Já, legenda (2007)

Smutnej film. První hodina je super, když se člověk smíří s tím, že je to opravdu postavený na něčem jiném, než jak se tvářily trailery, atmosféra, nějakym způsobem krásnej epickej vizuál, extrémně komorní a pomalej děj, ale je to vtahující a moc hezky se na to kouká. Pak příjde zvrat, kterej je debilní, stupidní a "celej film si z vás děláme prdel" a celý je to v hajzlu. A pak jsou ty dva konce. Jede to jakš takš zachraňuje a druhej to totálně splachuje do stoky. A kterej, že byl nakonec použitej? To je asi jasný. Škoda, mohl to bejt úžasnej film

Captain America: První Avenger (2011)

Evans je sympaťák a Johnston má od strejdy Stevena hodně okoukáno, ani mi nevadily ty jeho digitální šílenosti. Mně prostě do tý retro atmosféry viditelný triky zapadaj. Akční scény rozhodně parádní. Dlouhé, nápadné, explozivní a překvapivě krvavé, až jsem si myslel, že koukám na nějakou unrated verzi. Když do někoho střelí, je vidět krev, sakra to často neni ani v klasickejch akčňácích... takže paráda. Skoro všechno tady funguje. Akce, atmosféra, dialogy, sympatické postavy, dobře vybraní herci, hlášky (nejen Tommy Lee Jonese). Akorát škoda, že se Cap přestěhoval do současnosti už tady. 4,5 * Bohužel další zhlédnutí jsou mnohem slabší

Elitní zabijáci (2011)

Jeden z těch filmů, kde funguje všechno kromě příběhu, jehož nesmyslnost přebije všechno dobrý. Ne že by tu byl nesmyslný, co se logiky týče, spíš je nelogicky vymyšlenej a pochybuju, že by na papíře vypadal v týhle podobě zfilmovatelně tak, aby ho tvůrci mohli propagovat jako akčňák. A je to fakt škoda, protože špinavá atmoféra osmdesátek je super a často jsem si vzpomněl na Profesionály, postavy byly cool, akce krátké ale minimálně nadprůměrné. Taky se mi líbilo, že se investované prachy nervaly divákovi do očí, aby viděl, kolik to stálo, ale spíš posloužily právě atmosféře a komplexnosti toho světa. Líbila se mi i kamera a hudba. Bohužel nikomu důležitýmu asi nedošlo, že takovouhle historku prostě nepůjde prodat bez ostrejch nůžek, ikdyž pak by to už asi nedávalo smysl vůbec. Příště by to chtělo míň ambicí. Slabé 3 hvězdy

Bláznivá, zatracená láska (2011)

Nevim, kolik jsem viděl v životě romantickejch komedií. Jestli pět nebo dvacet, fakt nevim. Ale tady jsem odhodil analyticko kritický pohled a cynismus a podobný věci a je to super

Zrození Planety opic (2011)

Druhej den zvyšuju na 5 hvězd... je to prvotřídně odvyprávěný a já jsem prostě šťastnej za každej neblbej blockbuster, kterej nevyužívá triky k tomu, aby člověk pětkrát za film pokejval hlavou u akční scény. Ceasar je jeden z největších frajerů posledních let a ten JEDEN okamžik, kdy se otřáslo celé kino... to je opravdu jeden z největších filmových momentů nového tisíciletí

Drive (2011)

Skvělej kus filmařiny. Ale nepohltil mě jako mnohé tady.

Harry Potter a Relikvie smrti - část 2 (2011)

Zajímalo by mě, kdo při tom rozdělování filmu do dvou (protože by se to do jednoho nikdy nevešlo) vymyslel, že v prvnim se nestane nic a v druhym všechno. Jediný štěstí filmu je, že jsem s tou sérií i postavama vyrůstal, takže na konci, když se kruh uzavře, tak si člověk řekne něco jako "hmmm" a na nostalgickou část duše to trochu zapůsobí, ale jinak cože? Tohle protože tohle, tenhle zabil toho, tenhle chce tuhle... stane se tam opravdu dost věcí, který by člověk měl prožívat, jenomže ne, je to mrtvý, zvorali to

Je to i můj život (2009)

Citové vyděračství, ale veli dobře uchopené a podané a často mě vážně překvapovalo, jak opravdově a nevykonstruovaně to působilo. Super herecké výkony a... je to vážně hodně dojemné a občas dost tvrdé. Čekal jsem klasickej doják, tohle bylo moc fajn

Úkryt (2002)

No je to super. Fincher tentokrát nezodpovídá žádný existenciální otázky a pouze se snaží odvést kvalitní řemeslo. No povedlo se mu to samozřejmě na jedničku. Akorát nezbejvá, než řešit dilema, zda bych dal full house, kdybych od tohodle chlapíka nic jinýho neznal.

Krvavá neděle (2002)

A já cynik se rozbrečel... dlouho se čeká a pak to příjde