• Krátkometrážní

Ellie Parker (2005) odpad!

Není to komedie, není to porno, tak co to je?

Nájemník (1976)

Další Polańského film je za mnou, filmařinou i stylem připomínajicí o osm let starší Rosemary's Baby. Jenže na svého staršího kolegu bohužel nedosahuje. Hudební podkres složený z jednoduchých tónů se snaží přidat na atmosféře, daří se jí to však jen z části. [6,5/10]

Kovboj Bebop: Lovec odměn (2001)

Seriál Cowboy Bebop jsem neviděl ale jeho filmová verze mě zrovna moc nechytla. Slabá atmosféra s postavami, které mi k srdci nepřirostli. Pár hluchých míst ve scénáři, občas nuda. Koukat se na to dá ale lepší pocit po zhlédnutí jsem si neodnesl.

Džúbei a umění nindžucu (1993)

Jeden z těch lépe zpracovaných anime kousků se zajímavým temným příběhem, kde figuruje osm ďáblů Kimon jako neporazitelní zlí bojovníci, před kterým se třese svět. Jûbei ninpûchô má ten správný náboj, atmosféru, která se mísí s brutalitou i erotikou. Postavy jsou skvěle namíchany, každý má své jedinečné dovednosti a tak není vůbec žádný problém si jich třeba i víc oblíbit.

Alphaville (1965)

[8/10] (Athos, Chaumiane, Filmstudio) (Čb. /// Produkce: André Michelin /// Scénář: Jean - Luc Godard podle románu Hlavní město bolesti Paula Éluarda /// Kamera: Raoul Coutard /// Hudba: Paul Misraki /// MFF v Berlíně: Jean - Luc Godard (Zlatý medvěd)) [1001 FILMŮ, KTERÉ MUSÍTE VIDĚT, NEŽ UMŘETE]

Kuchař, zloděj, jeho žena a její milenec (1989)

Peter Greenaway servíruje speciality! [9/10] (Allarts, Elsevira, Erato, Erbograph, Films, Vendex) (Barevný /// Produkce: Kees Kasander /// Scénář: Peter Greenaway /// Kamera: Sacha Vierny /// Hudba: Michael Nyman) [1001 FILMŮ, KTERÉ MUSÍTE VIDĚT, NEŽ UMŘETE]

Goldfinger (1964)

Má první zhlédnutá Conneryovská Bondovka a trochu zklamání že se moc vysoko nad průměr nevyškrábala. O Bond začátcích jsem ledacos slyšel, často jsou považovány za nejlepší, Goldfinger mě ale v tom tvrzení nepřesvědčil. Přímočarý příběh, akčních scén je tu málo a nejsou až tak dobře zvládnuté. Connery je ale celkem sympaťák a na další 007 s ním se budu jen těšit.

Onibaba (1964)

(Kindai Eiga Kjókai, Toho, Tokio Eiga) (Čb. /// Produkce: Hisao Itoja, Tamocu Minato, Setsuo Noto /// Scénář: Kaneto Šindó /// Kamera: Kijomi Kuroda /// Hudba: Hikaru Hajaši) [1001 FILMŮ, KTERÉ MUSÍTE VIDĚT, NEŽ UMŘETE]

Útěk v řetězech (1958)

Hloupé nezáživné melodrama s jednoduchým příběhem a programem realistických liberálů, které sráží hromada nelogičností. [5,5/10] (Curtleigh, Lomitas) (Čb. /// Produkce: Stanley Kramer /// Scénář: Nedrick Young, Harold Jacob Smith /// Kamera: Sam Leavitt /// Hudba: Ernest Gold /// Oscar: Nedrick Young, Harold Jacob Smith (scénář), Sam Leavitt (kamera) /// Nominace na Oscara: Stanley Kramer (nejlepší film), Stanley Kramer (režie), Tony Curtis (herec), Sidney Poitier (herec), Theodore Bikel (herec ve vedlejší roli), Cara Williams (herečka ve vedlejší roli), Frederic Knudtson (střih) /// MFF v Berlíně: Sidney Poitier (Stříbrný medvěd)) [1001 FILMŮ, KTERÉ MUSÍTE VIDĚT, NEŽ UMŘETE]

Mzda strachu (1953)

Je to sice dobře natočené, atmosféra a napětí při jízdě s nitrákem je tu také, jenže Salaire de la peur trpí jedním z nejhorších chování postav, k nimž jsem si žádný vztah ani nemohl vytvořit a tudíž mi bylo jedno jak to dopadne s jejich osudem. Duševní sebezničení v této oportunistické korporaci, jenž bylo motivem snímku, scénář neumocňuje na síle, jak bylo v plánu ze strany tvůrců, tudíž nemají právo žádat o schovívavost ze strany diváka. Takže zklamání a snímek založený právě na tom si tím podráží nohy. [5,5/10] (CICC, Filmsonor, Fono, Vera) (Čb. /// Produkce: Charles Borderie, Henri-Georges Clouzot, Louis Wipf /// Scénář: Henri-Georges Clouzot, Jérôme Géronimi podle románu Georgese Arnauda /// Kamera: Armand Thirard /// Hudba: Georges Auric /// MFF v Berlíně: Henri-Georges Clouzot (Velká cena festivalu), Charles Vanel (Zvláštní uznání)) [1001 FILMŮ, KTERÉ MUSÍTE VIDĚT, NEŽ UMŘETE]