Trancers 6 (2002) odpad!

Prosím, proč tohle existuje? Sice to kapku překonalo špatný pátý díl, ale to asi pouze o 0,2%! Kvůli čemu? Kvůli jedné vtipné scéně s autem. Kdy Jack (v ženském těle), stojí před červeným autem, a myslí si, že je to auto jeho dcery, a když klikne na klíč od auta, tak zjistí, že to není auto jeho dcery. Auto jeho dcery je totiž černé s barevnými kytičkami. Takhle psané to vůbec nezní vtipně. Je to totiž vtip vizuální, a ne mluvený. Ale kvůli jedné vtipné scéně přeci nebudu dávat jednu hvězdičku tomuto filmu! Vždyť je to špatný a nudný film! Byla tu nějáká akce? Byla, ale tak nudná, že se nedala nazvat akcí. Kde je Tim Thomerson? Jo, na počátku. V záběrech z minulých dílů (Bylo zajímavé sledovat, že měl co chvíli jiný účes vlasů.) Toto je fakt příšerný film, a docela mě uráží. Protože já mám první Trancery hodně rád. Ale od čtvrtého dílu tato série šla z kopce.

Kubrickovy filmy miluji, ale toto mě kapku zklamalo. Toto je taková černá ovce mezi jeho filmy. Chápate. Každý filmový fanoušek má nějakého svého oblíbeného režiséra. Filmy co nejvíce prožíváte, a užíváte si je. Pak ale natočí něco, co kdyby natočil jiný režisér, tak si může poblahopřát, ale něco takového vidět u režiséra, u kterého víte, že umí točit lepší filmy, může dopadnout mírným zklamáním. Chvílemi jsem u tohoto filmu měl pocit, že ho točil Phil Karlson. Ale i na jeho poměry by se jednalo o černou ovci, protože Phila Karlsona řadím taky mezi své nejoblíbenější režiséry. Ve finále je Dr. Divnoláska hodně rozporuplný film. Má občas dobré vtipné scény, a děj mě neustále poutal. Oči jsem nemohl odtrhnout. Otázkou je, jestli by filmu více prospělo, kdyby se humoru přidalo více, anebo kdyby humor z filmu úplně zmizel. Asi spíše kdyby se toho humoru kapku přidalo navíc. Ale netvrdím, že bych se nudil. Nebo, že bych si ho nepustil znovu. Moc rád si tento film ještě zopakuju několikrát. Jen prostě vím sám za sebe, že toto je Kubrickův (zatím) nejslabší film který jsem viděl.

Potkan 007 a UFO (2007)

Co jsem to právě sakra viděl? Byl to dětský film? To nelze vyloučit. Byla to kravina? Jistě! Viděl jsem prvního Potkana 007 s mladšími členy mé rodiny, a musím říci, že se mi moc nelíbil. Ale tento film je tak blbý, až je dobrý. Parkrát jsem se zasmál, a myslím si, že kdybych to viděl jako mladší, tak bych se u toho bavil jak prase. Co jsou vlastně negativní věci z tohoto filmu? První zápor bych vytknul v rozpočtu tohoto filmu. Tento film by jsi zasloužil nějakou americkou produkci, s dražší kamerou, i herci. Prostě to jde jasně poznat, že to netočili američani. Druhá negativní věc je zacházení herců s potkany. Třeba ta špionážní scéna. Jak ten potkan chudák visel za to potkaní vodítko (takové to co připnete potkanovi kolem břicha). Ale u tohoto filmu se nedalo popřít to, že je pro děti naprosto perfektní. Takový průměr který neurazí, a ani nenadchne.

Thor: Temný svět (2013)

Tohle mi opravdu nepříjde jako dobrý film. Kromě toho, že mě děj málem unudil k smrti, tak je pravda, že Marvelovky ztrácí kouzlo. Až na pár výjimek musím poznamenat, že to je na jedno brdo. Jedná se pouze o jiné variace. Jeden hrdina stříká pavučiny, jeden je zase velký a zelený, a bůh Thor? Ten má kladivo. Ale to prostě není dobré furt sledovat dokola to samé jen v jiném hávu. Proč mě děj nudil? Nevím. Každopádně důvod proč jsem dal tu 1* je ten, že tento film má luxusní efekty, a také perfektní herce.

A Karate Christmas Miracle (2019) odpad!

Když se sem tam díváte na ty dnešní béčka, tak si říkáte, že už nic horšího být nemůže. Toto vypadá vyloženě jako amatérský film. Nejhorší je na tom to, že se to neprezentuje jako amatérský film, ale jako vánoční béčko. Malý karate kluk co má neustále noční můry o jakémsi hloupém kině apod. Nedá se na to dívat, a herecké výkony jsou hrůza. Tak co? Jak byste takovýto film ohodnotili? Když je nekoukatelný, herce má špatné, a pointa je hrozná? No přece odpad!

Goofyho tlupa (1992) (seriál)

Čím to jenom bude, že se tohle Taylorovi povedlo? Tento pořad sice nerežíroval sám, ale divím se, že člověk co dělal film " Devět životů Kocoura Fritze ", natočil takovéto mistrovské dílo. Možná to je tím, že ta dvoudílná série Kocour Fritz je prostě špatná. Taylore, lépe si vynikl v Disney pořadech.

Top Gun (1986)

Jsem tolerantní, ale proč má tenhle film kultovní status nemůžu pochopit. Vždyť je to naprosto obyčejný akční film. Dobrý, ale obyčejný. Toma Cruise moc nemusím, to ale neznamená, že by nějak hrál špatně. Jen mi prostě není moc sympatický. Co se týče hudby, tak se mi nejvíce líbila skladba Mighty Wings od Cheap Trick. Cheap Trick zbožňuji. Možná dobře, že jsem od tohoto filmu neměl žádné očekávání, aspoň nejsem nějak zklamaný. Není to špatný film, ale ničím mě neobohatil. Děj je jak z klasických kazetových béček. Akce je dobrá, a záběry ve vzduchu jsou velice povedené. 3*.

Doktor Strange (2016)

Podle mě lepší než Doktor Mordrid (předchůdce tohoto filmu, který byl založen na komiksu o Doktoru Strangeovi, a žádný Marvel autor na tom nespolupracoval. Alespoň o tom nevím). Doktor Strange je takový fajn Marvel film, u kterého moc dobře vím, že si ho pustím znovu. Je tu zase chvilkami nám dobře známý " marvelovský " humor, který podle mě v tomto filmu být nemusel. To ovšem neznamená, že by ten humor nějak kazil film. To vůbec. Ale líbilo by se mi více, kdyby film byl vážnější. Za mě skvělý film. Jasné 4*.

Byl jednou jeden polda II - Major Maisner opět zasahuje! (1997)

Až příliš drsné fóry, a někdy pár věcí v ději, které nedávají smysl, ale jinak je podle mě film Byl jednou jeden polda II nejlepší díl celé série. Jedničku nemusím, a trojka docela šla. Tohle si už ale zaslouží 4*. Sympatický Ladislav Potměšil v roli Majora Maisnera opět zasahuje. Upřímně jsem moc rád, že se v tomto díle dala daleko větší přednost roli Maisnerovi, než kadetům. Ano, zasmál jsem se, a celkově mě tento film hodně bavil. Jenom škoda, že tento film prostě nelze natočit na 5*. Chápete, není to žádné mistrovské dílo, ale baví to jak to jenom jde.

Defekt (2022) (studentský film)

Hodně depresivní film. Ale po technické i dějové stránce je to hodně povedený film. Určitě si ho někdy pustím znovu. Dal bych tomu 4,5*, ale jelikož to na ČSFD nejde, dám tomuto filmu 4*. Jen tak dále.