• Krátkometrážní

Neporazitelný II: Poslední zůstává (2006)

V dnešní době není moc koukatelných bojových filmů s nadprůměrnou choreografií soubojů a minimálních střihacích scén v akci. Tento je však štastnou výjimkou. Sice pořád příběhově, či dialogově stupidní jako jiné, na to se však v tomto odvětví moc nekouká.

Slečna zamilovaná (2009)

První film, ve kterém mi Sandra Bullock vůbec nevadila. Řekl bych, že role jí byla šitá na míru a zahrála to opravdu dobře. To je ale bohužel jediný klad této komedie.

Planeta 51 (2009)

Docela slabota, lehce předvídatelné, jednoduchý příběh, málo vtipné a už mnohokrát viděno jinde i v lepším podání.

12 kol (2009)

Zase další potvrzení kvalitativního úpadku akčních filmů dnešní doby. Necharismatický (ne)herec John Cena je zpět v novém béčkovém akčňáku plných stupidit a klišé, kterému šéfuje tehdy nadaný Renny Harlin (Die Hard 2, Cliffhanger), dnes už nevnáší do snímku žádnou inovaci, což nevadí, jenže co je horší, on musel prodělat nějaký výplach mozku před natočením tohoto akčňáku, jinak si to nedovedu vysvětlit.

Duch boje (2008)

Tohle byla hrůza. Hodně špatně natočené s nesympatickou JeeJa Yanin, mizernýma akčníma scénama, dementním scénářem, postavami i příběhem, nulovou atmosférou, napětím a "místy" zajímavou choreografií soubojů, jenže celkově úplně debilně udělanou. A já se na to tak těšil.

Případ číslo 39 (2009)

Podobné jako Orphan ale o dvě třídy horší. Bez nápadu, atmosféry, s nehodícíma se hercema.

Hlubinná hvězda šest (1989)

Nostalgie tady zapracovala, obří krab je docela dobře udělaný, atmosféra se tu dá také najít. Nic víc od tohoto snímku nečekat. Sice se mi to trochu více líbilo než Leviathan, s ním bych však toto dílo nesrovnával.

Moje matka (2005)

Dobře natočené drama od našich severských sousedů o náhradní rodině pro finského chlapce ve Švédsku, které není kýčovité. Pro někoko sice může být snímek klišovitý, ve mně však tento dojem nevyvolal a hlubší pocity než "jen" dobře odvedená práce bohužel také ne.

Amelia (2009)

Snímek jsem bohužel viděl náhodou bez zjištění do čeho jdu. Možná bych přidal hvězdu kdyby tu pilotku nehrála Hilary Swank a maximálně by tu měla hodně malý vedlejšák. Spolu s Richardem Gerem totiž patří na dlouhý seznam mých nejméně oblíbených herců a tak se mi snímek od základů zhnusil.

Škola života (2009)

Z celého srdce přeji Carey Mulligan, aby toho Oscara nakonec dostala právě ona. Její sexappeal a přirozený vysoký herecký talent tu daleko přebil filmový obsah, který však nebyl vůbec špatně natočený.