Final Chapter: Walking Tall (1977)

Ze všech dílů Kráčející skály (Walking Tall, původní trilogie), je asi nejslabší, ale jinak je tento film mistrovské dílo. Příběh Bufforda Pussera se uzavřel. Já si ho ale rozhodně pustím znovu.

Walking Tall Part II (1975)

Tento díl se nese v kapku jiném duchu než jednička. Není to tak drsné jako první díl. Je ale i tak naprosto poutavý, a dokonalý. Nic proti prvnímu představiteli Bufforda (Joe Don Baker), ale Bo Svenson je pravému Buffordovi daleko podobnější.

Kráčející skála (1973)

Po Benovi (1972), je tohle podle mě nejlepší Karlsonův film který natočil. Spousta lidem bude spíše známá novější verze s Dwaynem Johnsonem, ale já se rozhodl si nejprve pustit verzi původní. Herci jsou perfektní, i děj. A jak říká moje Teta, že neuznává superhrdiny ve stylu Iron Mana, Spider-Mana, ale, že uznává hrdiny z různých válek, a celkově skutečné hrdiny. Bufford Pusser byl skutečný hrdina. Kráčející skála je jeden z mých nejoblíbenějších filmů.

Nikdy neříkej nikdy (1983)

Průměrný Bond, který vznikl naprosto zbytečně, ale dá se na něj dívat, a baví, ale ne natolik, že by jste si ho chtěli pustit znovu. Hodně mě překvapil Rowan Atkinson v malé roli.

Mechanický pomeranč (1971)

MOŽNÉ SPOILERY: I přesto, že jsem tento film spatřil, a vím, kolika hvězdičkami ho mám ohodnotit, tak mám prostě problém vypsat své pocity do recenze. Pointa, a poselství, je tu naprosto skvělé. Škoda, že takových filmů není více. Z prvních patnáct minut jsem měl ale hrůzu. To přepadení bezdomovce, a znásilnění spisovatelovi ženy, mě přivedlo na myšlenku, že toto nebude film pro mě. Jelikož mám extrémní fobii ze znásilňování ve filmech (To má asi většina), ale já se vyloženě na to nemůžu dívat. Pak se to ale začalo více a více mírnit. Strašně mě zaujal Alexův přízvuk, a jeho celková mluva. ,, Čelověk ", ,, mí druzja ". Ne, nejsou to gramatické chyby. To i bez titulků poznáte, že Alex mluví divně. To stejně platí i u jeho ostatních týpků. Jako jsou: Péťa, Georgie, a Dim. Podle mě to ale nebylo až tak násilné, jak jsem si na počátku myslel. Podle mě je nejdůležitější scéna ve filmu ta, kdy je Alex na tom léčení " Něco jako v kině ", a nutí se ho tam dívat na násilné filmy, a navíc později lze z filmu, který Alex sleduje slyšet hudba Ludwiga Van. Moc vám nebudu toho prozrazovat z děje. Každopádně je to mistrovské dílo atmosférou i dějem, Strašně mi byli do očí barvy, a oblečení různých lidí a bytů. Kdybych měl seřadit ty Kubrickovy filmy které jsem viděl, tak toto je u mě na druhém místě. První místo u mě vyhrává Vesmírná odyssea.

The Texas Rangers (1951)

Karlson neumí zklamat. Tento film je naprosto skvělý. Dobří herci, i dobrý děj. Ale kdybych měl seřadit všechny Karlsonovy filmy, tak tento je asi na posledním místě. To ale neznamená, že je špatný. Je perfektní. OPRAVA: Shlédl jsem Karlsonův film Falešně obviněný, a ten je slabší než toto.

Bratři Daltonovi (2009) (seriál)

Největším problémem je tady podle mě animace. Na dnešní poměry sice není špatná, ale když to porovnám s původními seriály apod. Tak ta animace je hodně vedle. Ale děj špatný není. Lze tu najít i pár dílů, které jsou výborné, a naopak i ty, co jsou podprůměrné. Střed mezi čtyřmi a dvěma hvězdičkama jsou tři hvězdičky.

Není čas zemřít (2021)

TENTO KOMENTÁŘ OBSAHUJE SPOILERY: Katastrofa. Jestliže se autoři budou rozhodovat k tomu, že budou chrlit furt různé restarty (rebooty) v sérii o Bondovi, tak to bude jeden velký chaos. Aby jste mě pochopili o čem mluvím, tak já vám to velice rád vysvětlím. 1) Felix, přítel Jamese Bonda, byl ve filmu " Povolení Zabíjet " brutálně pokousán žralokem, čímž přišel o nohu. 2) Ernst Stavro Blofeld je úhlavní nepřítel Jamese Bonda, který zemřel v Bondovce " Jen pro tvé oči " (Ono by logicky umřel už v díle Diamanty jsou věčné, ale znáte to. Tvůrci jsou tvůrci). A ejhle! Blofeld opět jen tak ožil (ožil v minulém díle), a Felix je zdravý jako rybička (Nebo možná v Bondovském universu mají kouzelný přístroj na učarovali nové zdravé nohy). Navíc co měla znamenat ta scéna, kdy explodovala ta bomba, Bond byl přímo u té bomby, a přežil? Buď jsou autoři tak hloupí, že zapomínají co točí, a nebo neustále chrlí nové verze filmů apod. Pokud zvolíme možnost, že autoři neví co natáčejí, tak by se měli fakt vzpamatovat. A pokud zvolíme možnost druhou, tak jak se v tom má kdokoliv orientovat?! Už tak toleruji, že díly jsou v této sérii točeny na přeskáčku (stejný problém je i u série Mistr Loutkář). Pokud pomineme jistou nelogičnost v ději, kdy všichni jsou nesmrtelní, a mohou se točit díly až do aleluja, tak je tento film jedná velká nuda. Takže ani bez těch nelogičností tento díl nikdo nezachránil. Toto je nejhorší Bondovka kterou jsem kdy viděl. Hlavně ten nápis po závěrečných titulcích: ,, James Bond se vrátí. "

Smrtonosná past 3 (1995)

Skvělé pokračování Smrtonosné pasti, které se nese v úplně jiném duchu než první dva díly, hlavním důvodem je otevřené prostředí, a hlavní záporák, říkající si Simon, mi chvílemi připomínal hádankáře z Batmana navždy. Výborný film to je, ale na první jedničku to nemá. 4*.

Sloní muž (1980)

Nevím, zda-li jsem to už někde v nějákém komentáři psal, ale já asi končím s žebříčkem nejoblíbenějších filmů. Protože tohle je naprosto dokonalý, a jeden z mých nejoblíbenějších filmů všech dob. Dojemné, a skvěle natočené. Herci, děj, atmosféra, prostě všechno! John Merrick je skutečně (teda byl) milý muž, a když jsem se díval déle na ten film, tak jsem ten jeho vzhled ani nevnímal, protože není důležitý vzhled, ale duše. Tu duši jsem vnímal v tom filmu.