Vzkaz v láhvi (2016)

A to je přesně důvod, proč si nevybírám filmy podle trailerů! To pak podle něj čekám neuvěřitelnou záhadu vzkazu v lahvi, šokující spiknutí v jakési pofidérní sektě a ďábelského saďoura manipulujícího lidmi i komunitami ke svým zvrhlým choutkám. A ono hovno, nic takového! Místo toho sice napínává ale pořád průměrná severská kriminálka o blbém únosu s jebnutým střihorukým Edwardem.

Chemikál (1986) (studentský film)

Kdo by to byl řek', že Strom kýve pahýly byla původně píseň o vytvoření amalgámu... :-)

Tajemství Divadla Sklep aneb Manuál na záchranu světa (2016)

Všechno špatně! Málo archivních záběrů! Málo nových rozhovorů! A všechny tak krátké! Požaduji minimálně desetidílný seriál! ........ A vůbec, proč vlastně chybí Honza Slovák? (Naopak Otakára Schmidta vzpomněl mámdojem Vávra podle mě docela poeticky.) ... No co, holt se musím smířit s blbými 100 minutami; a mimochodem já to (svoje) tajemství Sklepa objevil (proč mi jako tolik imponuje): stejně jako oni, hledám totiž odjakživa únik z reality ve zhovadilosti (vlastní) a blbosti (vaší)... A btw. už se vám někdy stalo, že i po skončení závěrečných titulků všichni diváci v kině dál sedí v němém úžasu?

Divadlo Sklep: Böhmen und Mähren (2015) (pořad)

Předem se dalo čekat, že pude asi o sešup... 16 let uběhlo od geniálního Hřmění a od té doby nevypustili sklepáci do televize nic, co by stálo za řeč. Když se člověk podívá, čeho se účastní v posledních letech Šteindler či Macháně nebo jak vyčpělé a trapné byly nové díly Alles Gute, tak už to vzbuzovalo nemalý děs....... A jak to dopadlo? Už na první pohled vypadá B&M mnohem televizněji než přímí předchůdci Wartburg & Multicar. No, buď chybí Asen Šopov u kamery nebo v devadesátkách bylo prostě všechno barevnější... A v těch devadesátých letech měly některé scénky zůstat pohřbeny. Jako to vážně chcete v roce 2016 parodovat telleshoping (Burda, Šteindler)? Jako fakt? A eště k tomu takhle unaveně? Stejný případ je píseň Vietnamská (ta dokonce zpívaná ještě Holubovou) - copak je rok 1990? A Hanákova parodie Hůlky nebo závěrečný rap, to taky museli kopat z hodně hlubokého hrobu, dyť už pěkně zapáchá. Nejtrapnější je ale stejně Vávrovo veršování (až se třesu trapností, jak mi připomíná jeho angažmá při prezidentských volbách, brrr)........ Jestli není kouzlo nakonec v podání, dříve to prostě mělo švih a tah, dnes i ta snad nejvděčnější scénka - pohádka o Sněhurce Fáni Váši vyzní trošku mdle (naživo mimochodem lepší)..... Možná nečekaně musí zachraňovat čest souboru jeho dámská část - Tereza Kučerová a její manželská etuda o zmuchlaných ponožkách (a Jana Hanáková ve třetím díle dtto); nebo úplné dada s plavkovým fetišem (L. Vychodilová, T. Kučerová, M. Marinová)... Přece jen vyloženě výborné jsou taky dvě jazykové - ta italská s Hanákem, Burdou, Fojtíčkem, Podzimkem a Andelovou (hahá, dělám machra, že znám všechny herce :D) a hlavně ruský Romeo & Julie (Marhoul + Šteindler - mimochodem, je to jeho první zapojení do TV pořadů Sklepa od roku 1991).................. (Btw. co to je za amatérismus na csfd? To je fakt tak těžký trefit v galerii aspoň každého druhého herce? (jó, zas dělám machra) ... Aby bylo jasno - loutkař s panákama není Marhoul, ale František Váša, paní v klobouku je Lenka Vychodilová, chlap v šátku Jiří Fero Burda a pedikérka není Jana Kušiaková-Hanáková, ale Hana Pafková-Kušiaková, blonďatá paní je Líba Drdáková a tmavovlasá s lodičkou Marta Marinová.)

Míč (1991) (TV film)

... nikdy by mě nenapadlo, že hurá písničky od Vltavy ve mě můžou vyvolat takovou nostalgii po době, kterou jsem nezažil... "Zase srdce kluka pod bundou ti ťuká, zase se sluncem být smíš jedna ruka..."

Too Many Cooks (2014) (TV film)

Naprosto geniální 11minutová parodie snad všech myslitelných seriálových žánrů... začíná jako přiblblý nevinný americký sitcom, aby se zvrhla v surreálnou černou komedii. A intronitida - to je ale strašná nemoc ;)

Fargo (2014) (seriál)

Ó, Bože, já se musel stát asi strašně dobrým člověkem, když jsi mi seslal tak úžasný seriál... Jo, zkoušeli to na mě už s různými temnými případy, zkoušeli to i Skandinávci (hehe, dokonce marně příštipkařili i Češi), ale vždy bez dokonalého uspokojení. Až Fargo. Fargo! (A to jsem viděl jen 2. řadu.) Alá coenovský oldschool se vším, co k němu patří. Malé ryby a jejich americký sen, který se změnil v americkou noční můru; černý humor - smích, z kterého teče krev z očí; absurdní zvraty; badass indián, cool hláškující negr, šokantně vtipné vraždy; nedosažitelně přesné sedmdesátkové kostýmy, účesy, hudba... Že každý díl začíná jinak, jiným stylem, pokaždé jiným způsobem strhujícím, je nápad za sto bodů (ne jedna skvělá znělka, ale rovnou deset! - btw. ideální počet epizod). A ta kamera.. když mi zrovna netekla z očí ta krev, tak tekly slzy, jak to vypadá krásně; takhle jsem vždycky chtěl Ameriku vidět... Mínusy jsou jen a pouze dva: konec je nijaký (© uživatel Helo) a Kirsten Dunst v 33 letech zmaminovatěla až běda... počáteční menší šok ale vystřídalo poznání, že hraje nejulítlejší ženskou postavu snad od dob Dámy s polenem... "'Oh yah?' 'Yah!' 'Oh ya?' 'Ya!' 'Yah?' 'Yah!' 'Oh... yah...'" Pokračování: 1. řada přináší taky jednu "nej" postavu... nejďábelštějšího zločince všech dob: Lestera Nygaarda, samozřejmě ;)

Špičák (2009)

Brrrr, ten jekot při stříhání prstů panenkám mi v uších zní ještě teď, fuj.

Ti druzí (2001)

Dobrý to bylo...a jaký by to teprv bylo, kdybych předem neznal pointu..! No to by teprv bylo!

V zajetí démonů (2013)

Jako posranej jsem až za ušima... ale když mě celou dobu tak ňák sralo, jak je to přeplácaný... Pamatujete, kdysi přece stačila jedna holka ve studni, jedna začarovaná panenka, jedna posednutá & vymýtaná, jeden poltergeist atd. a byl z toho slušný horor. Tady je všechno dokupy, bez ladu a skladu, pořád, bez vydechnutí.