Nezvratný osud 5 (2011)

Napadly mě dva filmy. Sám doma a Od soumraku do úsvitu. V tom prvnim Harry s Marvem celkem zvládali to, co by zdejším hrdinům rozšmelcovalo mozek. Jsou totiž křehcí jako upíři z druhýho filmu :)

Věc: Počátek (2011)

Průměr, když zapomenu na Carpentera, jinak samozřejmě těžkej podprůměr. Scénář je neskutečně primitivní, postavy si nikdo nepamatuje, mordy jsou triviální, atmosféra neexistuje, triky jsou solidní, akorát monstrum už tu nefiguruje jako něco, co se schovává a pak provede ultimátní masakr nějakýho nebožáka, ale spíš tu v druhé půli pobíhá po základně jak ještěrka. Ale je fakt, že do cesty bych se tý svini dostat nechtěl. Respekt teda vzbuzovala. Provázání s Carpenterem je solidní, ale nijak zázračné a objevné. Nicméně závěrečné titulky měly i díky klasickýmu Morriconeho tum-dum víc atmosféry, než celej zbytek. Promarněnej potenciál, palec dolu, 2,5 * a protože jsem dopsal koment a teď půjdu třeba na záchod, je vysoká pravděpodobnost, že za takových 30 vteřin už vůbec nebudu vědět, že něco jako Věc: Počátek vzniklo.

Auta 2 (2011)

Řekl bych, že to druhý Auta schytávaj neprávem a to jen kvůli tomu, že "je to přece Pixar". Absolutně nenáročná, ponaučení nenabízející zábava (ten Burák jde taky přežít), technicky dokonale odvedená, akcí a spádem nabitá (některý akční scény jsou luxusní a chce to už regulerní akčnák od Pixaru, ikdyž tohle už možná i je), nápadami a vizuálními gagy přervaná. Až na pár stupidností jsem se bavil. A myslim, že ty stupidnosti by u dreamworksárny nevnímal nikdo, protože to k animáku v dnešní době tak nějak už patří. Navíc nesouhlasim s tim, že by Pixar poprvé nepřinesl nic nového. Celá ta špionážní zápletka a žánrové postupy mi teda přišly na animák dost neokoukané.

Pelíšky (1999)

100 % Českej Forrest Gump. Smát se nebo brečet...

50/50 (2011)

Čekal jsem klasickej hřejivej film - tragikomedii, plnou životních pravd a citové vyděračství. A asi jsem to i dostal. Ale nic proti, když to funguje úžasně. Smál jsem se a bulel jsem a ždímalo mě to prostě surově. Film mnoha skvělých scén. Nevim, co víc k tomu říct. Snad jen, že herci jsou super všichni, ale JGL tady strašně vládne

Super 8 (2011)

Když se víceméně v půlce odkryjou karty a už se jen čeká, jak se teda hrdinové s nastalou situací poperou, tak to fakt ztrácí dech a z víceméně stroprocentní podívané to jde trochu níž, ale i tak je to skvělá zábava, kterou někdo moc chtěl natočit a je to moc dobře vidět. Já se bavil až do konce, který je zkrátka už recyklovanej, ale dojal mě stejně. Taky díky Giacchinovi.

Zjizvená tvář (1983)

Píše to tu dost lidí a já se přidám... tohle že fakt trvalo skoro 3 hodiny? Čistá práce.