• Krátkometrážní

Prodám šéfa zn. spěchá (2006)

Další z hromady lehkých podprůměrných komedií. U Fast Tracku to platí pro všechno, dokonce i pro herce a to už je co říct. Snímek mě nezaujal a nebavil jsem se.

Šest pohřbů a jedna svatba (1998)

Ze začátku stylová podívaná skoro jak vystřižená od Tarantina o tom, jak se může zkomplikovat pánský mejdan uspořádaný jako rozlučka se svobodou jednoho z nich. Od půlky se už však utápí ve své nelogičnosti, pár uměle naroubovaných scén a ztrácí se tu byť sebemenší špetka originality nebo zábavných černohumorných vtipů.

Cesta bojovníka (2009)

Xtá variace na Ong-baka, tentokrát docela povedená s naprosto základním příběhem, naštěstí pořád aktuálním a fungujicím. Iko Uwais je docela herecky přesvědčivý, pohyby zvládá slušně, Tonyho Jaa by sice nedal ale o to nejde, hlavně že bojuje s bezprávím a hezky se na to kouká nejen díky povedené režii či kameře. Vadila mi tu ale taková drobnost v přibližně hodinové stopáži po začátku, POZOR SPOILER kdy ona schovávala toho kluka "zloděje" do díry v plotě celou minutu i přesto, že má v patách gangstery a na vteřinu přesně po odchodu po ní zase jdou. Další nelogické scény se tu dají také najít (rozstřílení gangstera ve výtahu že po něm zbyde jen cedník a on se stejně zvedne a dál bojuje) a mnoho dalších. Škoda že se jich Merantau úplně nezbavil.

Únos Šogunova následníka (1989)

Spíše takový standart. Nenudil jsem se a ani se nijak lépe nebavil. Příběh celkem dobrý, řeznická akce též, neobvyklý hudební doprovod tu skřípe ale je zajímavý, jenže triky jsou docela mizerné a herecké výkony také.

Vražedná stěna (2008)

Je dobré že se horolezecké filmy stále točí, tento určitě patří k tomu lepšímu. Je založený na té skutečné události při zdolání nebezpečné stěny Eigeru roku 1936. Natočený je reálněji, působí uvěřitelně, napětí se tu také najde, politický tlak na horolezce je tu cítit, akorát jsem měl bohužel problém mít strach o horolezce, neboť mi přišli nedostatečně vykreslený. Takže slušně odvedená práce ale stále chybí jedna ze základních složek.

Ghost in the Shell 2: Innocence (2004)

Stejně jako jednička originální strukturní koncept s pěknou vizuální stránkou a filosofickým podkresem. Bohužel mě však opět moc nezaujal příběh.

We Shoot with Love (2009)

Naprostá hovadina, natočená typicky a nesympaticky po česku s mizernými herci.

Jánošík (1921)

První natočený Jánošík, který vyšel ve dvou provedeních, Československo a USA. Dochovala se však pouze ta USA verze. Můj také první viděný Jánošík, jehož legenda daleko předchází jakékoliv filmové zpracování. Tato prvotina byla docela slušně udělaná a asi i k ní budou často pozdější kousky přirovnávány.

Zorro mstitel (1920)

Tuhle první verzi Zorra už jsem chtěl dlouho vidět a konečně se mi to poštěstilo. Je to takový malý nadprůměr. P.S. nevim jestli jsem viděl jinou verzi než kolegové ale hudební doprovod nebyl tak špatný jak zmiňují.

Škola hada (1978)

Jui kuen ze stejného roku mi k srdci moc nepřirostl a ještě v první půli She xing diao shou jsem si říkal to samý. Jenže v půli druhé se vše najednou otočilo, začalo to nabíralo neuvěřitelné obrátky, vyhnuli se tu trapným vtipům a jakoby se to celé posunulo do dalšího levelu s lepší choreografií. [6,5/10]