• Krátkometrážní

Kdo seje vítr (1960)

Kdyby nebylo těch slovních rozepří u soudu, čtvrtou hvězdu bych nepřidal. U nich jsem se opravdu skvěle pobavil. Celkově však jen 70%

Pramen panny (1960)

Atmosféra středověku podobně hrubá jako známe od F. Vláčila a taková má své kouzlo, působí věrohodněji a vtáhne více do děje. Bergman tu prakticky zachytil život lidí tehdejší doby s jejich zvyky a do motivu náboženství zasadil příběh o člověku, který v kontextu své víry stojí před největším rozhodnutím svého života. [8/10]

Braindead - Živí mrtví (1992)

Šílené, nechutné, zvrácené. Takto jednoduše by se dal popsat snímek, u kterého budete často odvracet hlavu nad tou hromadou hnusu. Některé pasáže jsou ale už moc přetažené za vlasy, jako například hřbitovní karate scéna. Některé zase nezvládnuté a lehce čitelné, kde místo postav vidíme pouze umělé neživé panáky, stejně jako dekorace lidských orgánů. Vcelku jsem se vůbec nebavil jak by si možná Jackson přál a převládala nuda. Jedinou mini záchranou je skutečnost, že to není tak amatérské jako např. Evil Dead.

Divoká planeta (1973)

Jeden z filozoficky nejhlubších a vizuálně nejextatičtějších zážitků co jsem v životě viděl. Velké překvapení že jsme se na tom podíleli. [9/10] (Československý Filmexport, Krátký film Praha, Les Films Armorial) (Eastmancolor /// Produkce: Roger Corman, S. Damiani, Anatole Dauman, A. Valio-Cavaglione /// Scénář: Steve Hayes, René Laloux, Roland Topor podle románu Oms En Serie Stefana Wula /// Kamera: Boris Baromykin, Lubomír Rejthar /// Hudba: Alain Goraguer /// MFF v Cannes: René Laloux (Zvláštní cena)) [1001 FILMŮ, KTERÉ MUSÍTE VIDĚT, NEŽ UMŘETE]

O dívce, která proskočila časem (2006)

Podle námětu jsem očekával velice zajímavý animák, ten se mi bohužel dostal jen v malé míře. K hlavní hrdince - cestovatelce jsem si vevytvořil zas až tak kladný vztah jaký bych chtěl a děj je místy i nudný. Je vidět že Miyazaki je jen jeden.

Percy Jackson: Zloděj blesku (2010)

Už námět mi přišel vymyšlenej slaboduchým scénáristou a jak to vypadá po převedení na film? Tupej Percy Jackson spíchnutej rychlou jehlou postrádajicí nosnou konstrukci prostě nemůže fungovat. Efekty na úrovni Twilight také zrovna moc nepotěší. Akce nelogická, herecké výkony hrozné, vykrádačka Clash of the Titans to jen pohřbila. Celou dobu jsem se nudil a přál si už ten vytouženej a nedostižnej konec.

Häxan: Čarodějnictví v průběhu věků (1922)

Slavný dokument Häxan je bizarním němým filmem, který zkoumá povahu čarodějnictví a ďábelskosti od starověké Persie až do tehdejší moderní současnosti a používá k tomu nejrozličnější filmařské prostředky od statických obrazů, přes hrané scény až po řadu živých dramatických rekonstrukcí z dobových pramenů. Je obtížné film zařadit, neboť překračuje hranice žánrů, především pak dokumentárního filmu, který je počátkem dvacátých let minulého století ještě stále neujasněný a nedefinovaný. Čarodějnictví v průběhu věků je zčásti poctivé vědecké cvičení, které nachází souvislosti mezi starobylým strachem a neporozuměním moderním duševním chorobám, a z části erotický horor. [8/10] (Aljosha, Svensk) (Němý, čb. /// Scénář: Benjamin Christensen podle románu McTeague Franka Norrise /// Kamera: Johan Ankerstjerne /// Hudba: Launy Grøndahl (1922), Emil Reesen (verze z roku 1941)) [1001 FILMŮ, KTERÉ MUSÍTE VIDĚT, NEŽ UMŘETE]

Panika v městečku (2009)

Takhle splašený animák jsem ještě nikdy neviděl. Originální, šílené a velice zábavné!

Muž, který sázel stromy (1987)

Hluboká a zároveň jednoduchá poezie o konání dobra. Zhlédnutí je povinost pro každého člověka, kterému není lhostejný osud naší planety.

Veronika se rozhodla zemřít (2009)

Nápad na námět je celkem zajímavý ale roztahat to do stominutové kaše už bohužel ne. Jako krátkometrážní, maximálně půlhodinový by fungoval, takto celkem nudí.