. Vtipný scény byly vtipný. Celkově scény fungovaly. Například závěrečné promítnutí života by bylo velmi ok, kdyby to nebylo promítnutí života Belly (scény z minlých dílů). Upřímně si myslim, že kdyby to Condon točil od jedničky (což bych mu samozřejmě nepřál), tak by série nebyla taková stoka, nikdo by se tomu nemusel posmívat jak dnes a byly by to neutrální vpohodě filmy.

Looper: Nájemný zabiják (2012)

V mých očích to nedává smysl. Nemá to zajímavé nebo originální postavy a !!!zajímavé nebo originální scény!!! (jo, fakt). Mimochodem to taky nedává smysl. Je to sice natočené hezkým progresivním, nezávislým "proti proudu" stylem, což je super a i ztvárněná budoucnost (Potomci lidí byli ve vyobrazování budoucnosti vážně milník i s Blade Runnerem za zády) a líbil se mi režisérský koncept těch !!!neoriginálních scén, kde se starší já nahánělo s mladším já!!! (a nedávalo to smysl). A že to má myšlenku? Když pominu stupidnost okolností, jak se k této oduševnělé myšlence nebo pointě dojde, tak mi teda přišla celkem "měli bysme se mít rádi a nestřílet se a já s tím něco udělám". Prostě to do sebe nezapadlo. No... ostatně ani nemělo moc co zapadnout. PS: Doufám, že to vydělá velké prachy a bude se točit více levných, ale nějak zajímavých sci-fi

2001: Vesmírná odysea (1968)

Tak jo. Viděno ve dvaceti letech. Nevadí mi filmy jako Toxický mstitel či Rodriguezovy opusy. A tohoto jsem se bál, protože jsem slyšel, že jsou tam divný opičáci, nemluví se tam a půl hodiny přistává loď. No... a stalo se to, že jsem na to civěl téměř celou dobu a nechal se unášet vynikající (naprosto) atmosférou a napětim, co z toho vyleze. Nakonec z toho vylezlo to, že jsem tento film úspěšně nepochopil. Takže hurá na spekulace k pivu...

Slimák (2006)

Je to spíš na 3 hvězdy, ale to neustálé tříhvězdí od všech je dobrý proložit náznakem, že se fakt jedná od nadprůměr... Jo a má to fakt pěknou hudbu, která je snad až dojemná nebo něco takovýho

Expendables: Postradatelní 2 (2012)

Fuck. This is it! Tohle jsem čekal od jedničky a nedostal. Jednička se ještě snažila o současnej, moderní a hlavně SKORO AŽ VÁŽNĚ MÍNĚNEJ akční film, ve kterým vrátí do povědomí starý pardály. To ale nejde... takže... ve dvojce poučení a přichází oldschool tupá akce se střihem a záběry jak ze starejch klasik typu Komando a hlavně s hrdinama, u kterejch je zkrátka na první pohled vidět, že jen sloužej jako pocta starejm klasikům. Vrchol je nástup Norrise na scénu a jeho zjevování se. No a pak Sly, Bruce a Arnie bok po boku neohroženě střílející do desítek padouchů. Tady vážně o nic jinýho než o srandu a nostalgii nejde. Tihle tři mě totiž fakt dojali a rozesmáli zároveň. PS: 5 hvězd nemůžu takový sračce dát, takže zůstanu na čtyrech.

Total Recall (2012)

Samá akce, hromada triků a přitom taková zívačka. Připomínalo mi to první dojmy z Terminator Salvation

Titanic II (2010)

Když vidim, jak se banda hlavních hrdinů prohání betonovou chodbou na lodi, nemůžu dát odpad

Srážka s mimozemšťanem (2011)

Je to pohodovka. Pohodovky jsou důležitý. Ale prostě mi to nedá tu čtvrtou hvězdu.