Byl jednou jeden polda III - Major Maisner a tančící drak (1999)

Neuvěřitelně rozporuplný film. Řeknu vám, že Byl jednou jeden polda III mě rozesmál, a taky hodně bavil na výbornou. Jsou tu ale věci, které celý film kazí. 1) Kamera filmu je hodně levná (viz. takové Pelíšky ze stejného roku, a kamera je na úplně jiné úrovni), ale pokud je toto vytvořeno jako TV film, tak prosím. 2) Nesrovnalosti v ději v závěrečné fázi. Majorův dvojník měl hodit všechnu špínu na pravého Maisnera, a když si Interpol řekl, že falešný je schopnější, toho starého už nepotřebovali. Problém je v tom, že pak se objevuje lavina otázek, a z děje vám zůstanou samé teorie. Proč musel skutečný Maisner zfalšovat svou smrt? Kde se poděl dvojník Majora? To ho ihned jen tak vzali, a řekli mu: ,, Ó pane, vy jste náš nový šéf Interpolu!" To je moje teorie. I přes tyto všechny problémy musím říci, že toto pokračování mělo sakra velký potenciál. Nebýt těch problémů, tak bych se nebál dát 4*.

Avengers: Age of Ultron (2015)

Řeknu to takhle: já mám hrdiny z avengers hrozně moc rád, a celkově mám hodně rád marvelovky. Tento film má pár dobrých scén, dobré efekty i herce. Ale je tu ten největší problém. A to je děj. Nudil mě. Ale nudil mě až tak, že tento film byl pro mě nekoukatelný. Je strašně dlouhý na tak jednoduchou dějovou linku. Rozumím, a také respektuji, když se někomu tento film líbí, ale mě se moc nelíbí. Pro mě bude vždycky nejlepší marvelovkou film Thor: Ragnarok.

Black Panther: Wakanda nechť žije (2022)

Viděno v kině, ale mám z toho strašně rozporuplné pocity. Musím na to do kina jít ještě jednou, abych si urovnal pár scén z filmu.

Avengers: Infinity War (2018)

Jedním slovem zklamání. Nejprve jsem si pustil Endgame, jelikož jsem ho dostal jako DVD na vánoce. No, a povím vám, že Endgame je na tom o dost lépe. Avengers: Infinity War, nefunguje tak, jak by měl. Máme tu pár soubojů, a i když závěrečná bitva ve Wakandě byla stylová, čekal jsem nějaký nařachaný souboj s Thanosem jako z Endgame. Největší mou otázkou u tohohle filmu bylo to, zda-li bych si ho pustil znovu? Obávám se, že asi ne. To jedině v případě, kdyby se na to se mnou chtěl někdo podívat, a nebo kdybych si potřeboval osvěžit paměť při sledování všech Marvelovských filmů. Jinak bych si ho asi nepustil. Endgame je výborný film, ale tohle? Pouze dobrý film. A to je chyba. Účel tohohle filmu měl asi být ten, že z toho mělo vzniknout mistrovské dílo. Bohužel ne. Mé zklamání nepomine, a já se budu dokonce života divit nad zdejším hodnocením.

RoboCop 3 (1993)

Robocop 3 je podprůměr. Má sice dobré herce, efekty byli kolísavé. Chvílemi dobré, a chvílemi hrozné. Největším problémem je děj filmu. Děj je základ. Takže když pokazíte děj, pokazíte celý film. Je to vlastně zbytečně natahované. OCP chce vytvořit " Delta City". Ale ne pěkným způsobem. Ničí ostatním domovy, a aby toho nebylo málo, ty domy ničí, když jsou v nich lidé. Takže vypukne válka. Je škoda, že tu nehraje Peter Willer, ale nepřišlo mi, že by Burke nějak RoboCopovu postavu zneuctil. Jinak je to ale nuda, která se sice dá přežít, ale podruhé už do té nudy nepůjdete. Takže za co jsou vlastně ty 2*? Za pár dobrých scén, za herce, a taky za to, že se to dalo přežít. Sice těžce přežít, ale dá se přežít. Jinak je tento film katastrofa.

Hvězdná pěchota (1997)

V zajímavostech u prvního RoboCopa stálo, že film odkazuje na Ježíše. Já nevím proč, ale tady jsem měl úplně stejný pocit. Co ten nůž v zabodnutý v ruce, připomínající nabodnutou Kristovu ruku? A co to Ricovo bičování za to, že dal povel vojákovi sundat helmu, protože byla poškozená, a jiný voják (teda chci říci vojačka), tomu vojákovi bez helmy prostřelila hlavu omylem? Myslím si, že tady jde o stejný případ jako u RoboCopa. No každopádně, tento film je hodně dobrý. Má výborný děj, skvělé herce, a skvělý design. Sice to není mistrovské dílo, ale hodně mě to bavilo, a klidně bych si tento film pustil znovu.

Cheap (1974) odpad!

Nechtěl jsem se na ten film dívat. Právě proto jsem do diskuze napsal: ,,Film jsem neviděl, takže ho nehodnotím. Ale viděl jsem trailer, a ta animace je podle mě naprosto hrozná. Zlatý South Park." Tak ne. Já se nakonec vzchopil, a film si pustil. Ten film je naprostá hrůza. A nevím, jestli je horší děj či samotná animace. Nejenom, že tenhle film je nudný. On je ke všemu i totálně depresivní, a to natolik, že ho z hlavy jen tak nevytřepu. Jednou se mi o tomto filmu zdála i noční můra. Kde jsou horory? To je minulost. Tohle vás vyděsí natolik, že celou noc strávíte na záchodě, s baterkou a krucifixem v ruce.

Looney Tunes: Králíkův útěk (2015)

Ačkoliv to není žádný mistovský animák, a není to už moc ono, v porovnání se starými Looney Tunes, tak přece jen musím konstatovat, že se jedná o skutečně perfektní animák. Natrefil jsem na něj v pubertě, a musím říci, že na mě působil přece jen trochu nostalgický těmi postavami. Ani ten koncept není špatný. Kdyby to mělo tu původní známou animaci, tak bych se nebál tomuto filmu dát 5*. Sice slabších, ale pořád pět. Kdyby tvůrci jen trošku poštelovali děj, a dali tomu původní nostalgickou animaci, tak by to bylo na slabších 5*.

Cujo, vzteklý pes (1983)

Než jsem do tohoto filmu šel, tak jsem si přečetl knihu. Ta byla naprosté peklo, a nejhorší kniha co jsem kdy četl. Byla nudná, a ke všemu natahovaná, a někdy až zbytečně vulgární (Ty vulgarity byly někdy upřednostněny před dějem). Navíc se v knize neustále řešila reklamní kampaň a kauza s vločkovým profesorem, a jeho vadnými výrobky se škodlivým barvivem. Pak jsem si ale pustil tento film, a byl jsem překvapen. Nepamatuji si, že by mě film bavil více, než jeho knižní předloha (Buďto stejně, anebo filmová adaptace kapku zaostávala). Hned jsem si tu všiml několik rozdílů. Joe Camber (Buranský automechanik) je tu o něco s chováním mírnější, než v knize. V knize chtěl svou ženu Charity seřezat páskem za to, že chce jet se svým synem na pár dní ke své sestře. Scéna, kdy honí Cujo králíka, byla v knize až po seznámí s Cujem a rodinou Trentonových. Tady honička s králíkem byla už na začátku, a seznámení s Trentonovými až poté. Až na těch pár změn musím říci, že Cujo: vzteklý pes, je pohodový horor, který rychle uteče, na rozdíl od knihy se tu tolik neřeší kauza s vločkovým profesorem. Jelikož ta byla prakticky základní vložkou děje. Tady tomu tak nebylo. Ta kauza se tu řešila o dost méně. V tomto filmu se jde hned na věc, takže žádné zbytečné natahování, nakažený pes Cujo útočí jak to jde, a celkově je to fakt v poho film. Sice to není u mě nic převratného, a po druhé bych si to nepustil, ale i tak můžu tento film ostatním doporučit. Pro mě je fakt zajímavé to, že tento film u mě předčil svou knižní předlohu. Extrémně silné 3*.

Black Panther (2018)

SPOILERY: Jelikož chci do kina na druhý díl, tak si musím předním pustit díl první. U mě rozporuplná marvelovka, ale má něco do sebe. Je fakt výborná, a prostředí Wakandy se mi hodně líbilo. Přiznám se, že mě tato marvelovka nikdy předtím nelákala, ale když jsem spatřil plakát na druhý díl, musel jsem si pustit díl první. A výsledek? Přesně to, co jsem čekal. Klasická marvelovka. Wakanda je v potížích díky bratrancovi T'Chally, protože má touhu si sednout na trůn. A v rituálním souboji Bratránek vyhraje nad T'Challou. No každopádně, všechno dobře dopadne. Co jsem ale nečekal bylo to, že tomu dám 4*. Očekával jsem, že tomuto filmu dám 3*. Opak je pravdou. OPRAVA: Druhý díl jsem už viděl a je taky rozporuplný, ale lepší.